No 24. līdz 28. martam Hornā, Austrijā, notika Eiropas Brīvības tīkla (EFN) organizētā konference “Bridge 2025”, kurā piedalījās pārstāvji no vairāk nekā 20 valstīm. Pasākums, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta sadarbības tīklu veidošanai, apmācībai un lūgšanām, radīja atmosfēru jēgpilniem dialogiem un stratēģisku plānu radīšanai starp organizācijām un personām, kas cīnās pret cilvēku tirdzniecību un seksuālo izmantošanu visā Eiropā.

Konferencē vairākkārt izskanēja tēmas, ka cilvēku tirdzniecībā cietušajiem ir jāpiedāvā dzīvotspējīgas ekonomiskās alternatīvas. Tika pārrunāts arī, kā ar tehnoloģiju palīdzību iespējams atklāt kriminālos tīklus un kā iegūt kontaktu ar cilvēku tirdzniecībā iesaistītajiem un atklāt mazgadīgos bērnus, kuri kļuvuši par upuriem.

Par tiesiskā regulējuma aspektu runāja Džūlija Doksata-Pursere un Karolīna Sandersa (Julia Doxat-Purser un Caroline Sanders), kuras ES līmenī lobē tā saukto Ziemeļvalstu modeļa adaptēšanu. Šis modelis paredz kriminālatbildību seksuālo pakalpojumu pircējam, nevis personai, kura tiek pārdota. Šāds modelis jau darbojas tādās valstīs kā Zviedrija, Norvēģija, Francija un Īrija, un ir pierādīts, ka tas samazina pieprasījumu pēc šādiem pakalpojumiem.

Dalībnieki apsprieda arī saikni starp migrāciju un seksuālo izmantošanu. Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība dažādām kalpošanām un organizācijām sadarboties, jo cilvēku tirdzniecība, migrācija un bērnu ekspluatācija ir savstarpēji cieši saistītas. Tāpat tika izcelta perspektīva, ka sabiedrībai ir nepieciešams vairāk zināt, kas notiek ar šiem cilvēkiem, par kuriem bieži vien īpaši nezina, kas ar viņiem notiek. Kā uzsvēra viens no konferences dalībniekiem: “Nav iespējams apturēt to, ko neredzat”.