Mūsdienās lielākā daļa cilvēku, kuriem ir viedtālrunis, var piekļūt Bībelei, bet vai viņi to izmanto? Šis ir viens no jautājumiem, kas rosinājis veikt globāla mēroga makro tendenču pētījumu.
Pēc Lielbritānijas un ārvalstu Bībeles biedrības (Britu un ārzemju Bībeles biedrība) pasūtījuma prestižā aptaujas organizācija “Gallup” aptaujāja vairāk nekā 91 000 cilvēku 150 valstīs un 89 valodās, lai uzzinātu par viņu attieksmi pret Bībeli un reliģisko uzvedību. Pētījuma metodoloģija sagrupēja valstis sešās “kopās” - sabiedrībās, kurām ir kopīgas kultūras un reliģijas tendences.
Aptaujas vispārīgajos secinājumos teikts, ka “astoņi no desmit cilvēkiem visā pasaulē tic Dievam vai kādam “augstākam spēkam””. Tas apstiprina citus pēdējos desmit gados publicētos datus, kas kategoriski atspēko 21. gadsimta sākumā dažu filozofu izplatītās prognozes, ka pasaule kļūs mazāk reliģioza.
Aptaujas rezultāti arī atklāj, ka “visvairāk Bībeli izmanto un tai uzticas kristieši Latīņamerikā un Subsahāras Āfrikā”. Un pat starp tiem cilvēkiem, kuri sevi neuzskata par ticīgiem, katrs piektais (20%) norādīja, ka ir “ieinteresēts uzzināt vairāk par Bībeli”. Šis ir kārtējais pētījums, kura rezultāti apstiprina, ka ir redzamas pārmaiņas garīgo jautājumu uztverē, par ko liecina vairāki citi nesen veikti pētījumi par Z paaudzi. Šo pētījumu atklājumi secina, ka “kristieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem demonstrē vislielāko pārliecību, stāstot Bībeles stāstus, piemeklējot rakstu vietas, kas attiecas uz konkrētām situācijām, un runājot ar draugiem un ģimeni par Bībeles vēsti”.