Kristietim un bijušajam LGBT dzīvesveida piekritējam Metjū Grečam (Matthew Grech) 16. jūlijā atkal nācās ierasties uz tiesu, lai cīnītos pret iespējamu piecus mēnešus ilga cietumsoda un naudassoda piespriešanu. Viņš tika apsūdzēts par tā saucamo "konversijas prakšu" reklamēšanu. Galīgais spriedums viņa lietā vēl gaidāms oktobrī.
Greča juridiskās problēmas sākās pēc tam, kad viņš tika uzaicināts Maltas vietējā televīzijā kanālā (PMnews Malta) dalīties ar savu stāstu par LGBT dzīvesveida atstāšanu un kristīgās ticības atrašanu. Žurnālisti intervijā arī vēlējās uzzināt viņa viedokli par Maltas tā sauktās konversijas terapijas aizliegumu. 2016. gadā Malta kļuva par pirmo valsti Eiropas Savienībā, kas aizliedza jebkādus mēģinājumus mainīt, apspiest vai izskaust personas seksuālo orientāciju, dzimumidentitāti vai dzimuma izpausmi. Par šādu darbību var piemērot naudassodus vai pat cietumsodu.
Grečs kristīgajai ziņu platformai CBN News intervijā atklāja, ka toreiz, esot uzaicināts vietējā televīzijā, viņš tikai atbildējis uz jautājumiem un pieminējis organizāciju, kas sniedz sniedz atbalstu cilvēkiem ar nevēlamām viendzimuma tieksmēm vai dzimumidentitātes apjukumu, kā arī veicina Bībeles izpratni par seksualitāti. Šīs organizācijas pieminēšana arī kļuva par pamatu pret viņu vērstajām apsūdzībām. Grečs uzskata, ka viņa tiesas lietai var būt globāla ietekme, jo tā var radīt precedentu vārda brīvības jautājumos. Kā viņš pats saka: “Es nezinu nevienu citu šādu lietu pasaulē.”
Grečs uzskata, ka viņam ir spēcīgi argumenti un iespējas uzvarēt šo cīņu par vārda brīvību. Šis ceļš gan nav bijis viegls. Kā viņš saka - ir nācies maksāt cenu par to, ka saskārās gan ar sabiedrības kritiku, gan tiesu iestāžu attieksmi. Tomēr tas nav atturējis viņu no savas ticības un personīgā stāsta dalīšanās sociālajos tīklos.
Viņš arī norāda uz bažām par mediju klusumu, jo kopš tā brīža, kad šī lieta tika uzsākta pret viņu, viņš vairs netiek aicināts uz intervijām, un daudzi mediji, pēc viņa domām, baidās pieskarties šai tēmai. Viņš teica: “Agrāk bija dzirdamas abas puses. Tagad — tikai viena. Es jūtos noskumis par savu valsti. Maltai ir tiesības dzirdēt arī otru pusi.” Viņš arī piebilda: “Kad es biju jaunāks, es būtu vēlējies, lai kāds man pastāsta, ka no homoseksualitātes ir izeja — jo es to būtu izvēlējies. Es nekad negribēju būt nevēlamas seksualitātes upuris.”