Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Viss un visos - Kristus
Cilvēku lepnība
Īres segmenta nekustamo īpašumu tirgus situācija Latvijā
Atklātais jautājums
Misijas darbs Īrijā
Kristības un iesvētības


Izdrukai

Arhīvs

Vērtību Rīga

Raidījumu vada:
Sendija Burka

Pirmdienās 12:15

Pirmdienās 22:00 atkārtojums

 

e-pasts: vertiburiga@lkr.lv


Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

30.mar.2015

Klusajā nedēļā pārdomas par to, kāpēc mums nepieciešams laiks, lai apstātos - paklusētu, padomātu un izdarītu secinājumus. Un, kas notiek, ja šo principu ikdienā neievērojam. Tad Dievs mums piespiedu kārtā liek piedzīvot situācijas, kad apstāšanās ir neizbēgama. Saruna ar mācītāju Edgaru Maži.


23.mar.2015

Noslēgusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kas pagājušā gada nogalē aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju sarūpēt dāvanas sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem. Tagad tās nogādātas Jordānijā un tiek izdalītas bērniem.
Būt vai nebūt jaunām draudzēm? Varbūt censties piepildīt jau esošās baznīcas? Pirms vairākiem gadiem atbildes uz šiem jautājumiem sāka meklēt Latvijas Baptistu draudžu savienība. Daudzviet, tostarp arī Rīgā, attīstās tā saukto mājas draudžu kustība. Vai mazās kopienas ir alternatīva lielām draudzēm?
27. - 28. martā Rīgā, kristiešu centrā „Labā Vēsts” notiks konference jauniešiem „History makers”, kurā piedalīsies jaunieši no dažādām kristīgajām draudzēm.


16.mar.2015

Rīgā sācies  tradicionālais „Spodrības mēnesis”, kas turpināsies līdz aprīļa beigām.
Rīgas Lutera draudzes radošajā darbnīcā „Visdārgākā pērle” pirms svētkiem top Lieldienu apsveikumi. Rokdarbi šajā darbnīcā dažādu vecumu cilvēkiem ļauj justies vajadzīgiem un iepriecināt citus.  
„Stunda Domā” – tāds nosaukums dots aizraujošām ekspedīcijām Rīgas Doma katedrālē. Ekspedīcijas laikā bērni varēs atklāt senās baznīcas noslēpumus, paši savām acīm ieraudzīt slepeno Doma dārzu, iepazīties ar Rīgas dibinātāju bīskapu Albertu, sajust Doma ērģeļu varenību un piedalīties neaizmirstamos piedzīvojumos.


9.mar.2015

Rīgas skolās tiks uzsākti vērienīgi remontdarbi, kas dos iespēju mācību iestādēs nomainīt logus, izremontēt sporta un ēdamzāles, renovēt peldbaseinu un beidzot atteikties no tāda apgrūtinoša procesa – kā mācības otrajā maiņā.
Šodien, kad rakstīšanu ar pildspalvu aizstāj datora taustiņu klabināšana, grūti iedomāties, ka kādreiz rakstīšana un zīmēšana ar spalvu bija gan komunikācijas veids, gan māksla. Latvijas Kristīgās akadēmijas studenti kopā ar kaligrāfijas meistaru Georgu van Durtanosky  aicina uz izstādi Rīgas domes telpās, kas veltīta senu rakstu un  manuskriptu atveidojumam, sākot no vēlā antīkā perioda, agrīnās kristietības līdz mūsdienām.
Āgenskalna baptistu draudzē – jauna kustība jauniešiem „Forts” - ar mērķi radīt kvalitatīvu un garīgi piepildītu kalpošanu tiem, kas mācās vidusskolā, studē  un sirdī sevi pieskaita jauniešu kategorijai.


2.mar.2015

Kāds bijis aizvadītais gads tūrisma nozarē? Kā tūristu skaitu ietekmējis Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss un pašreizējā ģeopolitiskā situācija, ko viedo konflikts starp Krieviju un Ukrainu?
Vēl stāsts par Rīgas kapiem. Rīgā ir kapa vietu trūkums, jo vecākās kapsētas jau ir pārpildītas, tomēr vienlaikus tajās ir kopiņas par kurām neviens tuvinieks neliekas ne zinis. Pavisam drīz spēkā stāsies jauni noteikumi, kas paredz ilgstoši nekoptu kapavietu atsavināšanu, lai atvieglotu kapsētu labiekārtošanu.
Kristīgajā baznīcā sācies gavēņa laiks. Cik sena ir šī garīgā prakse, kā transformējusies mūsdienās? Gavēnis nav tikai atsacīšanās no kādiem pārtikas produktiem, tam līdzās ir lūgšana, domas un darbi, kas palīdz līdzcilvēkiem.


23.feb.2015

Par ko liecina skaitļi, ka bērnu namos bērnu skaits ir samazinājies? Vai tas notiek pateicoties aktīvākam adopcijas procesam vai audžuģimeņu darbam? Kādas ir draudžu aktivitātes, iesaistoties sabiedrības informēšanā, kopīgās domas un attieksmes veidošanā?
Jaunas sievietes no dažādām kristiešu draudzēm uzņēmušās rūpi par meitenēm, kas naudu pelna, pārdodot savu miesu. Kustība „Freedom 61” darbojas, lai Kristus vēsti sludinātu arī tur, kur to ne vienmēr grib dzirdēt, tur, kur nepieļauj iespēju, ka dzīvot var arī citādi, bez narkotikām un seksa par naudu.


16.feb.2015

Kāpēc lietuviešiem nozīmīgs Svētā Jurģa tēls, kas simbolizē cilvēka nebeidzamo cīņu ar ļaunumu. Kopš pagājušās nedēļas Svētā Pētera baznīcā skatāma izstāde „Lietuvas sakrālā koktēlniecība un koka arhitektūra”.
Latvijas Romas katoļu baznīcas vadītājam Zbigņevam Stankevičam 60 gadu jubileja. Dzimšanas dienas priekšvakarā sarunā atzīst, ka mūsdienu sabiedrības lielākā problēma ir individuālisms, kas ļoti lielā mērā skar arī baznīcu.


9.feb.2015

Jau trešo gadu pēc kārtas vērojama pozitīva tendence – jaundzimušo rīdzinieku skaits palielinās. Šo faktu papildina ziņa, ka „Gada slimnīcas” godpilno nosaukumu aizvadītajā gadā saņēma tieši Rīgas pilsētas Dzemdību nams, kur pasauli pirmo reizi ierauga 1/3 Latvijā dzimušo bērnu.
LU Teoloģijas fakultātei – 95 gadi. Teoloģijas fakultātes dekāns, mācītājs Ralfs Kokins stāsta par fakultātes vēsturi, laikmeta izaicinājumiem un šodienu.


2.feb.2015

Rīgas pašvaldība nākusi klajā ar aizliegumu tirgot alkoholiskos dzērienus  patērēšanai uz vietas nakts stundās mazumtirdzniecības vietās.
Pasaules luterāņu federācijas ģenerālsekretārs bīskaps  Munibs  Junans ir ievērojams starpreliģiju dialoga, miera un taisnīguma aizstāvis Palestīnā, Izraēlā un pasaulē.  Raidījumā dzirdēsim, ko bīskaps Junans domā par ekumenismu un dialogu starp reliģijām.
Mateja draudze uzsāk atbalsta grupu „Dziedināšanas laiks”, kas var palīdzēt šķiršanās, laulības iziršanas vai dzīvesdrauga zaudēšanas gadījumā.


26.jan.2015

Kā Rīgā īstenojas starpbaznīcu sadarbība?  Vai un kā  mainās reliģisko draudžu skaits un, cik lielai jābūt draudzei, lai to varētu oficiāli reģistrēt?
Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā turpinās darbs pie krusta puķu atjaunošanas, kas rotā katra dievnama tornīša smaili. Tie vairs neapdraud garāmgājēju dzīvības un baznīca atgūst savu agrāko krāšņumu.


19.jan.2015

1991. gada 13. janvārī sākās Latvijas Barikāžu laiks, kad tūkstošiem cilvēku bruņojušies ar smago lauksaimniecības tehniku, betona paneļiem un apņemšanos nosargāt savas valsts neatkarību, pulcējās Vecrīgā, Zaķusalā, Brīvības ielā, Ulbrokā un citās stratēģiski svarīgās vietās ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Katru gadu janvārī mēs atceramies Barikāžu laiku. Arī šogad tam būs veltīti vairāki atceres pasākumi un koncerti.
Pirmo reizi latviešu valodā izdota Bībele ar komentāriem. Latvijas Bībeles biedrība beidzot pabeigusi darbu, tulkojot Vācijas Bībeles biedrības daudzu gadu garumā veidotos teoloģiskos un vēsturiskos  komentārus, kas paskaidro Bībeles teksta rašanās kontekstu, iesaistītos personāžus un to laiku tradīcijas.


12.jan.2015

Kādus darbus plānots veikt mūsu galvaspilsētā 2015. gadā? Turpināsies skolu un bērnu dārzu remonti, iekšpagalmu atjaunošana, dzīvojamo māju celtniecība, tiks pabeigti Salu tilta remonta darbi un VEF kultūras pils atkal atgūs savu kādreizējo skaistumu.
Vai šodien Rīgā pastāv dzīvokļu rinda un kādas iedzīvotāju grupas var saņemt dzīvojamo platību?
Uzsākot jauno gadu, palūkosim, ko mums piedāvā grāmatizdevēji, lai iedrošinātu Bībeli lasīt katru dienu. 


5.jan.2014

Zvaigznes diena, kas atklāj Bībeles stāstu par trim austrumu gudrajiem, kas sekojot zvaigznei, devās uz Betlēmi, lai paši savām acīm redzētu jaundzimušo pasaules Glābēju. Kāda līdzība zvaigznei ar Jēzu Kristu? Vispirms tā kļūst redzama, tad tiek sastapta ceļā un vēlāk dod apskaidrības gaismu.
Pārdaugavā, Meža, Puķu un Eduarda Smiļģa ielas krustojumā slejas ķieģeļkrāsas dievnams, ar daudziem kupoliem un bagātīgām fasādēm - Svētās Trijādības Pārdaugavas baznīca, kurai ir arī pašai savs baptistērijs. Dievnams šobrīd piedzīvo ārējās fasādes atjaunošanu un lepni pret debesīm ceļ savus daudzos kupolus.


15.dec.2014

„Getliņu Eko” siltumnīcās novākti pirmie kilogrami jaunās tomātu ražas un  uzņēmuma teritorijā atklāts pašiem savs tomātu veikals. Tagad garšīgos Getliņu tomātus varēs nopirkt veikalā līdzās siltumnīcām un, kas nav mazsvarīgi, par zemāku cenu nekā lielveikalu ķēdēs.
Latvijā pēdējos gados arvien pieaug ārzemnieku skaits, kas šeit mācās vai strādā. Arī viņiem nepieciešamas savas draudzes, kurā Dieva vārdu saņemt saprotamā valodā. Rīgā būs par vienu angliski runājošu draudzi vairāk. Communitas International Church of Riga dievkalpojumi notiks metodistu baznīcas telpās, Akas ielā 13.


8.dec.2014


1.dec.2014

Kāds būs Ziemassvētku gaidīšanas Rīgas pilsētā? Par koncertiem baznīcās un koncertzālēs, par iespējām slidot un slēpot, par tradicionālo Ziemassvētku egļu ceļu, kurā šogad būs gan zaļas meža skaistules, gan mākslinieciski pilsētvides objekti.
Saruna ar audžuģimeņu biedrības „Terēze” vadītāju Āriju Martukāni  par audžuģimenes uzdevumiem, pienākumiem un tiesībām.
Aicinājums draudzēm apmeklēt „Baznīcu nakts” tikšanos, kas būs veltīta jau nākamā gada  „Baznīcu nakts 2015”.


24.nov.2014

21. novembrī Rīgā pie namiem bija izkārti karogi ar sēru lentēm, pie „Maxima” veikaliem daudzviet Latvijā rindojās svecītes, Zolitūdes traģēdijas vietā notika piemiņas pasākums, bet  dažādu konfesiju dievnamos – aizlūgumi par traģēdijā bojā gājušajiem. Vai Dievs spēj dziedēt zaudējuma sāpes? Kādas mācības šī traģēdija nesusi un kas notiks tad, ja beidzot tiks atrasti un sodīti vainīgie?
Adventa laika pārdomas kopā ar Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvestu Andri Kravali, kurš atgādina, ka svētki izdodas tad, ja tiem gatavojas, dāvanas ir vērtas, ja tās gaida, tās ilgst saņemt, nevis vienkārši noliek priekšā iesaiņotas skaistā papīrā.


17.nov.2014

Šogad mūsu Latvijai aprit 96 gadi. Kādu vēlamies redzēt Latvijas nākotni un kā esam mainījušies kopš tā laika, kad Baumaņu Kārlis mūsu himnā ierakstīja vārdus „Dievs svētī Latviju”?
Sākusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kuras mērķis ir savākt 3000 dāvanu sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem.
Galvaspilsētā turpinās vērienīgais un krāsainais gaismas festivāls „Staro Rīga”.


10.nov.2014

Šī gada rudens budžeta grozījumos Rīgas dome piešķīrusi finansējumu vietu palielināšanai bērnudārzos, skolu labiekārtošanai un inventāra iegādei, tāpat palielinājusi sociālajā nozarē strādājošo atalgojumu un atvēlējusi līdzekļus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai par vienādu tarifu.
Mateja baptistu draudze aicina pievienoties garīgās dziedināšanas programmai „Īsta brīvība”.
Didzis Meļķis atklāj Džona Banjana  grāmatas „Svētceļnieka taka” fenomenu - cilvēka dzīvi divās pasaulēs – dievišķajā un sekulārajā.


3.nov.2014

Latvijā bērnu namos dzīvo 2000 bērnu un visi vēlas savu ģimeni, mammu un tēti, brāļus un māsas, visu to emociju gammu, ko var piedzīvot tikai ģimenē. Aizvadītās Bāreņu svētdienas kontekstā šodienas raidījumā par to, ar kādām problēmām jāsaskaras tiem bērniem, kas sasniedzot 18 gadus, atstāj bērnu namu.
Nesen latviešu valodā klajā nākusi Džona Banjana grāmata „Svētceļnieka taka”. Šīs grāmatas fenomens pamatojas tajā, ka teksts tapis pirms 350 gadiem, tomēr joprojām saglabājis aktualitāti, atklājot cilvēka dzīvi divās pasaulēs – dievišķajā un sekulārajā. Saruna ar Džona Banjana „Svētceļnieka takas” tulkotāju un atdzejotāju – Didzi Meļķi.


27.okt.2014

Ar kādiem rezultātiem noslēgusies „Labo darbu nedēļa”? Vai mūsu aktivitātes labdarībā mērojamas tikai kampaņveidīgi?
Līdz novembra beigām LNB skatāma izstāde „Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem” - ar rīdzinieku portretiem, pilsētas spožuma un ēnas pusēm, kas atklāj straujo pilsētas attīstību un ar Pirmā pasaules kara sākumu iezīmē jaunu vēstures posmu.
Garīgās dziedināšanas programma „Īsta brīvība” ir veids, kā paļāvībā uz Dievu, cilvēks tiek atbrīvots no sāpēm, ievainojumiem un atkarībām. Kā tas darbojas un vai „Īstajā brīvībā” notiek brīnumi, kuri līdz tam kaut kādu iemeslu dēļ nav notikuši? Mateja baptistu draudze, kura jau trešo gadu īsteno šo programmu apgalvo, ka brīnumi notiek.
 


20.okt.2014

Kas un kāds ir labs skolotājs? Uz šo jautājumu atbildes meklēja  pasākuma „Zelta pildspalva” īstenotāji, kurā par izcilu darbu tika godināti labākie Rīgas skolu pedagogi un arī uzcītīgākie absolventi.  
Latvijas kristīgās baznīcas nākušas klajā ar aicinājumu  – novembra pirmo svētdienu – pasludināt par Bāreņu svētdienu, tā atgādinot biblisko aicinājumu – rūpēties par bāreņiem un atraitnēm, aicinot sniegt atbalstu bērnu namu bērniem un kļūt par viņu draugiem, audžuģimenēm vai vecākiem.
Ziema jau klauvē pie durvīm, tāpēc pagājušajā nedēļā noslēdzas Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbu sezona. Tagad atjaunoti kapu lauka celiņi  un gandrīz pilnībā restaurēta Mātes Latvijas tēla siena – ar kritušo dēlu skulptūrām, kas simbolizē Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali. 


13.okt.2014

Jau septīto gadu Rīgas dome aicina iedzīvotājus pieteikt pretendentus pašvaldības  apbalvojumam "Gada rīdzinieks".
Darbu sācis daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Mēs”, kura darbība sakņojas kristīgā pārliecībā. Šajā dienas centrā būs nodarbības gan miesai, gan garam, - būs fiziskā rehabilitācija un nūjošana, būs sociālā rehabilitācija un svētbrīži.
Profesionāla domubiedru grupa izveidojusi mīlestībā balstītu un sakņotu pedagoģijas programmu, kas katram bērnam palīdz veidoties par personību, novērtējot savu unikalitāti un attīstoties par radošu cilvēku. Stāsts par „Mīlestības māju”.


6.okt.2014

„Labo darbu nedēļa” no 13. līdz 19. okt.  ir aicinājums palīdzēt līdzcilvēkiem – bērniem, ģimenēm, senioriem un mūsu mazajiem draugiem – dzīvniekiem.
Latvijas lielākās baznīcas nāk klajā ar iniciatīvu – atzīmēt Bāreņu svētdienu. Kāpēc kristiešiem adopcija ir sava veida tabu tēma, kas apvīta ar dažādiem stereotipiem? Kādi ir riski un ieguvumi, uzņemot savā ģimenē citu vecāku radītu bērnu? 


29.sep.2014

Grīziņkalnā, Augusta Deglava ielā 3 jau vairāk nekā 100 gadus darbojas skola. Atmodas laikā tā ieguva kristīgās skolas statusu. Šodien Rīgas kristīgā vidusskola ir viena no pilsētas mazajām skolām, kurā mācās bērni no dažādu konfesiju ģimenēm un arī tādi, kas ar baznīcu tiešā veidā nav saistīti, bet novērtē šīs skolas pedagogu individuālo attieksmi pret katru bērnu.

Tas ir noticis! Tagad arī Rīga uz trīs dienām kļuvusi par Tezē centru. No 26. līdz 28. septembrim galvaspilsētā norisinājās Tezē Baltijas reģionālā tikšanās, kurā piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un tālākām valstīm.


22.sep.2014

Rīga Zinātņu akadēmijā pēc 42 klusuma gadiem atgriezusies mūzika. Atklāta atjaunotā koncertzāle, kurai tagad dots Rīgas vārds. Tagad mums ir vēl viena kvalitatīva kultūras mākslas telpa ar izcilu akustiku un arhitektūru.
No 26. līdz 28. septembrim Rīga kļūs par Tezē centru.  Pie mums notiks Tezē Baltijas reģionālā tikšanās, kurā piedalīsies jaunieši no dažādām Latvijas vietām, Lietuvas, Igaunijas un arī tālākām valstīm. Raidījumā - par to, kur un kā tas notiks, un kā ikviens varēs piedalīties Tezē lūgšanās Sv. Pēterbaznīcā un citās pilsētas draudzēs.


15.sep.2014

Jauns projekts "Vinnija Pūka skola", kas būs lielisks palīgs vecākiem, kuru ģimenē ir bērni ar hroniskām slimībām. Rīgas domes Labklājības departaments un Ilgstpējīgas attīstības fonds, kopā ar mediķiem sāk izglītojošu nodarbību ciklu vecākiem, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par astmu, alerģiju, diabētu, stājas problēmām un hroniski slimo bērnu aprūpi.

Aizvadītajā svētdienā, kad Latvijā atzīmējām Tēva dienu, Āgenskalna baptistu baznīca svinēja savu 130 gadu jubileju. Āgenskalns ir draudze ar sarežģītu un reizē bagātu vēsturi, tā ir baznīca, kura pēdējos gados veiksmīgi darbojas kā evaņģēlija sludināšanā, tā ekumēniskajā sadarbībā.


8.sep.2014

Trīs vērtību stāsti. Par veselību. Par ģimeni. Par ticību.
14. septembrī Latvijā svinēsim Tēva dienu. Kā mainījusies sabiedrības attieksme pret šiem svētkiem un uzskatu, ka vīrs ģimenē ir tikai naudas pelnītājs.
Anniņmuižas parkā un Daugavas promenādē pieejamas brīvdabas trenažieru zāles.
Jau pavisam drīz Ķengaragā būs jauns katoļu dievnams.  


1.sep.2014

Jauno mācību gadu uzsākot, par to, cik bērnu sāks mācības Rīgas skolās un bērnu dārzos, kā arī par divām jaunām skolām, kas šajā rudenī ver durvis saviem skolēniem.

Jaunajā LNB ir Jāņa Pāvila 2 vārdā nosaukta lasītava. Kas vēl saista Jāni Pāvilu 2 un mūsu bibliotēku? Vēl - par unikālu kultūrvēsturisku albūmu „Terra Mariana”, kas atklāj kristietības vēsturi Baltijā 700 gadu garumā. Tā ir grāmata, kas sver 26 kg un tās vākā iestrādāts kilograms sudraba.

Klajā nākusi Valda Tēraudkalna grāmata „Reliģijpētniecība, vēsture, metodes un teorijas”. Kā reliģiju ietekmē politika, vēsture un demokrātija. Un, kāpēc baptistus Amerikā grūti salīdzināt ar baptistiem Gruzijā.


25.aug.2014

Aizvadītajā nedēļā ar dažādiem pasākumiem, koncertiem un svinīgu dievkalpojumu dzimšanas dienu svinēja Katlakalna evaņģēliski luteriskā draudze. Radiostāsts  par dievnamu, kas saistīts ar rakstnieka Garlība Merķeļa, dzejnieka Friča Bārdas un teologa Roberta Feldmaņa vārdu.
Klajā nāk ilgi gaidītais „Tezē” dziesmu albūms latviešu valodā. „Tezē” kopienas pirmsākumi meklējami pirms 75 gadiem Francijas dienvidos. Šodien tā kļuvusi par pasaulē zināmu ekumēnisku kustību, kas piesaista ar savu vienkāršību, līdzjūtību pret līdzcilvēkiem un melodiskajām dziesmām.


18.aug.2014

Vecmīlgrāvī būs jauna pareizticīgo baznīca! 16. augustā tika likts pamatakmens dievnama celtniecībai Ziemeļblāzmas ielā, kas piepildīs daudzu Vecmīlgrāvī dzīvojošo pareizticīgo sapni par savu  baznīcu.
Mateja baptistu baznīcas ikgadējās „Vasaras Bībeles skolas” kļuvušas par tradīciju, kas patīk gan bērniem, gan vecākiem.  Šoreiz Matejs pārtapa savdabīgā lidlaukā, kur bērni gatavoja lidmodeļus, veica dažādus eksperimentus, sportoja, nodarbojās ar rokdarbiem un mācījās dzīves patiesības par fizisko un garīgo spēku, kas nepieciešams dzīves lidojumam. Šogad Bībeles skolas moto bija „Lidojums”.


11.aug.2014

Doma baznīcā notika pasākums „Doms bērniem”, kurā bērni Svētdienas skolā mācījās Bībeles stāstu par piecām maizēm un divām zivīm, lūgšanu darbnīcā vārdos rakstīja savas vispatiesākās vēlēšanās, citi tika pie krāsainiem sejas rakstiem un darīja vēl citas ļoti aizraujošas lietas. Tikmēr vecāki ekskursijās varēja iepazīt senā Doma vēsturi. Piemēram, kā Pēteris Stučka izglāba baznīcas kanceli no nojaukšanas un, kā izskatījās Domā lielajos plūdos 1709. gadā.
Stāstīsim arī par tradicionālajiem Rīgas svētkiem, kas par godu mūsu galvaspilsētas 813. dzimšanas dienai notiks šīs nedēļas nogalē un  piedāvās ļoti plašu un interesantu svētku programmu. 


4.aug.2014

Kas ir svētceļojums, kāpēc tajā liela nozīme krustam? Vai sociālie tīkli sader kopā ar gājienu uz Aglonu? Par svētceļojumu un krusta nozīmi stāsta Svētās Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Andris Kravalis. 
Tumša ādas krāsa, iespaidīgi dredi un skaista latviešu valoda – tas raksturo nigērieti Domeniku Okolue, kurš 12 gadus dzīvo Latvijā, šeit nodibinājis ģimeni, kurā aug divi bērni un nupat izveidojis jaunu draudzi Rīgā. 


28.jūl.2014

Pirmie sociālo dzīvokļu kompleksa iedzīvotāji saņēmuši ilgi gaidītā dzīvokļa atslēgas. Imantā atklāts jauns sociālo dzīvokļu komplekss, kurā būs arī poliklīnika un sociālais dienests. 
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skatāma unikāla pasaules skaistāko mozaīku izstāde no Ravennas.  Izstādē ir gan Kristus Ģetzemanes dārzā, gan Svētais Jānis, gan Svētā Marija, kas vienlaikus ir reliģisks vēstījums, prezentē kristīgo ikonogrāfiju un cieši ir saistīts ar vēsturi.


21.jūl.2014

Raidījumā neliels atskats uz Pasaules koru olimpiādi un to, kā šajās sacensībās veicās mūsu baznīcu koriem.
Vasara ir ne tikai mūzikas festivālu, bet arī kāzu laiks. Vai mācītāja svētība laulībās garantē ilgu un laimīgu ģimenes dzīvi? Un vēl par to, cik neierastas vietas pāri izvēlas savām laulībām.
Vēl raidījumā iepazīsimies ar Lipsku ģimeni, kas šobrīd audzina trīs bērnus un par savām garīgajām mājām sauc Mateja draudzi. 


14.jūl.2014

Pirms mazliet vairāk nekā pusgada Rīgas Svētā Pāvila luterāņu draudze sāka rīkot jaunu vakara dievkalpojumu, aicinot uz to apkārtnes iedzīvotājus, vienkāršā uzrunas un mūzikas formā iedrošinot, varbūt pat pirmo reizi, - ienākt dievnamā.
Jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Gaismas pilī atklāta izstāde, kurā  skatāmas senas grāmatas – lūgšanu un pavārgrāmatas, kalendāri un seni pergamenti, kas atklāj to, kā cauri gadsimtiem mūs ietekmējis rakstītais un drukātais vārds.


7.jūl.2014

Rīgā ierodas Pasaules koru olimpiādes simbols -  Miera zvans, kas 9. jūlijā „Arēnā Rīga” iezvanīs Pasaules koru olimpiādes sākumu.  Šajā Pasaules koru olimpiādē piedalīsies 27 000 dziedātāju. Viņu vidū arī Rīgas pareizticīgo koris „Blagovest”.  
„Latvijas Samariešu apvienība” ir neatsverams palīgs ļoti daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem. Šodien raidījumā par to, kā nodrošināt aprūpi cilvēkiem, kas negrib vai nevar vecumdienās pārcelties uz dzīvi pansionātā.  


30.jun.2014

Nakts patversmes darbojas arī vasarā, tāpēc drēgnajās naktīs nevienam nav jānakšņo uz ielas. Ja gadījušies neparedzēti apstākļi, dzīvesbiedrs izlicis no dzīvesvietas vai pazaudētas mājas atslēgas, tad nakti var pārlaist kādā no pilsētas patversmēm. 
Jēzus draudzes koris dziedās Pasaules koru olimpiādē, kas Rīgā notiks no 9.- 19. jūlijam. Saruna ar  kora vadītāju un diriģenti Austru Ošleju. 


23.jun.2014

Rīgas pilsēta kļuvusi ar vienu zīmolu bagātāka. Sākot no šīs nedēļas veikalu plauktos parādīsies jaunais „Aqua Riga” dzeramais ūdens. Ar to slāpes veldzēs arī visi Pasaules koru olimpiādes dalībnieki, vienlaikus prezentējot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Šogad Rīga ir ne tikai kultūras un koru galvaspilsēta, bet arī „Tezē” kustības reģionālās tikšanās vieta. Septembrī Rīgā ieradīsies simtiem jauniešu no dažādām valstīm, lai būtu kopā lūgšanās, semināros un dziesmās, mācoties sekot Kristus aicinājumam - kļūt par zemes sāli. Raidījumā vairāk par Latvijas uzdrīkstēšanos Rīgā rīkot reģionālo „Tezē” kopienas tikšanos un aicinājums iesaistīties brīvprātīgo darbā


16.jun.2014

1941. gada 14. jūnijā no savām mājām bez tiesas un brīdinājuma tika izsūtīti tūkstošiem cilvēku. Tā bija viena no lielākajām deportācijām, ko piedzīvoja Latvija. 14. jūnijā Mateja baznīcā notikušais koncerts „Neaizmirsti”  aicināja atcerēties, meklēt taisnību, bet pāri visam – piedošanu.
No 9. līdz  19. jūlijam Rīgā norisināsies Pasaules koru olimpiāde, kurā piedalīsies 27 tūkstoši dalībnieku no 73 valstīm. Tostarp arī draudžu un garīgās mūzikas kori no Latvijas. Viņu vidū arī kamerkoris „Matejs”.


9.jun.2014

Latvijā dzimusi jauna tradīcija – Baznīcu nakts.  6. jūnijā 43 Rīgas dievnami vienlaikus vēra savas durvis apmeklētājiem, aicinot ciemos ikvienu – neatkarīgi no konfesionālās piederības un ticības pārliecības.
Aizvadītajā nedēļā  Rīga saņēma oficiālu sertifikātu, kas apliecina – Rīga ir viena no 1000 pasaules pilsētām, kas uzņemtas PVO Veselīgo pilsētu saimē.
Kā bērniem un jauniešiem saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku? Kādas ir pašvaldības, sabiedrisko organizāciju un kristīgo draudžu piedāvātās iespējas piedalīties vasaras nometnēs bērniem.


2.jun.2014

Lielākajā atkritumu apsaimniekošanas poligonā „Getliņi Eko” atklāta jau otrā siltumnīca, kurā audzē gardus tomātus.
Pirmo reizi Latvijā pasākums „Baznīcu nakts 2014”, kurā savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dažādu konfesiju draudzes.  
Ikviens aicināts piedalīties arī Āgenskalna draudzes Dārza svētkos un evaņģelizācijas pasākumā „No mīnusa uz plusu”.


26.mai.2014

Kā sagaidīsim Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu?
Dzintars – viena no Latvijas vizītkartēm. Kā dzintars iedvesmo mūsdienu rotu māksliniekus, laužot stereotipus par to, ka dzintars nav nekas īpašs un piederas tikai vecmāmiņas rotu lādītei?
Vai uz baznīcu jāiet tikai svētdienas rītā? Nē, to var darīt arī vakarā un pat pusnaktī, jo „Baznīcu naktī”, kas šogad pirmo reizi notiks 6. jūnijā, savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dievnami.  


19.mai.2014

Latvijas baptistu draudžu saime jau trešo reizi bīskapa amatā ievēlējusi mācītāju Pēteri Sproģi. Aizvadītajos gados izdevies kalpošanas darbam piesaistīt jaunus garīdzniekus un dibināt jaunas draudzes. Kas veido baptistu konfesijas popularitāti Latvijā?

Kā veidojas Rīgas kristīgo draudžu sadarbība ar pilsētas domi, īstenojot pilsētas iedzīvotāju sociālās un garīgās vajadzības? Saruna ar Rīgas pilsētas Kristīgo lietu padomes priekšsēdētāju, mācītāju Jāni Šmitu.

Sportiski aktīva brīvā laika pavadīšana kopā ar pilsētas izzināšanu – tas ir skriešanas seriāls „Izskrienam Rīgu”, kura sākums jau 31. maijā. 


12.mai.2014

Kas nosaka draudzes kvalitāti? Vai labs mācītājs ir baznīcas popularitātes galvenā atslēga? Vairākas Rīgas un Latvijas baptistu draudzes, kā arī Kristīgo studentu brālība veikusi savas darbības garīgo auditu. Kāpēc un vai vispār vajadzīga draudžu darba izvērtēšana? Saruna ar Igoru Rautmani, Stratēģiskā attīstības centra vadītāju.
Aprīļa nogalē ekumeniskā dievkalpojumā tika iesvētīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" jaunā kapela. Garīgais atbalsts slimniekam ir tik pat svarīgs kā ķīmiskas zāles un ķirurģiskas operācijas. Raidījumā saruna ar ārstu Juri Meijeru, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra kapelānu.


5.mai.2014

Kristus Piedzimšanas katedrālē noslēdzies restaurācijas darbu projekts – īstenota arhitekta Roberta Pflūga vēsturiskā iecere – zvanu torņa un centrālā kupola apzeltīšana. Tagad arī centrālais kupols laistās zelta krāsā. Tas pārklāts ar 980 proves zeltu, izmantojot gandrīz 58 000 īpašo zelta lapiņu.
Ķengaragā dzīvojošajiem katoļiem atkal būs pašiem savs dievnams. Svētā Antona baznīcas celtniecība gada laikā virzījusies lieliem soļiem. Šobrīd dievnams Ķengaragā, Maskavas ielā jau ieguvis tradicionālas baznīcas formas un ticis pie torņa.


28.apr.2014

Kādas iespējas un piedāvājumi bērniem un jauniešiem, izvēloties vasaras nometnes?
Vēl raidījumā radiostāsts par  senioru aprūpes centru „Dzintara melodija”, kur nesen atklāta multisensorā istaba - telpa, kas īpaši aprīkota ar dažādiem priekšmetiem, gaismas elementiem, dabas skaņām un mūziku, lai  palīdzētu senioriem ar demenci pēc iespējas ilgāk saglabāt garīgās spējas un mazinātu vientulības izjūtu.  


21.apr.2014

Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies! Lieldienu vēsts ir nemainīga – Kristus ir uzvarējis nāvi un ļaunumu, dodot iespēju cilvēkam dzīvot ticībā sakņotu dzīvi. Dieva apsolījuma piepildījums ir vienīgais, kam ir paliekoša un pārlaicīga vērtība.
Šīs Lieldienas visos kristiešu dievnamos tiek svinētas vienā laikā, šoreiz arī kalendāriski apliecinot, ka vēsts par Augšāmcelto Kristu ir vienota un nemainīga visās konfesijās. Raidījumā  - Latvijas vadošo konfesiju vadītāju sveicieni un pārdomas šajās Lieldienās!
Vēl stāsts par baltajiem zvirbuļiem – Gada balvas kultūrā -  saņēmējiem. Balva „Baltais zvirbulis”  tiek pasniegta jau desmito gadu, tas ir apliecinājums un pateicība par nesavtīgu darbu kultūras procesu attīstībā un veicināšanā.


14.apr.2014

Pasaules koru olimpiāde norisināsies Rīgā, atvedot uz Rīgu 200 tūkstošus dalībnieku no vairāk nekā 60 valstīm.
Par Laulāto kursu Āgenskalna baznīcā stāsta Sintija un Gatis Brediki.
Kāda būs Ukrainas nākotne? Saruna ar draudzes „Labā vēsts”  mācītāju Andreju Čebotarjovu, kurš nesen pabijis Ukrainā.


7.apr.2014

Kas ir "Dieva stāsts"? Šodien raidījumā par to, kā Bībeles stāstus izstāstīt vienkāršā un saprotamā veidā, aptverot plašo vēsturisko notikumu izklāstu Bībelē, vienlaikus padarot interesantas Vecās Derības lietas un Jāņa Atklāsmes grāmatas pareģojumus.

Stāstīsim arī par Baznīcu nakti - pasākumu, kurā dalību pieteikušas gandrīz 30 Rīgas baznīcas. Praktiski padomi draudzēm, kā labāk sagatavoties šim pasākumam, ko vajadzētu ņemt vērā, kā arī aicinājums pieteikties citām baznīcām.


31.mar.2014

Kāpēc katrai draudzei, neatkarīgi no garīgās pieredzes un skaitliskā apjoma,  vajadzīgs sapnis un vīzija? Saruna ar LBDS bīskapu Pēteri Sproģi.
Tuvojoties Lieldienām, Latvijā notiks Johana Sebastiana Baha pasiju koncerti, ko kopā ar Radio kori veido dažādi pasaulē slaveni un pazīstami orķestri un solisti. Raidījumā par to, kāpēc Bahu nevar izprast ar prātu? Kur slēpjas komponista garīgo algoritmu noslēpumi, kas savieno  ticību un mūziku?


24.mar.2014

Jauno psihoaktīvo vielu lietošana pārvērtusies par nekontrolējamu sērgu. Ko par to saka mediķi, policija un garīdznieki? Pašreizējo likumdošanu psihoaktīvo vielu izplatībā, to ietekmi uz cilvēka organismu un atkarības garīgos aspektus raidījumā skaidro Rīgas domes Sabiedriskās kārtības un drošības komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlajs, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece Liene Cipule un Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis.  


17.mar.2014

Estētiskās audzināšanas skolā „Mazais prātnieks” bērnu veidotā izstādē „Mana Rīga”, pilsēta atklājas jauno rīdzinieku sajūtās un emocijās.
Latvijas Bībeles centrs ķēries pie apjomīga projekta – Viljama Fetlera kādreizējā „Misiones un Bībeles skolas” nama atjaunošanas. Raidījumā - par Viljama Fetlera kalpošanu vēsturē un nama renovācijas darbiem šodien.
Rīgas Mateja draudze aicina uz „Laulāto vakariem”.


10.mar.2014

Baznīcu nakts ir iniciatīva, kurā, verot savas durvis apmeklētājiem, iesaistās dažādu konfesiju dievnami. 6. jūnijā vairāk kā 30 Rīgas dievnami gatavo īpašu programmu, iedrošinot un aicinot iepazīt kristietību.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludinājis jauniešu iniciatīvu konkursu. Tā mērķis ir finansiāli atbalstīt iniciatīvas, kuras veicina Rīgas jauniešu iekļaušanos pilsētas kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot fiziskās aktivitātes, vērtīborientāciju un aktīvu līdzdalību.


3.mar.2014

No 1. marta pa Rīgas vēsturiskajām vietām vadīs ekskursijas vadīs sertificēti tūrisma gidi. Sertifikātu, kas apliecina profesionālas prasmes, vēstures un valodas zināšanas, saņēmuši 70 gidi.
Mateja baptistu draudzes kursu cikls „Ceļš uz finansiālo brīvību” sniedz atbildes uz jautājumiem -  vai būt pārtikušam ir labi vai slikti? Kāpēc citiem izdodas kļūt bagātiem, bet citi visu mūžu dzīvo no rokas mutē?
Sākas gavēņa laiks. Cik būtiska ir sevis ierobežošana tieši ēdiena patērēšanā? Vai šodien tas ir moderni? Par to saruna ar mācītāju Kristu Kalniņu.


24.feb.2014

Radio ekskursija uz tehniskās jaunrades namu „Annas 2”, kur top auto, kuģu un lidmodeļi, kur var mācīties persiešu valodu, pētīt zvaigznes un darīt vēl daudz citu interesantu lietu.
Jēzus evaņģēliski luteriskā draudze jau otro gadu rīko vakariņas laulātajiem pāriem. Šim pasākumam dots nosaukums – „Pietura diviem”.


17.feb.2014

Rīgas pilsētas bibliotēka „Avots” saviem apmeklētājiem piedāvā plašu grāmatu klāstu, interneta un biroja programmas, kā arī profesionālas bibliotekāru konsultācijas.
Kā atrast savas garīgās mājas? Kā gospelmūzika var kļūt par daļu no garīgās dziedināšanas? Par to saruna ar Aigu Skrīveri no Rīgas Svētās Ģertrūdes baznīcas. Aiga līdzās savam televīzijas žurnālistes darbam kalpo arī sieviešu cietumā.


10.feb.2014

Kā tiek attīstīts e – talona pakalpojumu klāsts? Pamatskolas „Rīdze” skolēni e - talonu izmanto gan kā braukšanas biļeti, gan skolēnu apliecību. Tagad  e - talons kalpo arī kā norēķina karte skolas ēdnīcā.
Sieviešu lūgšanu vakari Mateja baznīcā, kas iedrošina atklāt lūgšanas spēku savā dzīvē.
Intervija ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes ērģelnieci Dignu Markuli.


3.feb.2014

Rīgas skolas un bērnudārzi šogad tiks pie siltuma, omulības, iegūs skaistas fasādes, vienlaikus, samazinot rēķinus par apkuri. Pilsētas patversmes un zupas virtuves ir gatavas darbam ziemas sezonā.
Sākas sarunu vakari bērnu vecākiem, kuros galvenā uzmanība veltīta bērnu un vecāku attiecību problēmām.
Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca, izmantojot informācijas tehnoloģijas un dažādus kalpošanas veidus, sava dievnama durvis atver jaunajai paaudzei un ieslodzītajiem, vienlaikus sludinot gadu gaitā nemainīgo Kristus evaņģēliju.


27.jan.2014

Kā pilsētā baudīt ziemas priekus? Rīgā darbojas vairākas slidotavas un Uzvaras parkā, pateicoties sniega pūšamajai mašīnai, iespējams arī slēpot.
Atskats uz aizvadītajā nedēļā notikušo diskusiju par augtāko izglītību Latvijā. Vai mūsu augstskolas nodrošina kvalitatīvu augstāko izglītību?
Vēl sarunā ar RTU profesoru Gati Bažbaueru  par to, kā pirmais divnieks ietekmējis turpmāko izglītību un kāpēc ticības ceļš ir apzināta rīcība?


20.jan.2014

Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Ar kādiem pienākumiem Rīgai būs jātiek galā, šogad nesot Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu? Vai kultūras galvaspilsētas statuss  Rīgai garantēs tikai izdevumus vai nesīs arī peļņu?
Vēl raidījumā uzzināsim par jauno ūdensizturīgo Bībeli. Kādas atsauksmes saņemtas kopš jaunā Bībeles tulkojuma latviešu valodā? Vai jaunais tulkojums iedzīvojies mūsu baznīcās un liturģijā?


13.jan.2014

Ikgadējā akcija „Labā Zvaigzne” ir tradīcija un īpašs paldies par nesavtīgajiem labajiem darbiem rīdzinieku labā. Šogad akcijas laikā tika saņemtas 109 anketas, kurās nominēti 70 pretendenti – cilvēki un organizācijas, kas darījuši labus darbus,  snieguši palīdzīgu roku, radījuši pozitīvas emocijas.
Kā pēdējos divdesmit gados veidojušās baznīcas un sabiedrības attiecības? Vai ekumenisms nozīmē dažādu kristīgo baznīcu saplūšanu? Kur meklējams patiess teoloģiskais dialogs? Saruna ar arhibīskapu LELB arhibīskapu Jāni Vanagu.


6.jan.2014

Zvaigznes dienā, kas simboliski noslēdz Ziemassvētku notikumus, līdzās Bībeles stāstam par trīs austrumu gudrajiem, kuri dodas meklēt jaunpiedzimušo ķēniņu, ir arī personīgs un individuāls vēstījums, kas atklāj sastapšanos ar Kristu. Mateja draudzes mācītājs Ainars Baštiks par to, kā sastapšanās ar Kristu  maina lietu kārtību cilvēka dzīvē.
Ieskats Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga konsekrācijas 20 gadu pateicības dievkalpojumā un saruna Jāni Vanagu par izaicinājumiem, svētībām, kritiku un ekumēnismu.