Konservatīvais Lielbritānijas parlamenta deputāts Dannijs Krūgers nesen izteica publisku aicinājumu uz kristīgās ticības atjaunošanu sabiedrībā un izteiktāku kristīgo pieeju politikā. Pagājušajā ceturtdienā, uzstājoties gandrīz tukšajās Pārstāvju palātas (House of Commons) debatēs par Anglikāņu Baznīcas nākotni, Krūgers uzsvēra, ka kristietība ir bijusi Anglijas un tās politiskās sistēmas pamats. Savā runā viņš uzsvēra: “Mūsu demokrātija ir balstīta kristīgajā ticībā.” Krūgers runā arī uzsvēra, ka valsts veselība ir cieši saistīta ar Baznīcas stāvokli, un teica: “Nav pārsteigums, ka abas, gan Anglikāņu Baznīca, gan valsts pati atrodas sliktā stāvoklī — sašķelta, iekšēji apjukusi un vāji vadīta. Baznīcu plosa dziļi strīdi par doktrīnu un pārvaldību, un tai burtiski nav līdera — pat nākamā Kenterberijas arhibīskapa izraudzīšanas process ir neskaidrs, apstrīdēts un pretrunīgs.” Viņš šo baznīcas situāciju sasaistīja ar to, kas notiek Lielbritānijā un teica, ka situācija valstī arī atspoguļo baznīcas stāvokli. Viņš norādīja, ka valsts ir kļuvusi “neskaidra savās doktrīnās un pārvaldībā, nestabila, hroniski pakļauta iekšējiem un ārējiem draudiem,” un piebilda: Tā ir apdraudēta ekonomiski, kultūru ziņā, sociāli un, es teiktu, arī morāli.”
Lielbritānijas parlamenta deputāts savā runā tāpat pauda bažas par konkurējošo reliģiju pieaugumu, izceļot islāmu un tā saukto voukismu (woke). Par tā saukto voukismu deputāts teica: “Tā ir seno pagānu uzskatu, kristīgo maldu mācību un modernisma kulta sajaukums, no kura radusies ļoti kļūdaina un bīstama varas ideoloģijas, kas ir naidīga pret mūsu galvenajām vērtībām un uzticības objektiem: ģimenēm, kopienām un tautām.” Krūgers uzsvēra, ka šī ideoloģija ir jāizslēdz no sabiedriskās dzīves, un sacīja: “Tai jābūt padzītai no skolām un universitātēm, uzņēmumiem un valsts iestādēm.”
Deputāts savā runā arī kritizēja neseno Pārstāvju palātas balsojumu par neierobežotu abortu un eitanāzijas atbalstīšanu, nosaucot to par daļu no morālas lejupslīdes.
Dannijs Krūgera runa un tās saturs atrada arī atbalstu no Lielbritānijas sabiedrībā ietekmīgu cilvēku puses. Lielbritānijas Evanģēliskās alianses vadītājs Gevins Kalvers (Gavin Calver) to raksturoja kā “iedarbīgu” un “pārliecinošu”. Skotijas katoļu bīskapu konferences pārstāvis Entonijs Horāns (Anthony Horan) to nosauca par “atsvaidzinošu”, uzteicot Krūgera drosmi publiski runāt par savu ticību. Savukārt bijusī Eiropas Parlamenta deputāte Annunciata Rīsa-Moga (Annunziata Rees-Mogg) platformā X rakstīja: “Es neesmu Anglikāņu Baznīcas locekle, bet tā bija ļoti drosmīga un spēcīga runa. Pat ja zāle bija tukša, es priecājos, ka jūs aizstāvējāt savu ticību un mūsu valsts kristīgās saknes.”