Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Domājošā sirds: Prāta emancipācija
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele?” (6.daļa)
Jēzus dziedina virsnieka kalpu
Ciānas bērni tiks pārvesti mājās
Atkarību gūstā


Izdrukai

Arhīvs

Vērtību Rīga

Raidījumu vada:
Sendija Burka

Pirmdienās 12:15

Pirmdienās 22:00 atkārtojums

 

e-pasts: vertiburiga@lkr.lv


Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

23.mai.2016

Baznīcu nakts Rīgā un Latvijā jau 10. jūnijā. Kādas programmas Baznīcu nakts ietvaros piedāvās dažādu konfesiju draudzes? Būs daudzveidīgs muzikālais piedāvājums, vēsturiski stāsti, laiks lūgšanai un arī garšas baudījums.
Vēl raidījumā par to, kā Rīgā no 1. jūnija tiks nodrošināts, tā sauktais auklīšu pabalsts. Valsts vairs nemaksās pabalstu tām ģimenēm, kuru bērnam  tūkst vietas pašvaldības bērnu dārzā. Rīgā šo pabalstu 116 eiro apmērā turpmāk nodrošinās pašvaldība.
Kā darbojas SOS ciemati? Kā veidojas Rīgas pašvaldības sadarbība ar SOS ciematu organizāciju, palīdzot tam ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijās?  


16.mai.2016

Vasarsvētkus dēvē par Baznīcas vēsturisko dzimšanas dienu, bet mūsdienās tas ir apliecinājums, ka Svētais Gars ir ticīga cilvēka ikdienas dzīves neatņemama sastāvdaļa, kas mudina, aicina, stiprina vai brīdina, noliedz un bremzē. Vai un kā Svētais Gars darbojas šodien?
Rīgas Lutera draudze Vasarsvētkos rīko „Citādo dievkalpojumu”, pievēršot uzmanību kādam sabiedrībā aktuālam tematam – bērnu paliatīvā aprūpe mājās.
Stāsts par „Senioru zvanu centra”  darbību Rīgā, kas sniedz atbalstu veciem ļaudīm, kuriem vajadzīga gan praktiska informācija, gan emocionāls atbalsts.


9.mai.2016

Pēc trīs gadu rekonstrukcijas darbiem savus apmeklētājus atkal gaida  Latvijas Nacionālo mākslas muzejs – ar papildus ekspozīcijām un jaunām izstāžu zālēm.
Stāsts par dienas centru – „Svētās ģimenes māja” Vecrīgā, kas dažādu vecumu cilvēkiem, tostarp arī ģimenēm, piedāvā sociālu, garīgu un psiholoģisku palīdzību, rīkojot dažādas nodarbības, seminārus un kursus.
2.mai.2016

Stāsts par  Latvijas baptistu draudžu bērnu Dziesmu dienu, kurā Rīgā Pestīšanas templī kopā pulcējas bērni no baptistu draudžu svētdienas skolām.
Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā  Rīgā būs plaša kultūras pasākumu programma: „Ziedu Latvijas” veidošana pie Brīvības pieminekļa, LNMM atklāšana, pasākumi  lieliem un maziem, koncerti kultūras centros un baznīcās, radošās darbnīcas parkos un muzejos.
Fizisko aktivitāšu cienītāji aicināti piedalīties skriešanas seriālā „Izskrien Rīgu”. Tā ir lieliska iespēja vienlaikus nodarboties ar sporu un iepazīt pilsētu.


25.apr.2016

Rīgas pašvaldība sākusi jaunu iniciatīvu – piešķirot līdzfinansējumu kultūras pieminekļu fasāžu restaurācijai un atjaunošanai. Noslēdzies pirmais konkurss, kurā līdzekļus saņems 47 iesniegtie projekti, tostarp arī daudzi dievnami.
Rīgas bērniem un jauniešiem tiek piedāvāts izvēlēties kādu no daudzajām vasaras nometnēm, ko piedāvā pilsētas izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas un arī reliģiskās draudzes.
Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca savu tradicionāli zaļo kupolu, kas slejas pāri Pārdaugavas priežu galotnēm, uz kādu laiku nomainījusi pret kapara krāsu. Baznīcā notiek vērienīgi restaurācijas darbi un jau maijā dievnams atkal būs atvērts pilnībā atjaunotā veidolā.


18.apr.2016

Nākamgad Rīga kļūs par Eiropas koru olimpiādes mājvietu.
Kā veiksmīgāk pielāgoties sociālajām, emocionālajām un veselības stāvokļa izmaiņām pirmspensijas vecumā, lai spētu saglabāt labu pašsajūtu un dzīves kvalitāti? Rīgas Domes Labklājības departaments  rīko lekciju ciklu „Vitalitāte 55+”.
Vēsturiskajos stāstos par Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kas šobrīd, kamēr Rīgas pilī norit remontdarbi, savu mājvietu radis Brīvības ielā, kādreizējās LU Vēstures un filozofijas fakultātes telpās, mājā, kur kādreiz bija slavenais veikals „Sakta”.


11.apr.2016

Latvijas Bībeles biedrība uzsākusi vērienīgu projektu – Jaunās derības ieskaņošanu audio versijā, kurā piedalās dažādu draudžu mācītāji, laji, aktieri un arī bīskapi. Divu mēnešu laikā iecerēts ierakstīt visu Jaunās derības tekstu jaunajā tulkojumā.
Rīgas vērtību stāstos – Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, kas savā ekspozīcijā rāda gan pirmās lokomotīves, gan padomju laika vagonus, gan ar audiovizuālām ekspozīcijām ikvienam ļauj iejusties  pagātnes dzelzceļa pasažieru lomā.4.apr.2016

Rīgas domes Labklājības departaments piedāvā ikvienam interesentam iespēju bez maksas piedalīties nūjošanas nodarbībās.
Kas ir misija? Vai tas ir kalpošanas lauks izredzētajiem, vai tomēr visiem Dieva bērniem? Šis jautājums ir „Misijas dienas” pamatā, kas notiks 9.04. un aicinās draudzes kalpot savam tuvākajam, uzdodot jautājumu – vai sievietes, kas cietušas no vardarbības, cilvēki ar īpašām vajadzībām, cilvēktirdzniecības upuri,  romi, bēgļi un citi ir mūsu tuvākie?
Tas, ka vientuļu sieviešu Latvijā ir vairāk nekā vientuļu vīriešu, nav nekāds noslēpums. Vīrieši dzīvo straujāk, biežāk iet bojā avārijās, ekstrēmos hobijos un viņus skar arī sirds un asinsvadu slimības, kas beidzas letāli. Sievietes ir sīkstākas, tomēr viņām nav vieglāk. Jo viņas tik ļoti bieži ir vienas – varbūt – neapprecētas, varbūt – pamestas, varbūt kļuvušas par atraitnēm.


28.mar.2016


21.mar.2016

Svētās Ģimenes māja - ģimeņu pastorālais un sociālā atbalsta centrs, kas gada laikā, kopš tā iesvētīšanas, piepildījies ar dažāda vecuma cilvēkiem, aktivitātēm un kalpošanas darbiem.
Vēsturiskajos stāstos, turpinot meklēt Rīgas vērtības, dosimies uz Porcelāna muzeju, kas glabā unikālu Rīgas Porcelāna rūpnīcas kolekciju, kas atklāj laikmeta liecības cauri gadu desmitiem.

14.mar.2016

Jauniešu Krustaceļš Dzegužkalnā 19. martā.
17. un 18. martā Kara muzejā un pie Brīvības pieminekļa, kā arī Saeimā - pasākumi, kas veltīti  Latvijas centrālās Padomes Memoranda parakstīšanas gadadienai. Šo dokumentu 1944. gada 17. martā parakstīja 189 politiskie un sabiedriskie darbinieki, apliecinot, ka Latvijas varmācīgā pievienošana Padomju Savienībai ir pretlikumīga.
Vēsturisko stāstu sadaļā – radioekskursija uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur līdzās pastāvīgajām ekspozīcijām vēl tikai līdz aprīļa sākumam atvērta izstāde „Mazie rīdzinieki”.


7.mar.2016

Rīgas domes Labklājības departaments no 15. līdz 18. martam rīko Atvērto durvju dienas, lai informētu rīdziniekus par  sociālajiem pabalstiem un cita veida sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā.
„Vērtību Rīgas” vēsturiskajos stāstos par to, kāpēc Rīgas jūgendstila muzejs ierīkots tieši arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī? Šobrīd muzejā apskatāma arī pirmo telefonu izstāde, viens no pirmajiem aparātiem piederējis arī Pēkšēnu ģimenei. 


29.feb.2016

Pirmie telefona aparāti šobrīd apskatāmi muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”. Muzejs, kurš pirms septiņiem gadiem atklāts arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, ar oriģināliem eksponātiem līdz detaļām atklāj tā laika sadzīvi.
Kā Dieva pasauli un Bībeles stāstus parādīt ar rotaļu palīdzību? Dievs ienāk rotaļā - jeb Godly Play -  ir kristīgās apmācības metode, kas palīdz  saprast bērnu kā garīgu būtni  jau no mazām dienām.22.feb.2016

Stāsts par Latvijas Kara muzeju, kuram šogad apritēs tieši 100gadu. Tur glabājas plaša ekspozīcija, kas cauri gadiem un ar dažādiem eksponātiem parāda latviešu tautas cīņas sparu un mūsu valsts vēsturi.
Muzejā var apskatīt gan militāros apbalvojumus un ieročus, gan piederības un sadzīves priekšmetus, kas gatavoti konkrētai rotai vai bataljonam. Muzejs glabā arī karavīru Bībeles, un krājumā ir pat pulkveža Jukuma Vācieša ģimenes Bībele.
Rīgas 1. metodistu draudze, kuras nams Akas ielā kļuvis par mājvietu vēl trim dažādām kristiešu draudzēm. Kāds būs Lieldienu gaidīšanas laiks Rīgas 1. metodistu draudzē?


15.feb.2016

Kā mūsdienu tehnoloģijas var palīdzēt īstenot gavēni? Latvijas Romas katoļu baznīca šajā gadā nākusi klajā ar jaunu gavēņa laika iespēju - Žēlsirdības kalendāru. Katrai no 40 gavēņa dienām  sagatavota „Garīgā maize”, iedvesmojošas laikabiedru pārdomas par to, kāpēc būt žēlsirdīgam, kā arī informācija par konkrētu iespēju praktizēt šo tikumu. Gavēņa kalendārs pieejams arī kā mobilā aplikācija.
Vērtību stāstos – radioekskursija uz mākslas muzeju Rīgas birža, kas glabā daudzas pasaules valstu mākslas vērtības, vienlaikus dodot iespēju satikties vēsturiskajai un mūsdienu mākslai.


8.feb.2016

Turpinot meklēt Rīgas vērtības, ielūkosimies Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā. Tur var apskatīt gan to, kā tika veiktas pirmās operācijas pilnīgi bez anestēzijas, gan iejusties viduslaiku aptiekas atmosfērā, gan uzzināt, kā no klosteriem savulaik radās pirmās slimnīcas.
Aktualitāšu sadaļā par to, ka draudzes jau sāk gatavoties Tezē Eiropas Jauniešu dienām, kas pirmo reizi notiks Rīgā. Tas solās būt unikāls pasākums, kurā gada nogalē piedalīsies daudzi desmiti tūkstoši jauniešu no dažādām Eiropas valstīm.


1.feb.2016

Meklējot Rīgas vērtības, uzsākam stāstu sēriju par Rīgas muzejiem, kas glabā neskaitāmas vēsturiskas un zinātniskas vērtības. Kā pirmo apciemosim Dabas muzeju, kas dibināts pirms 170 gadiem un šobrīd apmeklētājiem piedāvā daudzveidīgu skeletu izstādi, bet nedēļas nogalēs ģimenes ar bērniem aicina uz  nodarbībām par Zemi, Sauli un mums.
Tiekoties ar Rīgas Sv. Gara ev. draudzes mācītāju Robertu Otomeru, uzzināsim, ka  Imantas luterāņu draudze no nākamās svētdienas dievkalpojumos pulcēsies jaunā vietā.


25.jan.2016

Aizvadītā nedēļa Rīgā pagāja barikāžu 25. gadadienas zīmē, kad dažādos atceres pasākumos tika godināti Barikāžu dalībnieki, stāstīti atmiņu stāsti un pieminēti bojāgājušie. Raidījumā savās atmiņās par Barikāžu laiku dalīsies mācītājs Ainars Baštiks, kurš dievkalpojumā pēc asiņainajiem notikumiem Lietuvā, aicināja draudzi dziedāt valsts himnu "Dievs svētī Latviju" un uzsāka lūgšanu ķēdi katru rītu un vakaru vienoties kopīgā lūgšanā par Latvijas brīvību.
Vēl raidījumā par to, ka līdzās valsts nodrošinātajām brīvpusdienām no 1. - 4. klases skolēniem, trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni Rīgā brīvpusdienas varēs saņemt arī 5. - 12. klašu bērni.


18.jan.2016

Ziemas sezonā sportisko aktivitāšu  cienītāji aicināti izmantot slidošanas uz slēpšanas iespējas Rīgā.
Jauniešu organizācija „History makers” (vēstures veidotāji) kristīgajā centrā „Labā vēsts”  rīko konferenci, ar mērķi uzrunāt un iedrošināt kalpošanas darbā dažādu konfesiju un draudžu  jauniešus.
Kardināla Jāņa Pujāta atmiņas par Barikāžu laiku un šodienas izvērtējums. Kardināls norāda, ka mūsu sabiedrības lielākā problēma ir Dieva baušļu neievērošana.

Aizvadītā nedēļa pagāja Barikāžu 25 gadadienas zīmē, atceroties tautas vienotību un apbrīnojamo gara spēku, aizstāvot savas valsts tiesības uz neatkarīgu valsti. Tajā laikā, kā nekad, ticībai bija ļoti liela nozīme. Ir grūti izvērtēt, kā un kāpēc mēs varējām izsprukt no PSRS nagiem. Vai tā bija Gorbačova labvēlība vai Dieva brīnums, bet varbūt abi kopā.
Šodienas raidījumā kopā ar kardinālu Jāni Pujātu atcerēsimies vēsturiskos Barikāžu laikus un  ielūkosimies viņa tā laika sprediķu pierakstos.
Būs arī stāsts, kas savā ziņā sasaucas ar vārdu vēsture. Jo šodiena, jau rīt kļūs par vēsturi un no tā, kā to nodzīvosim, ir atkarīgs, ko atstāsim vēsturei.
Jauniešu organizācija „History makers” – vēstures veidotāji šonedēļ kristīgajā centrā „Labā vēsts”  rīko konferenci, ar mērķi uzrunāt un iedrošināt kalpošanas darbā dažādu konfesiju un draudžu  jauniešus. Kā veicas šodienas vēstures veidotājiem, par to šodienas raidījumā.
Tie rīdzinieki, kuriem patīk ziemas sporta veidi tagad var būt ļoti apmierināti, jo slēpošanas un slidošanas iespējas ir ļoti pieejamas. Par to aizvadītajā nedēļā pārliecinājās kardiologi, grāmatu izdevēji, domnieki un citi sporta entuziasti, kāpjot uz slēpēm Uzvaras parkā un ar noslēpotiem veselības apļiem, prezentējot profesora Andreja Ērgļa redakcijā sagatavoto „Sirds grāmatu”.  11.jan.2016

Signāls

Kur un kā rīdzinieki šajā ziemā var izmantot iespējas slēpot un slidot?  
Vēl būs stāsts par divām iniciatīvām, kas dzimušas Rīgā, bet nu jau izgājušas ārpus tās robežām. Zvaigznes dienā Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes baznīcas pagrabiņā kopā nāca labdarības akcijas „Zvaigzne austrumos” rīkotāji, draugi un atbalstītāji, lai izvērtētu šajā akcijā paveikto. Otra iniciatīva, kas pirms trim gadiem radās Rīgā ir „Baznīcu nakts”. Kāda būs „Baznīcu nakts 2016” un kāpēc draudzēm laikus jāpiesakās, arī par to – raidījumā „Vērtību Rīga”.
4.jan.2016

Šo gadu raidījumā „Vērtību Rīga” sāksim ar sveicieniem un laba vēlējumiem, kā arī nelielu atskatu uz pagātni. Būs fragmenti no interesantākajiem raidījumiem  un zīmīgākajiem notikumiem, kā arī satiksim cilvēkus, kuri dzīvo, strādā vai mācās Rīgā, uzzināsim kāds viņiem bijis aizvadītais gads un saņemsim vēlējumus jaunajam 2016. gadam. Mūsu kontā šogad ir 53 pirmdienas!


28.dec.2015

Dziesma

Tuvojoties gada nogalei, starp vieniem un otriem svētkiem, ir īstais laiks pastaigām pa pilsētu. Rīga šogad ir skaisti izgaismota un dekorēta, vakara stundās laistās visdažādākajās krāsās. Ja nav izdevies apskatīt vides objektu parādi „Ziemassvētku egļu ceļš”, tad tagad to var darīt nesteidzoties, tāpat var plānot arī Jaunā gada sagaidīšanu ar koncertiem, tirdziņiem un salūtu.
Bet Jauno gadu var sagaidīt arī pavisam citādi – dievnamā. Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes draudze un Āgenskalna baptistu draudze jau tradicionāli piedāvā Jauno gadu sagaidīt bez šampanieša un uguņošanas, - pie altāra, ar Svēto vakarēdienu.


21.dec.2015

Cik daudz Ziemassvētku stāstā sentimenta un cik daudz realitātes? Par to šodien raidījumā sarunās par pirmās Ziemassvētku eglītes tradīciju aizsācēju. Vai šis gods pieder Latvijai vai tomēr mūsu brāļiem igauņiem? Un kad eglītes rotāšana ienāca arī baznīcā?
Kāds šis gads bijis Rīgas pilsētas dzīvē? Esam tikuši pie atjaunotiem un renovētiem parkiem, gada nogalē savas durvis apskatei vēra arī Valsts Mākslas muzejs, bet nākamgad visi maznodrošināto ģimeņu bērni skolā saņems brīvpusdienas.
Saruna ar Krusta evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Juri Moricu, kurš, būdams veiksmīgs biznesmenis, 10 gadus pretojies Dieva aicinājumam kļūt par mācītāju, vēlāk ilgus gadus kalpojis lauku draudzēs, bet tagad katru rītu mēro ceļu no Baldones uz Rīgu.


14.dec.2015

Raidījums „Vērtību Rīga” Adventa laikā tiekas ar dažādu konfesiju un draudžu garīdzniekiem, kas pēdējā laikā sākuši savu kalpošanu kādā no Rīgas draudzēm Saruna ar Bolderājas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Oskaru Smoļaku, puisi no Balviem, kurš jau bērnu dārzā zināja, ka grib būt mācītājs.
Mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis klajā laidis savu kārtējo grāmatu „Esejas par Latvijas sakrālo kultūru”. Tie ir stāsti par Latvijas sakrālās kultūras gaitu pasaules arhitektūras un mākslas attīstības kontekstos. Raidījumā par to, kā veidojušās mūsu baznīcas, kādas tās ir šodien un kāpēc Ojārs Spārītis nekļuva par mācītāju.


7.dec.2015

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kopš decembra sākuma atklājies visā savā cēlumā un pēc triju gadu ilgušajiem remontdarbiem kļuvis skaistāks un plašāks. Atvērto durvju dienas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no 12. – 16. decembrim.
Baltijas Pastorālajā institūtā kārtējas izlaidums. Septiņi jaunie garīgie vadītāji saņem diplomus un ceļa maizi, lai uzsāktu kalpošanas darbu draudzēs.
Tuvojoties Kristus dzimšanas svētkiem – raidījumā Adventa laika pārdomas kopā ar priesteri Ronaldu Melkeru, kurš pavisam nesen uzsācis kalpošanu Rīgas  Svētās Terēzes no Bērna Jēzus  Romas katoļu draudzē. Sarunā ar Vērtību Rīgu – par to, kas ir baznīca, kādus uzdevumus tai devis Jēzus un kāpēc, mēs it kā sludinot evaņģēliju visiem – to pasludinām tikai kristiešiem? Kāpēc baznīcas ir tik pašpietiekamas un koncentrētas uz neskaitāmām kalpošanas aktivitātēm, aiz kurām pazūd cilvēks, kuram tiešām vajadzīga Dieva piedošana?


30.nov.2015

Adventa laikā Vērtību Rīgā tiksimies ar tiem garīdzniekiem, kas uzsākuši kalpošanu jaunā vietā. Rudenī par Mateja baptistu draudzes galveno mācītāju tika ievēlēts Ainars Purmalis, 50 gadus vecs liepājnieks, kas līdz šim kalpojis Paplakas un Vaiņodes draudzē. Raidījumā  par Dieva aicinājumu, dzīves izaicinājumu un to, kā top viņa sprediķi.
Ar kādiem pasākumiem Adventa laikā mūs pārsteigs Rīga? Stāsta Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks.


23.nov.2015

Vai nāve var dot cerību par mūžīgo dzīvību un kas mums traucē būt pārliecinātiem, ka ar kapu kopiņu vēl viss nebeidzas? Mācītāja Edgara Maža pārdomas pēc Mūžības svētdienas, kad kapos aizdedzām svecītes, pieminot savus mīļos, kas devušies mūžībā.
Kā Rīgā darbojas patversmes un kur pilsētā var saņemt siltu ēdienu? Aicinājums ziedot drēbes trūkumā esošiem cilvēkiem.
Rīgā un Latvijā tiek īstenots projekts, kas var būt saistošs darba devējiem, kuru darbinieki strādā maiņu darbu. Tagad ir iespēja nodrošināt auklīšu pakalpojumu nestandarta darba laikos, piemēram, slimnīcu vai sabiedriskā transportā strādājošiem darbiniekiem. Uzņēmumi ir aicināti aktīvi pieteikties.
Turpinot tradīciju, gada beigās teikt paldies labākajiem darbiniekiem, balvas tika pasniegtas labākajiem pedagogiem un audzēkņiem interešu izglītībā. Starp balvu saņēmējiem bija arī Mateja draudzes locekle, vācu valodas pasniedzēja Ligita Kandere, kura saņēma godpilno balvu par mūža ieguldījumu.


16.nov.2015

Pēc teroraktiem Parīzē daudz kas vairs nebūs tā kā bija agrāk. Ir skaidrs, ka katrs notikums ir mācība nākotnei, bet kā mums to saprast, kā rīkoties? Vai izmantot Vecās derības principu – zobu pret zobu, vai Jaunās derības pausto – ja tev sit pa vienu vaigu – pagriez otru?
Aizvadītajā nedēļā tika godināti labākie pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki, pasniedzot ikgadējo Martas Rinkas balvu „Mūžs veltīts bērniem”.
Valsts dzimšanas dienas svētku programma šogad būs daudzveidīga un plaša, ar militāro parādi, koncertiem, izstādēm un festivālu Staro Rīga, kurā pirmo reizi piedalīsies arī Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīca.


9.nov.2015


2.nov.2015

Starptautiskajā pedagoģiskajā konferencē „Baznīca, ģimene un skola” pedagogi, garīdznieki, politiķi un sabiedrisko organizāciju pārstāvji runā par sabiedrības kopīgo morālo atbildību, laikā, kad notiek cīņa par vērtību maiņu paradigmu.
Rīgas Lutera draudzē radošajā darbnīcā „Visdārgākā pērle” īstenots projekts „Aktīvi un cienīgi nosirmot”.
Vēsturiskajos stāstos par Ķīpsalu, kur dzīvojuši zvejnieki vairākās paaudzēs un neskatoties uz biežajiem plūdiem, stingri turējušies pie savas salas.


26.okt.2015

Oktobris šogad ir Brāļu kapu 100. jubilejas mēnesis. No  22.oktobra Rīgas Sv. Pētera baznīcā apskatāma fotoizstāde „Rīgas Brāļu kapiem 100 – pagātne un šodiena”, kas ir stāsts par mūsu tautas piemiņas vietu dažādos laikos, sākot no pirmajiem apbedījumiem līdz pat mūsdienām.
Šodienas sabiedrībā labāk klājas tiem, kas ir veiksminieki, tiem, kas nežēlojas, uzlikuši dežūrsmaidu un pa dzīvi iet kā uzvarētāji. Laikam mēs visi tādi gribētu būt, tomēr aiz mūsu maskām un čaulām slēpjas ievainotas dvēseles. Garīgās atveseļošanās programma „Īsta brīvība”, kas otrdienu vakaros notiek Rīgas Mateja baptistu draudzē, palīdz atkarībās, darbaholismā, bailēs un citās problēmās sāpinātas dvēseles.  


19.okt.2015

Klīversala – tik skaists un skanīgs tagad ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorāna nosaukums, bet tā vēsturiskās saknes meklējamas 17.gs, kad sala, nonāca tirgotāja Klīvere rentē. Klīversala saitās arī ar skolotāja Manceļa vārdu, kurš tur atvēris skolu un slavenā  Ābrahama Kunces balzāma ražotni.
Jau četrus gadus Brāļu kapos notiek restaurācijas darbi un 100 gadskārtas priekšvakarā pabeigta Noslēdzošās sienas restaurācija un  atjaunoti heraldiskie tēli Zemgale un Kurzeme, kā arī  desmit apriņķu ģerboņi.
1985. gadā sākās Svētdienas skolas darbs Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskajā draudzē – ar 16 bērniem, kas nāca līdzi saviem vecākiem uz kora mēģinājumu. Šodien otrdienu vakaros uz Svētdienas skolu nāk 120 bērnu kopā ar saviem vecākiem vai vecvecākiem, kuriem tajā laikā ir iespēja apmeklēt arī pašiem savas – pieaugušo Svētdienas skolas nodarbības.


12.okt.2015

Vēsturiskajos vērtību stāstos par dažādajām Rīgas salām, šoreiz kārta pienākusi salai, kas senos laikos saukta arī par Miglas salu un vēstures anālēs pieminēta jau 13. gs., piederējusi gan Rīgas Doma  Kapitulam, gan Cisterciešu klosterim, gan rātskungam Feigezakam. Tā ir Vējzaķu sala.
Vējzaķu sala ir redzama arī pagājušā nedēļa nogalē klajā nākušajā  grāmatā- fotoalbumā „Rīga”. Tās autors, ārsts Pēteris Apinis grāmatā apkopojis simtiem dažādu fotogrāfiju, kurās mūsu galvaspilsēta redzama visos gadalaikos un noskaņās. Tam klāt liekot 12 argumentus, kāpēc mīlēt Rīgu.   
Rīgas domes Labklājības departaments pagājušajā nedēļā saņēma Veselības gada balvu nominācijā Par nozīmīgu profilaktisko darbu bērnu un jauniešu veselības veicināšanā.
Kā šobrīd aug un attīstās baptistu draudzes Rīgā un citur Latvijā? Raidījumā saruna ar tikko ievēlēto LBDS Garīdznieku brālības priekšsēdētāju, mācītāju Edgaru Godiņu.


5.okt.2015

Remontdarbi Rīgas domā rit pilnā sparā, bet aizvadītajā nedēļā baznīcas torņa smailē atgriezās svaigi apzeltīts vecais gailis, ka nu izskatās kā gluži jauns.
Svētdien kristīgajās draudzēs tika svinēti Pļaujas svētki, kas tradicionāli nozīmē pateicību Dievam par aizvadīto ražas gadu, bagātīgajām dabas veltēm un labvēlīgiem laika apstākļiem. Bībele saka, ka Pļaujas svētku pamatā ir pateicība gan par ikdienas lietām, gan dāvāto mūžīgo dzīvību.
 „Labo darbu nedēļa” no 12. līdz 18. oktobrim. Šīs iniciatīvas organizētāji mudina ikvienu darīt labus darbus, parādot, cik viegla, patīkama un aizraujoša var būt palīdzības sniegšana, un cik tā ir nozīmīga gan saņēmējam, gan sniedzējam.


28.sep.2015

Pirmais nopietnais graudu elevators, pirmā saldētava un pašiem sava elektrība, - tas raksturo Andrejsalu, caur kuru tranzītā ceļojusi ne tikai labība, bet arī olas, akmeņogles un kokmateriāli, bet siļķu brāķī – katrai mucai tikusi piešķirta kroņa, brāķa vai dubultbrāķa šķira.
Kamēr valsts budžets izrādījies par plānu, lai turpinātu līdzfinansēt privātos bērnu dārzus, šo funkciju uzņemas pašvaldības. No nākamā mācību gada brīvpusdienas saņems arī 5.-9. klašu rīdzinieki, bet visās skolās sāksies veco datoru maiņa.


21.sep.2015

Rīgas vērtība – Zaķusala. Zaķusalā šobrīd atrodas Latvijas Televīzijas ēka un raidtornis, bet sanākos laikos šī sala bijusi apdzīvota, tur vīri strādājuši kā mastu brāķeri un enkurnieki, bet sievietes šuvušas un mazgājušas pilsētnieku drēbes.
No 21. – 25. sept. Rīgā notiks Sirds veselības nedēļa, kuras laikā ikviens rīdzinieks varēs bez maksas pārbaudīt holesterīna un cukura līmeni asinīs, kā arī veikt citus sirds veselībai nozīmīgus mērījumus.
Latvijas luterāņi izdod jauno dziesmu grāmatu, kur līdzās korāļiem ir arī Raimonda Paula komponētā dziesma.14.sep.2015

Vēsturiskajos stāstos par Kundziņsalu, kas ir unikāla ar to, ka savā laikā bijusi Daugavas kreisajā krastā, bet tagad tā ir Daugavas labajā krastā. Vēsturiski salinieki dzīvojuši diezgan noslēgtu dzīvi, jo no pilsētas bijis jāved tikai instrumenti un mēbeles. Pašiem bija savs veikals, skola un kultūras dzīve.

Septembrī daudzās draudzēs sākas Alfas kurss. Kur slēpjas tā fenomens, jo Alfas kursu par labu atzinuši daudzas valstīs un dažādās konfesijās? Alfas kurss arī šajā rudenī aicina dalībniekus dažādās Rīgas draudzēs.


7.sep.2015

Vēsturisko stāstu sērija par Rīgas salām. Senos vēstures avotos minēts, ka tās bijušas 88, bet mūsdienās Rīgas salu skaits sarucis līdz 10. Zināmākās – Mūkusala, Ķīpsala, Zaķusala, Mangaļsala, bet ir arī tādi nosaukumi kā Vējzaķu sala un Kazas sēklis.
Kas notiek jaunatklātajā ģimenes atbalsta centrā „Svētās ģimenes mājā”? Tā ir vieta, kur senais un vēsturiskais savijas ar mūsdienīgo, ļaujot cilvēkam izzināt šīs vietas sakrālo nozīmi un saņemt atbalstu dažādajās šodienas situācijās un vajadzībās.


31.aug.2015

Klajā nākusi ilgi gaidītā un lolotā grāmata „Rīgas Svētā Pētera baznīca cilvēkos un likteņos”. Tas ir radiožurnālistes Lias Guļevskas veikums, kura grāmatā apkopojusi to cilvēku stāstus, kas gadu gaitā bijuši saistīti ar Pētera baznīcu, dievnamu, kura smailē sēdējuši …septiņi gaiļi. Pētera baznīca ir sava veida fenomens, kur vienkopus savijas sakrālais, mākslinieciskais un tūrisma elements.

Stāsts par Lielajiem kapiem, kas ir vēsturiska liecība par tiem laikiem, kad katrai konfesijai tajos bija savs kaktiņš un stūrītis zemes un atgādinājums par to, ka tieši kapos, pavadot mūžības ceļos savus mīļos, visbiežāk domājam par dzīves jēgu un vērtībām, dzimšanu un nāvi, par augšāmcelšanos un dzīvību.


24.aug.2015

Lienes ielas svētki, kas veltīti Pirmā latviešu strēlnieku bataljona dibināšanas simtgadei, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 150 gadu jubilejai.  
Latvijas Nacionālā teātra aktieri aicina uz koncertu Jaunciema evaņģēliski luteriskajā baznīcā 30. augustā.
Stāstu sērijā par Rīgas dārziem un parkiem - Uzvaras parks, kas šobrīd ir vieta, kur 9. maijā notiek pieminekļu kari un risinās politisko ideoloģiju cīņas. Uzvaras parkam ir daudz senāka vēsture un tam nav nekāda sakara ar padomju savienības uzvaru Otrajā pasaules karā.
 17.aug.2015

Rīgas svētku laikā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” pulcējās tās rīdzinieku ģimenes, kas laulībā kopā nodzīvojuši 50 un vairāk gadus. Abpusēja mīlestība, piedošana, kopīgas vērtības un intereses, kā arī laba veselība ir šo pāru kopā dzīvošanas formulas pamatā.
Radiostāsts par Arkādijas parku, kas kādreiz saukts arī par Torņakalna parku un var lepoties ar ūdens kaskādēm, ūdenskritumu un kādreiz tik tautā populāro estrādi – gliemežnīcas formā, kas nopostīta ugunsgrēkā. Padomju gados Arkādijas parks iegājis vēsturē ar tautas demonstrācijām pret metro būvniecību un LNNK sanāksmēm.


10.aug.2015

Rīgas svētki  notiks no 14.08. – 16.08. Šogad liela  uzmanība tajos būs pievērsta Rīgas ostai, kas ir par gadu vecāka kā pilsēta. Rīgai - 814, bet ostai – 815 gadu. Kā svētki atgādina par mūsu vēsturiskajām saknēm un stiprina savstarpējo sadraudzību., vienlaikus, apliecinot rīdzinieku daudzveidīgos talantus?
Radiostāsts par Kronvalda parku jeb vēsturiski - Strēlnieku dārzu, , kam nav nekāda sakara ar latviešu strēlniekiem, bet gan ar fiziskām aktivitātēm – jo Strēlnieku dārzā notikusi šaušana ar loku.
Rožkalnu ģimenes portrets. Inta un Mārcis  audzina trīs meitas, viņi savas garīgās mājas atraduši Āgenskalna baptistu draudzē, kur Mārcis kalpo kā draudzes priekšnieks. Vērtību Rīgā – Rožkalnu ģimenes portrets.


3.aug.2015

Stāsts par Esplanādi, kas saukta arī par Komunāru laukumu un Vienotības laukumu. Vieta, ko tagad saucam par Esplanādi, pieminēta jau Indriķa hronikā un pirmās liecības par to attiecināms uz 13. gs.
Ieskats Mateja baznīcas vasaras Bībeles nometnē bērniem „Roma”, kur dievnama telpas pārtapa par pirmo kristiešu sapulces vietu un apustuļa Pāvila cietumu.
Iepazīsimies ar Jaunciema ev. luterisko baznīcu, kurā pirmais dievkalpojums notika 1913. gadā. Savulaik mecenātam Jānim Mīlmanim saviem papīrfabrikas strādniekiem svarīgāk bija uzbūvēt baznīcu nevis krogu.


27.jūl.2015

Radiopastaiga pa vienu no mūsu galvaspilsētas skaistajiem dārziem un parkiem, kura raksturojumā vairakkārt jāmin vārds pirmais – pirmais sabiedrībai atvērtais dārzs, pirmā strūklaka un pirmā minerālūdeņu iestāde - Vērmanes dārzs.
Krastiņu ģimenes portrets, kas par savām garīgajām mājām izvēlējušies Rīgas Veco Svētās Ģertrūdes draudzi. Anna un Imants Krastiņi ir jauna ģimene, kas tieši šodien svin bildināšanas gadadienu. Viņu stāsta pamatā ir ticība Dievam un atbildētas lūgšanas.


20.jūl.2015

Radioeksursija uz ģeogrāfiski augstāko Rīgas vietu – Dzegužkalnu, kas savulaik saukts arī par Jēru kalnu un saistīts ar Brāļu draudžu kustību.

Rīgas sociālais dienests sniedz palīdzību mazturīgajiem rīdziniekiem, lai iegādātos nepieciešamās lietas skolas gaitu uzsākšanai. Šo pabalstu var saņemt gan tie bērni, kas mācās vispārizglītojošās skolās, gan arī profesionālo skolu audzēkņi.

Rīgas un visas Latvijas dziedošie baptisti satiekas Cēsīs – 8. Latvijas baptistu draudžu Dziesmu svētkos, kur vecie korāļi mijas ar mūsdienu slavēšanas dziesmām.13.jūl.2015

Vēsturisks radiostāsts par Dziesmusvētku parku, kas atrodas starp Eksporta,  Hanzas  un  Rūpniecības ielām un ir vecākais Rīgas parks. Tagad parkā atrodas gan Dziesmu svētku simtgadei veltītais skulpturālais ansamblis un slavenie Aleksandra vārti, kas savulaik bijuši galvenie pilsētas vārti.
Apgāds zvaigzne ABC klajā laidis izzinošu grāmatu „Vai Rīga jau gatava?”.  Tajā apkopoti gan vēsturiski stāsti, gan leģendas par dažādām Vecrīgas vietām - Doma baznīcu, Pulvetorni, Lielo Kristapu, Rolanda statuju u.c.
Iepazīsimies ar Vastlāvju ģimeni, kas pārceļoties uz dzīvi ārpus Rīgas, savas garīgās mājas – Āgenskalna baptistu draudzi, tomēr izvēlējušies nemainīt. Katrīnas un Arta dzīvē vairākkārt piepildītas lūgšanas – gan par laulības dzīvi – būt vai nebūt, gan par gaidāmo bērnu dzimumu.


6.jūl.2015 (atkārtojums)

Rīga kļuvusi par vienu dievnamu bagātāka. 13. jūnijā  Ķengaragā, Maskavas ielā tika iesvētīta jaunā Rīgas Sv. Antona Romas katoļu baznīca. Dievnams, kas tikai divu gadu laikā uzcelts par ticīgo ļaužu ziedojumiem.  
Bet citā Rīgas daļā – Ziedoņdārzā jaunas un patīkamas pārmaiņas. Pēc atjaunošanas darbiem Ziedoņdārza parks ieguvis modernāko veidolu, vienlaikus saglabājot arī vēsturisko elpu.
Ar kādiem pasākumiem bagāta būs Rīgas vasara un kādas īpašās garšas varam piedāvāt ārzemniekiem, arī par to šodienas raidījumā.


29.jūn.2015

Radiostāsts par  Bastejkalnu, kas aizvedīs mūs 19. gs. un atklās, kā kādreizējā militārā teritorija pārtapusi par parku, un kā mainījusies parku un dārzu mode, no romantiskām pastaigu vietām līdz atpūtas vietām ģimenēm ar bērniem.
Raidījuma otrajā daļā iepazīsimies ar  ģimeni, kas pavisam nesen pirmo reizi dievkalpojumā piedalījās kopā ar savu meitu Rebeku. Anete un Mārtiņš Āboli ir Rebekas vecāki un viņu garīgās mājas ir Mateja baptistu baznīca.


22.jūn.2015

Pēc rekonstrukcijas atklāts vēl viens no mūsu galvaspilsētas senajiem parkiem – Miera dārzs, kas tagad var lepoties ar lielāko skeitparku, bērnu rotaļu laukumu un  plašiem pastaigu celiņiem. Bet vēsturiski, 18. gadsimtā,  vietā, kur tagad atrodas Miera dārzs, bija nabadzīgo ļaužu  kapsēta, kur tika apbedīti gan luterticīgie, gan katoļi.


15.jūn.2015

Rīga kļuvusi par vienu dievnamu bagātāka. 13. jūnijā  Ķengaragā, Maskavas ielā tika iesvētīta jaunā Rīgas Sv. Antona Romas katoļu baznīca. Dievnams, kas tikai divu gadu laikā uzcelts par ticīgo ļaužu ziedojumiem.  
Bet citā Rīgas daļā – Ziedoņdārzā jaunas un patīkamas pārmaiņas. Pēc atjaunošanas darbiem Ziedoņdārza parks ieguvis modernāko veidolu, vienlaikus saglabājot arī vēsturisko elpu.
Ar kādiem pasākumiem bagāta būs Rīgas vasara un kādas īpašās garšas varam piedāvāt ārzemniekiem, arī par to šodienas raidījumā.


8.jūn.2015

Rīgā pēc remontdarbiem atklāts Grīziņkalna parks. Parks, kas  savulaik izbūvēts pilsētas nomales smilšu kalnos, ilgus gadus saukts arī par 1905. gada parku, pārdzīvojis dažādus laikus, - tur bijis restorāns, atrakciju laukums, bradājamie baseini, teātris, kur spēlējuši slaveni režisori un aktieri.  Kara laikā  parka kalnā bijusi gūstekņu nometne, bet vēlāk izbūvēti bunkuri militārām vajadzībām.
Rīgā un visā Latvijā ar daudzveidīgu un interesantu programmu norisinājās „Baznīcu nakts”, kurā savas durvis apmeklētājiem vēra 145 dievnami. Rīgas Mārtiņa baznīca, šī pasākuma laikā pēc aptuveni 20 gadu pārtraukuma atkal ieskandināja lielā pulksteņa zvanu.
Rīgas domē notiek diskusiju forums „Laulība, ģimene un bērns mūsdienu krīzes sabiedrībā”, kurā inteliģences pārstāvji aicina meklēt risinājumus, kā apturēt ekonomisko emigrāciju, uzlabot demogrāfiju un nostiprināt ģimenes lomu sabiedrībā.


1.jūn.2015

Pirms 800 gadiem Latvijā, tolaik Livonijas teritorijā aizsākās kristietības pirmsākumi, pasludinot Livoniju par „Terra Mariana”. Atzīmējot šo jubileju, pagājušās nedēļas nogalē notika starptautiska zinātniska konference „Terra Mariana 800: Ticības un sabiedrības dialogs”.
5. jūnija vakarā jau otro gadu norisināsies kultūras notikums „Baznīcu nakts”. Šogad tajā pirmo reizi piedalīsies arī Golgātas baptistu dievnams Hospitāļu ielā. Šī baznīca, kas sākta celt 1898. gadā kā sporta manēža krievu armijas garnizonam, 1912. gadā pārbūvēta par Golgātas baptistu lūgšanu namu. Dievnamā armijas klātbūtne jūtama arī šodien, jo tajā kalpo NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš un baznīcu par savu sauc daudzi mūsu armijas karavīri.
Starptautiskajā  bērnu aizsardzības dienā ar dažādiem pasākumiem tiks atklāti divi pilnībā atjaunoti galvaspilsētas parki - Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs. Kāda būs vasara Rīgā?  


25.mai.2015

Pirmais pareizticīgo dievkalpojums latviešu valodā Rīgā notika pirms 170 gadiem. Atzīmējot šo notikumu, Latvijas universitātes Akadēmiskā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Pareizticīgo Baznīcu, izveidojusi izstādi, kas ļauj iepazīt pareizticīgās baznīcas mācītājus, dažādus iespieddarbus, baznīcas grāmatas, ikonas un fotogrāfijas no 19. gs līdz pat mūsdienām.
Rīgas Lutera  draudze Torņakalnā jau vairākus gadus Vasarsvētkus svin ar diviem dievkalpojumiem – tradicionāli liturģisko un Citādo dievkalpojumu, kura mērķis ir uzrunāt cilvēkus, kas baznīcu apmeklē retāk, kā arī vākt ziedojumus kādam labdarības mērķim.


18.mai.2015

5. jūnijā Rīgā un Latvijā notiks „Baznīcu nakts”. Kāpēc „Baznīcu naktī” šogad piedalās tikai Latvijas tradicionālās konfesijas, aiz svītras atstājot anglikāņus, vasarsvētku draudzes, „Pestīšanas armiju” un arī citas brīvbaznīcas?
Svētā Pāvila draudzes dievnama pakājē parādījušies neskaitāmi koka krusti. Vai draudze atklājusi savus kapus?
Katru gadu, tuvojoties vasarai, aktualizējas bērnu traumatisma problēma. Projekta „Vinnija Pūka” skola īstenotāji aicina uz kārtējo bezmaksas semināru „Bērnu traumatisms”.


11.mai.2015

Katru gadu, otrajā maija svētdienā svinam Mātes dienu. Kāpēc mēs mīlam savas mammas un ko Bībele saka par mātēm, kā mūsdienu sabiedrībā mainījušies priekšstati par mammas būtību, pienākumiem un sūtību uz šīs zemes?
Jau no šīs nedēļas vecāki var sākt vētīt pilsētas izglītības iestāžu un sabiedrisko organizāciju piedāvājumu un izvēlēties savai atvasei piemērotāko un interesantāko brīvā laika pavadīšanu kādā no  vasaras nometnēm.
Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienībā ievēlēts jauns vadītājs. Bīskapa Jāņa Ozolinkēviča vietā šajā amatā nomainīs viņa dēls, draudzes „Dzīvības Avots” mācītājs Modris Ozolinkēvičs.


4.mai.2015

Pirms 25 gadiem 4. maijā Augstākā Padome nobalsoja par Latvijas valsts  neatkarības atjaunošanu. Kā notika vēsturiskais balsojums?  Par balsu skaitīšanu, tautas prieka asarām, inteliģences un garīdzniecības lomu Atmodas procesos.
Stāsts par kristiešiem, kas savu kalpošanu līdzcilvēkiem īsteno sociāli  nelabvēlīgajos rajonos, sniedzot palīdzību alkoholiķiem, narkomāniem, arī veciem un vientuļiem cilvēkiem, tā turpinot kustības aizsācēja V. Būta ideju, ka nabadzībā un grūtībās nonākušam cilvēkam vajag trīs lietas – zupu, ziepes un pestīšanu. Tā ir „Pestīšanas armija”.
Rīgas domes un kristīgo draudžu pārstāvju ikgadējā tikšanās reizē viens no galvenajiem  jautājumiem, kā izturēties pret „Eiropraidu”, kas Rīgā notiks jūnijā. Ignorēt vai protestēt?!


27.apr.2015

Vai Rīgā pietiek veloceliņu, vai gaidītos rezultātus devusi velojoslu ierīkošana? Domes Satiksmes departaments nācis klajā ar ambiciozu projektu velojoslas izveidot arī Kr. Barona ielā.
Kā radīt ģimenisku un draudzīgu vidi bērnu namos dzīvojošajiem bērniem, kļūstot par viesģimeni? Ar ko viesģimenes statuss atšķiras no audžuģimenes un kādus pienākumus uzliek?
Rīgā notiek nopietni un vērienīgi dievnamu remontdarbi. Rīgas Doma tornis šobrīd ietinies sastatņu mētelī, balts polsterējums apņem Svētās Trijādības Pārdaugavas baznīcu, bet Sv. Vecās Ģertrūdes dievnama torņos cita pēc citas atgriežas krusta puķes. Raidījumā stāsts par to, kā, pateicoties ziedojumiem, Eiropas fondu līdzfinansējumam un pamatīgam darbam gadu garumā, baznīca atjauno savus skaistos fasādes rotājumus.


20.apr.2015

Rīgā ir teju 200 dažādos laikos, stilos un tehnikās veidotu tēlniecības pieminekļu. Vēsturiski nozīmīgākie un skaistākie apkopoti fotoizstādē „100 Rīgas pieminekļi”  Sv. Pētera baznīcā. Izstāde kalpo kā aicinājums pilsētas pieminekļus skatīt arī savām acīm.
Rīgas domes Labklājības departaments atklāj nūjošanas sezonu pilsētā un  aicina uz šo nodarbi ikvienu rīdzinieku. Bet tiem, kas vēl nav draugos ar nūjām, ir iespēja uzzināt kaut ko jaunu par sēdoša darba ietekmi uz veselību un uzsākt sporta nodarbības.
Intervija ar pianistu Reini Zariņu, kurš kopā ar ģimeni jau vairākus gadus dzīvo Londonā, bet regulāri koncertē Latvijā. „Vērtību Rīgā saruna”  saruna  Reini – par mūziku, ticību, ģimeni un vēlēšanos kļūt par misionāru. 


13.apr.2015

Aizvadītajā nedēļā Vecrīga kļuva bagātāka ar divām renovētām ēkām, kurās atgriežas rosība. Klostera ielā, pretī Svētās Marijas Magdalēnas baznīcai darbu sācis daudzfunkcionāls ģimenes atbalsta centrs "Svētās ģimenes māja".
Raidījumā ieskats "Ģimenes mājas" atklāšanas pasākumā un stāsts par to, kāda būs šī centra darbība.


6.apr.2015

Kristus upuris Golgātā, brīnumainā augšāmcelšanās un tukšais kaps ir fundamentāla liecība un dzīves pamats tam, ka nāve nav beigas, ka labais svin uzvaru pār ļauno un ticībā iespējama radikāli citādāka dzīve.
Raidījumā "Vērtību Rīga" Latvijas kristīgo konfesiju un Rīgas domes vadības sveicieni Lieldienās un stāsts par Rīgas Svētā gara evaņģēliski luterisko draudzi, kas jau septiņus gadus darbojas vienā no pilsētas guļamrajoniem - Imantā.
Šodien Imantas luterāņu draudze aug augumā un sapņo par savu dievnamu.


30.mar.2015

Klusajā nedēļā pārdomas par to, kāpēc mums nepieciešams laiks, lai apstātos - paklusētu, padomātu un izdarītu secinājumus. Un, kas notiek, ja šo principu ikdienā neievērojam. Tad Dievs mums piespiedu kārtā liek piedzīvot situācijas, kad apstāšanās ir neizbēgama. Saruna ar mācītāju Edgaru Maži.


23.mar.2015

Noslēgusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kas pagājušā gada nogalē aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju sarūpēt dāvanas sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem. Tagad tās nogādātas Jordānijā un tiek izdalītas bērniem.
Būt vai nebūt jaunām draudzēm? Varbūt censties piepildīt jau esošās baznīcas? Pirms vairākiem gadiem atbildes uz šiem jautājumiem sāka meklēt Latvijas Baptistu draudžu savienība. Daudzviet, tostarp arī Rīgā, attīstās tā saukto mājas draudžu kustība. Vai mazās kopienas ir alternatīva lielām draudzēm?
27. - 28. martā Rīgā, kristiešu centrā „Labā Vēsts” notiks konference jauniešiem „History makers”, kurā piedalīsies jaunieši no dažādām kristīgajām draudzēm.


16.mar.2015

Rīgā sācies  tradicionālais „Spodrības mēnesis”, kas turpināsies līdz aprīļa beigām.
Rīgas Lutera draudzes radošajā darbnīcā „Visdārgākā pērle” pirms svētkiem top Lieldienu apsveikumi. Rokdarbi šajā darbnīcā dažādu vecumu cilvēkiem ļauj justies vajadzīgiem un iepriecināt citus.  
„Stunda Domā” – tāds nosaukums dots aizraujošām ekspedīcijām Rīgas Doma katedrālē. Ekspedīcijas laikā bērni varēs atklāt senās baznīcas noslēpumus, paši savām acīm ieraudzīt slepeno Doma dārzu, iepazīties ar Rīgas dibinātāju bīskapu Albertu, sajust Doma ērģeļu varenību un piedalīties neaizmirstamos piedzīvojumos.


9.mar.2015

Rīgas skolās tiks uzsākti vērienīgi remontdarbi, kas dos iespēju mācību iestādēs nomainīt logus, izremontēt sporta un ēdamzāles, renovēt peldbaseinu un beidzot atteikties no tāda apgrūtinoša procesa – kā mācības otrajā maiņā.
Šodien, kad rakstīšanu ar pildspalvu aizstāj datora taustiņu klabināšana, grūti iedomāties, ka kādreiz rakstīšana un zīmēšana ar spalvu bija gan komunikācijas veids, gan māksla. Latvijas Kristīgās akadēmijas studenti kopā ar kaligrāfijas meistaru Georgu van Durtanosky  aicina uz izstādi Rīgas domes telpās, kas veltīta senu rakstu un  manuskriptu atveidojumam, sākot no vēlā antīkā perioda, agrīnās kristietības līdz mūsdienām.
Āgenskalna baptistu draudzē – jauna kustība jauniešiem „Forts” - ar mērķi radīt kvalitatīvu un garīgi piepildītu kalpošanu tiem, kas mācās vidusskolā, studē  un sirdī sevi pieskaita jauniešu kategorijai.


2.mar.2015

Kāds bijis aizvadītais gads tūrisma nozarē? Kā tūristu skaitu ietekmējis Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss un pašreizējā ģeopolitiskā situācija, ko viedo konflikts starp Krieviju un Ukrainu?
Vēl stāsts par Rīgas kapiem. Rīgā ir kapa vietu trūkums, jo vecākās kapsētas jau ir pārpildītas, tomēr vienlaikus tajās ir kopiņas par kurām neviens tuvinieks neliekas ne zinis. Pavisam drīz spēkā stāsies jauni noteikumi, kas paredz ilgstoši nekoptu kapavietu atsavināšanu, lai atvieglotu kapsētu labiekārtošanu.
Kristīgajā baznīcā sācies gavēņa laiks. Cik sena ir šī garīgā prakse, kā transformējusies mūsdienās? Gavēnis nav tikai atsacīšanās no kādiem pārtikas produktiem, tam līdzās ir lūgšana, domas un darbi, kas palīdz līdzcilvēkiem.


23.feb.2015

Par ko liecina skaitļi, ka bērnu namos bērnu skaits ir samazinājies? Vai tas notiek pateicoties aktīvākam adopcijas procesam vai audžuģimeņu darbam? Kādas ir draudžu aktivitātes, iesaistoties sabiedrības informēšanā, kopīgās domas un attieksmes veidošanā?
Jaunas sievietes no dažādām kristiešu draudzēm uzņēmušās rūpi par meitenēm, kas naudu pelna, pārdodot savu miesu. Kustība „Freedom 61” darbojas, lai Kristus vēsti sludinātu arī tur, kur to ne vienmēr grib dzirdēt, tur, kur nepieļauj iespēju, ka dzīvot var arī citādi, bez narkotikām un seksa par naudu.


16.feb.2015

Kāpēc lietuviešiem nozīmīgs Svētā Jurģa tēls, kas simbolizē cilvēka nebeidzamo cīņu ar ļaunumu. Kopš pagājušās nedēļas Svētā Pētera baznīcā skatāma izstāde „Lietuvas sakrālā koktēlniecība un koka arhitektūra”.
Latvijas Romas katoļu baznīcas vadītājam Zbigņevam Stankevičam 60 gadu jubileja. Dzimšanas dienas priekšvakarā sarunā atzīst, ka mūsdienu sabiedrības lielākā problēma ir individuālisms, kas ļoti lielā mērā skar arī baznīcu.


9.feb.2015

Jau trešo gadu pēc kārtas vērojama pozitīva tendence – jaundzimušo rīdzinieku skaits palielinās. Šo faktu papildina ziņa, ka „Gada slimnīcas” godpilno nosaukumu aizvadītajā gadā saņēma tieši Rīgas pilsētas Dzemdību nams, kur pasauli pirmo reizi ierauga 1/3 Latvijā dzimušo bērnu.
LU Teoloģijas fakultātei – 95 gadi. Teoloģijas fakultātes dekāns, mācītājs Ralfs Kokins stāsta par fakultātes vēsturi, laikmeta izaicinājumiem un šodienu.


2.feb.2015

Rīgas pašvaldība nākusi klajā ar aizliegumu tirgot alkoholiskos dzērienus  patērēšanai uz vietas nakts stundās mazumtirdzniecības vietās.
Pasaules luterāņu federācijas ģenerālsekretārs bīskaps  Munibs  Junans ir ievērojams starpreliģiju dialoga, miera un taisnīguma aizstāvis Palestīnā, Izraēlā un pasaulē.  Raidījumā dzirdēsim, ko bīskaps Junans domā par ekumenismu un dialogu starp reliģijām.
Mateja draudze uzsāk atbalsta grupu „Dziedināšanas laiks”, kas var palīdzēt šķiršanās, laulības iziršanas vai dzīvesdrauga zaudēšanas gadījumā.


26.jan.2015

Kā Rīgā īstenojas starpbaznīcu sadarbība?  Vai un kā  mainās reliģisko draudžu skaits un, cik lielai jābūt draudzei, lai to varētu oficiāli reģistrēt?
Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā turpinās darbs pie krusta puķu atjaunošanas, kas rotā katra dievnama tornīša smaili. Tie vairs neapdraud garāmgājēju dzīvības un baznīca atgūst savu agrāko krāšņumu.


19.jan.2015

1991. gada 13. janvārī sākās Latvijas Barikāžu laiks, kad tūkstošiem cilvēku bruņojušies ar smago lauksaimniecības tehniku, betona paneļiem un apņemšanos nosargāt savas valsts neatkarību, pulcējās Vecrīgā, Zaķusalā, Brīvības ielā, Ulbrokā un citās stratēģiski svarīgās vietās ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Katru gadu janvārī mēs atceramies Barikāžu laiku. Arī šogad tam būs veltīti vairāki atceres pasākumi un koncerti.
Pirmo reizi latviešu valodā izdota Bībele ar komentāriem. Latvijas Bībeles biedrība beidzot pabeigusi darbu, tulkojot Vācijas Bībeles biedrības daudzu gadu garumā veidotos teoloģiskos un vēsturiskos  komentārus, kas paskaidro Bībeles teksta rašanās kontekstu, iesaistītos personāžus un to laiku tradīcijas.


12.jan.2015

Kādus darbus plānots veikt mūsu galvaspilsētā 2015. gadā? Turpināsies skolu un bērnu dārzu remonti, iekšpagalmu atjaunošana, dzīvojamo māju celtniecība, tiks pabeigti Salu tilta remonta darbi un VEF kultūras pils atkal atgūs savu kādreizējo skaistumu.
Vai šodien Rīgā pastāv dzīvokļu rinda un kādas iedzīvotāju grupas var saņemt dzīvojamo platību?
Uzsākot jauno gadu, palūkosim, ko mums piedāvā grāmatizdevēji, lai iedrošinātu Bībeli lasīt katru dienu. 


5.jan.2014

Zvaigznes diena, kas atklāj Bībeles stāstu par trim austrumu gudrajiem, kas sekojot zvaigznei, devās uz Betlēmi, lai paši savām acīm redzētu jaundzimušo pasaules Glābēju. Kāda līdzība zvaigznei ar Jēzu Kristu? Vispirms tā kļūst redzama, tad tiek sastapta ceļā un vēlāk dod apskaidrības gaismu.
Pārdaugavā, Meža, Puķu un Eduarda Smiļģa ielas krustojumā slejas ķieģeļkrāsas dievnams, ar daudziem kupoliem un bagātīgām fasādēm - Svētās Trijādības Pārdaugavas baznīca, kurai ir arī pašai savs baptistērijs. Dievnams šobrīd piedzīvo ārējās fasādes atjaunošanu un lepni pret debesīm ceļ savus daudzos kupolus.


15.dec.2014

„Getliņu Eko” siltumnīcās novākti pirmie kilogrami jaunās tomātu ražas un  uzņēmuma teritorijā atklāts pašiem savs tomātu veikals. Tagad garšīgos Getliņu tomātus varēs nopirkt veikalā līdzās siltumnīcām un, kas nav mazsvarīgi, par zemāku cenu nekā lielveikalu ķēdēs.
Latvijā pēdējos gados arvien pieaug ārzemnieku skaits, kas šeit mācās vai strādā. Arī viņiem nepieciešamas savas draudzes, kurā Dieva vārdu saņemt saprotamā valodā. Rīgā būs par vienu angliski runājošu draudzi vairāk. Communitas International Church of Riga dievkalpojumi notiks metodistu baznīcas telpās, Akas ielā 13.


8.dec.2014


1.dec.2014

Kāds būs Ziemassvētku gaidīšanas Rīgas pilsētā? Par koncertiem baznīcās un koncertzālēs, par iespējām slidot un slēpot, par tradicionālo Ziemassvētku egļu ceļu, kurā šogad būs gan zaļas meža skaistules, gan mākslinieciski pilsētvides objekti.
Saruna ar audžuģimeņu biedrības „Terēze” vadītāju Āriju Martukāni  par audžuģimenes uzdevumiem, pienākumiem un tiesībām.
Aicinājums draudzēm apmeklēt „Baznīcu nakts” tikšanos, kas būs veltīta jau nākamā gada  „Baznīcu nakts 2015”.


24.nov.2014

21. novembrī Rīgā pie namiem bija izkārti karogi ar sēru lentēm, pie „Maxima” veikaliem daudzviet Latvijā rindojās svecītes, Zolitūdes traģēdijas vietā notika piemiņas pasākums, bet  dažādu konfesiju dievnamos – aizlūgumi par traģēdijā bojā gājušajiem. Vai Dievs spēj dziedēt zaudējuma sāpes? Kādas mācības šī traģēdija nesusi un kas notiks tad, ja beidzot tiks atrasti un sodīti vainīgie?
Adventa laika pārdomas kopā ar Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvestu Andri Kravali, kurš atgādina, ka svētki izdodas tad, ja tiem gatavojas, dāvanas ir vērtas, ja tās gaida, tās ilgst saņemt, nevis vienkārši noliek priekšā iesaiņotas skaistā papīrā.


17.nov.2014

Šogad mūsu Latvijai aprit 96 gadi. Kādu vēlamies redzēt Latvijas nākotni un kā esam mainījušies kopš tā laika, kad Baumaņu Kārlis mūsu himnā ierakstīja vārdus „Dievs svētī Latviju”?
Sākusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kuras mērķis ir savākt 3000 dāvanu sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem.
Galvaspilsētā turpinās vērienīgais un krāsainais gaismas festivāls „Staro Rīga”.


10.nov.2014

Šī gada rudens budžeta grozījumos Rīgas dome piešķīrusi finansējumu vietu palielināšanai bērnudārzos, skolu labiekārtošanai un inventāra iegādei, tāpat palielinājusi sociālajā nozarē strādājošo atalgojumu un atvēlējusi līdzekļus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai par vienādu tarifu.
Mateja baptistu draudze aicina pievienoties garīgās dziedināšanas programmai „Īsta brīvība”.
Didzis Meļķis atklāj Džona Banjana  grāmatas „Svētceļnieka taka” fenomenu - cilvēka dzīvi divās pasaulēs – dievišķajā un sekulārajā.


3.nov.2014

Latvijā bērnu namos dzīvo 2000 bērnu un visi vēlas savu ģimeni, mammu un tēti, brāļus un māsas, visu to emociju gammu, ko var piedzīvot tikai ģimenē. Aizvadītās Bāreņu svētdienas kontekstā šodienas raidījumā par to, ar kādām problēmām jāsaskaras tiem bērniem, kas sasniedzot 18 gadus, atstāj bērnu namu.
Nesen latviešu valodā klajā nākusi Džona Banjana grāmata „Svētceļnieka taka”. Šīs grāmatas fenomens pamatojas tajā, ka teksts tapis pirms 350 gadiem, tomēr joprojām saglabājis aktualitāti, atklājot cilvēka dzīvi divās pasaulēs – dievišķajā un sekulārajā. Saruna ar Džona Banjana „Svētceļnieka takas” tulkotāju un atdzejotāju – Didzi Meļķi.


27.okt.2014

Ar kādiem rezultātiem noslēgusies „Labo darbu nedēļa”? Vai mūsu aktivitātes labdarībā mērojamas tikai kampaņveidīgi?
Līdz novembra beigām LNB skatāma izstāde „Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem” - ar rīdzinieku portretiem, pilsētas spožuma un ēnas pusēm, kas atklāj straujo pilsētas attīstību un ar Pirmā pasaules kara sākumu iezīmē jaunu vēstures posmu.
Garīgās dziedināšanas programma „Īsta brīvība” ir veids, kā paļāvībā uz Dievu, cilvēks tiek atbrīvots no sāpēm, ievainojumiem un atkarībām. Kā tas darbojas un vai „Īstajā brīvībā” notiek brīnumi, kuri līdz tam kaut kādu iemeslu dēļ nav notikuši? Mateja baptistu draudze, kura jau trešo gadu īsteno šo programmu apgalvo, ka brīnumi notiek.
 


20.okt.2014

Kas un kāds ir labs skolotājs? Uz šo jautājumu atbildes meklēja  pasākuma „Zelta pildspalva” īstenotāji, kurā par izcilu darbu tika godināti labākie Rīgas skolu pedagogi un arī uzcītīgākie absolventi.  
Latvijas kristīgās baznīcas nākušas klajā ar aicinājumu  – novembra pirmo svētdienu – pasludināt par Bāreņu svētdienu, tā atgādinot biblisko aicinājumu – rūpēties par bāreņiem un atraitnēm, aicinot sniegt atbalstu bērnu namu bērniem un kļūt par viņu draugiem, audžuģimenēm vai vecākiem.
Ziema jau klauvē pie durvīm, tāpēc pagājušajā nedēļā noslēdzas Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbu sezona. Tagad atjaunoti kapu lauka celiņi  un gandrīz pilnībā restaurēta Mātes Latvijas tēla siena – ar kritušo dēlu skulptūrām, kas simbolizē Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali. 


13.okt.2014

Jau septīto gadu Rīgas dome aicina iedzīvotājus pieteikt pretendentus pašvaldības  apbalvojumam "Gada rīdzinieks".
Darbu sācis daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Mēs”, kura darbība sakņojas kristīgā pārliecībā. Šajā dienas centrā būs nodarbības gan miesai, gan garam, - būs fiziskā rehabilitācija un nūjošana, būs sociālā rehabilitācija un svētbrīži.
Profesionāla domubiedru grupa izveidojusi mīlestībā balstītu un sakņotu pedagoģijas programmu, kas katram bērnam palīdz veidoties par personību, novērtējot savu unikalitāti un attīstoties par radošu cilvēku. Stāsts par „Mīlestības māju”.


6.okt.2014

„Labo darbu nedēļa” no 13. līdz 19. okt.  ir aicinājums palīdzēt līdzcilvēkiem – bērniem, ģimenēm, senioriem un mūsu mazajiem draugiem – dzīvniekiem.
Latvijas lielākās baznīcas nāk klajā ar iniciatīvu – atzīmēt Bāreņu svētdienu. Kāpēc kristiešiem adopcija ir sava veida tabu tēma, kas apvīta ar dažādiem stereotipiem? Kādi ir riski un ieguvumi, uzņemot savā ģimenē citu vecāku radītu bērnu? 


29.sep.2014

Grīziņkalnā, Augusta Deglava ielā 3 jau vairāk nekā 100 gadus darbojas skola. Atmodas laikā tā ieguva kristīgās skolas statusu. Šodien Rīgas kristīgā vidusskola ir viena no pilsētas mazajām skolām, kurā mācās bērni no dažādu konfesiju ģimenēm un arī tādi, kas ar baznīcu tiešā veidā nav saistīti, bet novērtē šīs skolas pedagogu individuālo attieksmi pret katru bērnu.

Tas ir noticis! Tagad arī Rīga uz trīs dienām kļuvusi par Tezē centru. No 26. līdz 28. septembrim galvaspilsētā norisinājās Tezē Baltijas reģionālā tikšanās, kurā piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un tālākām valstīm.


22.sep.2014

Rīga Zinātņu akadēmijā pēc 42 klusuma gadiem atgriezusies mūzika. Atklāta atjaunotā koncertzāle, kurai tagad dots Rīgas vārds. Tagad mums ir vēl viena kvalitatīva kultūras mākslas telpa ar izcilu akustiku un arhitektūru.
No 26. līdz 28. septembrim Rīga kļūs par Tezē centru.  Pie mums notiks Tezē Baltijas reģionālā tikšanās, kurā piedalīsies jaunieši no dažādām Latvijas vietām, Lietuvas, Igaunijas un arī tālākām valstīm. Raidījumā - par to, kur un kā tas notiks, un kā ikviens varēs piedalīties Tezē lūgšanās Sv. Pēterbaznīcā un citās pilsētas draudzēs.


15.sep.2014

Jauns projekts "Vinnija Pūka skola", kas būs lielisks palīgs vecākiem, kuru ģimenē ir bērni ar hroniskām slimībām. Rīgas domes Labklājības departaments un Ilgstpējīgas attīstības fonds, kopā ar mediķiem sāk izglītojošu nodarbību ciklu vecākiem, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par astmu, alerģiju, diabētu, stājas problēmām un hroniski slimo bērnu aprūpi.

Aizvadītajā svētdienā, kad Latvijā atzīmējām Tēva dienu, Āgenskalna baptistu baznīca svinēja savu 130 gadu jubileju. Āgenskalns ir draudze ar sarežģītu un reizē bagātu vēsturi, tā ir baznīca, kura pēdējos gados veiksmīgi darbojas kā evaņģēlija sludināšanā, tā ekumēniskajā sadarbībā.


8.sep.2014

Trīs vērtību stāsti. Par veselību. Par ģimeni. Par ticību.
14. septembrī Latvijā svinēsim Tēva dienu. Kā mainījusies sabiedrības attieksme pret šiem svētkiem un uzskatu, ka vīrs ģimenē ir tikai naudas pelnītājs.
Anniņmuižas parkā un Daugavas promenādē pieejamas brīvdabas trenažieru zāles.
Jau pavisam drīz Ķengaragā būs jauns katoļu dievnams.  


1.sep.2014

Jauno mācību gadu uzsākot, par to, cik bērnu sāks mācības Rīgas skolās un bērnu dārzos, kā arī par divām jaunām skolām, kas šajā rudenī ver durvis saviem skolēniem.

Jaunajā LNB ir Jāņa Pāvila 2 vārdā nosaukta lasītava. Kas vēl saista Jāni Pāvilu 2 un mūsu bibliotēku? Vēl - par unikālu kultūrvēsturisku albūmu „Terra Mariana”, kas atklāj kristietības vēsturi Baltijā 700 gadu garumā. Tā ir grāmata, kas sver 26 kg un tās vākā iestrādāts kilograms sudraba.

Klajā nākusi Valda Tēraudkalna grāmata „Reliģijpētniecība, vēsture, metodes un teorijas”. Kā reliģiju ietekmē politika, vēsture un demokrātija. Un, kāpēc baptistus Amerikā grūti salīdzināt ar baptistiem Gruzijā.


25.aug.2014

Aizvadītajā nedēļā ar dažādiem pasākumiem, koncertiem un svinīgu dievkalpojumu dzimšanas dienu svinēja Katlakalna evaņģēliski luteriskā draudze. Radiostāsts  par dievnamu, kas saistīts ar rakstnieka Garlība Merķeļa, dzejnieka Friča Bārdas un teologa Roberta Feldmaņa vārdu.
Klajā nāk ilgi gaidītais „Tezē” dziesmu albūms latviešu valodā. „Tezē” kopienas pirmsākumi meklējami pirms 75 gadiem Francijas dienvidos. Šodien tā kļuvusi par pasaulē zināmu ekumēnisku kustību, kas piesaista ar savu vienkāršību, līdzjūtību pret līdzcilvēkiem un melodiskajām dziesmām.


18.aug.2014

Vecmīlgrāvī būs jauna pareizticīgo baznīca! 16. augustā tika likts pamatakmens dievnama celtniecībai Ziemeļblāzmas ielā, kas piepildīs daudzu Vecmīlgrāvī dzīvojošo pareizticīgo sapni par savu  baznīcu.
Mateja baptistu baznīcas ikgadējās „Vasaras Bībeles skolas” kļuvušas par tradīciju, kas patīk gan bērniem, gan vecākiem.  Šoreiz Matejs pārtapa savdabīgā lidlaukā, kur bērni gatavoja lidmodeļus, veica dažādus eksperimentus, sportoja, nodarbojās ar rokdarbiem un mācījās dzīves patiesības par fizisko un garīgo spēku, kas nepieciešams dzīves lidojumam. Šogad Bībeles skolas moto bija „Lidojums”.


11.aug.2014

Doma baznīcā notika pasākums „Doms bērniem”, kurā bērni Svētdienas skolā mācījās Bībeles stāstu par piecām maizēm un divām zivīm, lūgšanu darbnīcā vārdos rakstīja savas vispatiesākās vēlēšanās, citi tika pie krāsainiem sejas rakstiem un darīja vēl citas ļoti aizraujošas lietas. Tikmēr vecāki ekskursijās varēja iepazīt senā Doma vēsturi. Piemēram, kā Pēteris Stučka izglāba baznīcas kanceli no nojaukšanas un, kā izskatījās Domā lielajos plūdos 1709. gadā.
Stāstīsim arī par tradicionālajiem Rīgas svētkiem, kas par godu mūsu galvaspilsētas 813. dzimšanas dienai notiks šīs nedēļas nogalē un  piedāvās ļoti plašu un interesantu svētku programmu. 


4.aug.2014

Kas ir svētceļojums, kāpēc tajā liela nozīme krustam? Vai sociālie tīkli sader kopā ar gājienu uz Aglonu? Par svētceļojumu un krusta nozīmi stāsta Svētās Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Andris Kravalis. 
Tumša ādas krāsa, iespaidīgi dredi un skaista latviešu valoda – tas raksturo nigērieti Domeniku Okolue, kurš 12 gadus dzīvo Latvijā, šeit nodibinājis ģimeni, kurā aug divi bērni un nupat izveidojis jaunu draudzi Rīgā. 


28.jūl.2014

Pirmie sociālo dzīvokļu kompleksa iedzīvotāji saņēmuši ilgi gaidītā dzīvokļa atslēgas. Imantā atklāts jauns sociālo dzīvokļu komplekss, kurā būs arī poliklīnika un sociālais dienests. 
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skatāma unikāla pasaules skaistāko mozaīku izstāde no Ravennas.  Izstādē ir gan Kristus Ģetzemanes dārzā, gan Svētais Jānis, gan Svētā Marija, kas vienlaikus ir reliģisks vēstījums, prezentē kristīgo ikonogrāfiju un cieši ir saistīts ar vēsturi.


21.jūl.2014

Raidījumā neliels atskats uz Pasaules koru olimpiādi un to, kā šajās sacensībās veicās mūsu baznīcu koriem.
Vasara ir ne tikai mūzikas festivālu, bet arī kāzu laiks. Vai mācītāja svētība laulībās garantē ilgu un laimīgu ģimenes dzīvi? Un vēl par to, cik neierastas vietas pāri izvēlas savām laulībām.
Vēl raidījumā iepazīsimies ar Lipsku ģimeni, kas šobrīd audzina trīs bērnus un par savām garīgajām mājām sauc Mateja draudzi. 


14.jūl.2014

Pirms mazliet vairāk nekā pusgada Rīgas Svētā Pāvila luterāņu draudze sāka rīkot jaunu vakara dievkalpojumu, aicinot uz to apkārtnes iedzīvotājus, vienkāršā uzrunas un mūzikas formā iedrošinot, varbūt pat pirmo reizi, - ienākt dievnamā.
Jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Gaismas pilī atklāta izstāde, kurā  skatāmas senas grāmatas – lūgšanu un pavārgrāmatas, kalendāri un seni pergamenti, kas atklāj to, kā cauri gadsimtiem mūs ietekmējis rakstītais un drukātais vārds.


7.jūl.2014

Rīgā ierodas Pasaules koru olimpiādes simbols -  Miera zvans, kas 9. jūlijā „Arēnā Rīga” iezvanīs Pasaules koru olimpiādes sākumu.  Šajā Pasaules koru olimpiādē piedalīsies 27 000 dziedātāju. Viņu vidū arī Rīgas pareizticīgo koris „Blagovest”.  
„Latvijas Samariešu apvienība” ir neatsverams palīgs ļoti daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem. Šodien raidījumā par to, kā nodrošināt aprūpi cilvēkiem, kas negrib vai nevar vecumdienās pārcelties uz dzīvi pansionātā.  


30.jun.2014

Nakts patversmes darbojas arī vasarā, tāpēc drēgnajās naktīs nevienam nav jānakšņo uz ielas. Ja gadījušies neparedzēti apstākļi, dzīvesbiedrs izlicis no dzīvesvietas vai pazaudētas mājas atslēgas, tad nakti var pārlaist kādā no pilsētas patversmēm. 
Jēzus draudzes koris dziedās Pasaules koru olimpiādē, kas Rīgā notiks no 9.- 19. jūlijam. Saruna ar  kora vadītāju un diriģenti Austru Ošleju. 


23.jun.2014

Rīgas pilsēta kļuvusi ar vienu zīmolu bagātāka. Sākot no šīs nedēļas veikalu plauktos parādīsies jaunais „Aqua Riga” dzeramais ūdens. Ar to slāpes veldzēs arī visi Pasaules koru olimpiādes dalībnieki, vienlaikus prezentējot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Šogad Rīga ir ne tikai kultūras un koru galvaspilsēta, bet arī „Tezē” kustības reģionālās tikšanās vieta. Septembrī Rīgā ieradīsies simtiem jauniešu no dažādām valstīm, lai būtu kopā lūgšanās, semināros un dziesmās, mācoties sekot Kristus aicinājumam - kļūt par zemes sāli. Raidījumā vairāk par Latvijas uzdrīkstēšanos Rīgā rīkot reģionālo „Tezē” kopienas tikšanos un aicinājums iesaistīties brīvprātīgo darbā


16.jun.2014

1941. gada 14. jūnijā no savām mājām bez tiesas un brīdinājuma tika izsūtīti tūkstošiem cilvēku. Tā bija viena no lielākajām deportācijām, ko piedzīvoja Latvija. 14. jūnijā Mateja baznīcā notikušais koncerts „Neaizmirsti”  aicināja atcerēties, meklēt taisnību, bet pāri visam – piedošanu.
No 9. līdz  19. jūlijam Rīgā norisināsies Pasaules koru olimpiāde, kurā piedalīsies 27 tūkstoši dalībnieku no 73 valstīm. Tostarp arī draudžu un garīgās mūzikas kori no Latvijas. Viņu vidū arī kamerkoris „Matejs”.


9.jun.2014

Latvijā dzimusi jauna tradīcija – Baznīcu nakts.  6. jūnijā 43 Rīgas dievnami vienlaikus vēra savas durvis apmeklētājiem, aicinot ciemos ikvienu – neatkarīgi no konfesionālās piederības un ticības pārliecības.
Aizvadītajā nedēļā  Rīga saņēma oficiālu sertifikātu, kas apliecina – Rīga ir viena no 1000 pasaules pilsētām, kas uzņemtas PVO Veselīgo pilsētu saimē.
Kā bērniem un jauniešiem saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku? Kādas ir pašvaldības, sabiedrisko organizāciju un kristīgo draudžu piedāvātās iespējas piedalīties vasaras nometnēs bērniem.


2.jun.2014

Lielākajā atkritumu apsaimniekošanas poligonā „Getliņi Eko” atklāta jau otrā siltumnīca, kurā audzē gardus tomātus.
Pirmo reizi Latvijā pasākums „Baznīcu nakts 2014”, kurā savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dažādu konfesiju draudzes.  
Ikviens aicināts piedalīties arī Āgenskalna draudzes Dārza svētkos un evaņģelizācijas pasākumā „No mīnusa uz plusu”.


26.mai.2014

Kā sagaidīsim Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu?
Dzintars – viena no Latvijas vizītkartēm. Kā dzintars iedvesmo mūsdienu rotu māksliniekus, laužot stereotipus par to, ka dzintars nav nekas īpašs un piederas tikai vecmāmiņas rotu lādītei?
Vai uz baznīcu jāiet tikai svētdienas rītā? Nē, to var darīt arī vakarā un pat pusnaktī, jo „Baznīcu naktī”, kas šogad pirmo reizi notiks 6. jūnijā, savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dievnami.  


19.mai.2014

Latvijas baptistu draudžu saime jau trešo reizi bīskapa amatā ievēlējusi mācītāju Pēteri Sproģi. Aizvadītajos gados izdevies kalpošanas darbam piesaistīt jaunus garīdzniekus un dibināt jaunas draudzes. Kas veido baptistu konfesijas popularitāti Latvijā?

Kā veidojas Rīgas kristīgo draudžu sadarbība ar pilsētas domi, īstenojot pilsētas iedzīvotāju sociālās un garīgās vajadzības? Saruna ar Rīgas pilsētas Kristīgo lietu padomes priekšsēdētāju, mācītāju Jāni Šmitu.

Sportiski aktīva brīvā laika pavadīšana kopā ar pilsētas izzināšanu – tas ir skriešanas seriāls „Izskrienam Rīgu”, kura sākums jau 31. maijā. 


12.mai.2014

Kas nosaka draudzes kvalitāti? Vai labs mācītājs ir baznīcas popularitātes galvenā atslēga? Vairākas Rīgas un Latvijas baptistu draudzes, kā arī Kristīgo studentu brālība veikusi savas darbības garīgo auditu. Kāpēc un vai vispār vajadzīga draudžu darba izvērtēšana? Saruna ar Igoru Rautmani, Stratēģiskā attīstības centra vadītāju.
Aprīļa nogalē ekumeniskā dievkalpojumā tika iesvētīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" jaunā kapela. Garīgais atbalsts slimniekam ir tik pat svarīgs kā ķīmiskas zāles un ķirurģiskas operācijas. Raidījumā saruna ar ārstu Juri Meijeru, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra kapelānu.


5.mai.2014

Kristus Piedzimšanas katedrālē noslēdzies restaurācijas darbu projekts – īstenota arhitekta Roberta Pflūga vēsturiskā iecere – zvanu torņa un centrālā kupola apzeltīšana. Tagad arī centrālais kupols laistās zelta krāsā. Tas pārklāts ar 980 proves zeltu, izmantojot gandrīz 58 000 īpašo zelta lapiņu.
Ķengaragā dzīvojošajiem katoļiem atkal būs pašiem savs dievnams. Svētā Antona baznīcas celtniecība gada laikā virzījusies lieliem soļiem. Šobrīd dievnams Ķengaragā, Maskavas ielā jau ieguvis tradicionālas baznīcas formas un ticis pie torņa.


28.apr.2014

Kādas iespējas un piedāvājumi bērniem un jauniešiem, izvēloties vasaras nometnes?
Vēl raidījumā radiostāsts par  senioru aprūpes centru „Dzintara melodija”, kur nesen atklāta multisensorā istaba - telpa, kas īpaši aprīkota ar dažādiem priekšmetiem, gaismas elementiem, dabas skaņām un mūziku, lai  palīdzētu senioriem ar demenci pēc iespējas ilgāk saglabāt garīgās spējas un mazinātu vientulības izjūtu.  


21.apr.2014

Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies! Lieldienu vēsts ir nemainīga – Kristus ir uzvarējis nāvi un ļaunumu, dodot iespēju cilvēkam dzīvot ticībā sakņotu dzīvi. Dieva apsolījuma piepildījums ir vienīgais, kam ir paliekoša un pārlaicīga vērtība.
Šīs Lieldienas visos kristiešu dievnamos tiek svinētas vienā laikā, šoreiz arī kalendāriski apliecinot, ka vēsts par Augšāmcelto Kristu ir vienota un nemainīga visās konfesijās. Raidījumā  - Latvijas vadošo konfesiju vadītāju sveicieni un pārdomas šajās Lieldienās!
Vēl stāsts par baltajiem zvirbuļiem – Gada balvas kultūrā -  saņēmējiem. Balva „Baltais zvirbulis”  tiek pasniegta jau desmito gadu, tas ir apliecinājums un pateicība par nesavtīgu darbu kultūras procesu attīstībā un veicināšanā.


14.apr.2014

Pasaules koru olimpiāde norisināsies Rīgā, atvedot uz Rīgu 200 tūkstošus dalībnieku no vairāk nekā 60 valstīm.
Par Laulāto kursu Āgenskalna baznīcā stāsta Sintija un Gatis Brediki.
Kāda būs Ukrainas nākotne? Saruna ar draudzes „Labā vēsts”  mācītāju Andreju Čebotarjovu, kurš nesen pabijis Ukrainā.


7.apr.2014

Kas ir "Dieva stāsts"? Šodien raidījumā par to, kā Bībeles stāstus izstāstīt vienkāršā un saprotamā veidā, aptverot plašo vēsturisko notikumu izklāstu Bībelē, vienlaikus padarot interesantas Vecās Derības lietas un Jāņa Atklāsmes grāmatas pareģojumus.

Stāstīsim arī par Baznīcu nakti - pasākumu, kurā dalību pieteikušas gandrīz 30 Rīgas baznīcas. Praktiski padomi draudzēm, kā labāk sagatavoties šim pasākumam, ko vajadzētu ņemt vērā, kā arī aicinājums pieteikties citām baznīcām.


31.mar.2014

Kāpēc katrai draudzei, neatkarīgi no garīgās pieredzes un skaitliskā apjoma,  vajadzīgs sapnis un vīzija? Saruna ar LBDS bīskapu Pēteri Sproģi.
Tuvojoties Lieldienām, Latvijā notiks Johana Sebastiana Baha pasiju koncerti, ko kopā ar Radio kori veido dažādi pasaulē slaveni un pazīstami orķestri un solisti. Raidījumā par to, kāpēc Bahu nevar izprast ar prātu? Kur slēpjas komponista garīgo algoritmu noslēpumi, kas savieno  ticību un mūziku?


24.mar.2014

Jauno psihoaktīvo vielu lietošana pārvērtusies par nekontrolējamu sērgu. Ko par to saka mediķi, policija un garīdznieki? Pašreizējo likumdošanu psihoaktīvo vielu izplatībā, to ietekmi uz cilvēka organismu un atkarības garīgos aspektus raidījumā skaidro Rīgas domes Sabiedriskās kārtības un drošības komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlajs, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece Liene Cipule un Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis.  


17.mar.2014

Estētiskās audzināšanas skolā „Mazais prātnieks” bērnu veidotā izstādē „Mana Rīga”, pilsēta atklājas jauno rīdzinieku sajūtās un emocijās.
Latvijas Bībeles centrs ķēries pie apjomīga projekta – Viljama Fetlera kādreizējā „Misiones un Bībeles skolas” nama atjaunošanas. Raidījumā - par Viljama Fetlera kalpošanu vēsturē un nama renovācijas darbiem šodien.
Rīgas Mateja draudze aicina uz „Laulāto vakariem”.


10.mar.2014

Baznīcu nakts ir iniciatīva, kurā, verot savas durvis apmeklētājiem, iesaistās dažādu konfesiju dievnami. 6. jūnijā vairāk kā 30 Rīgas dievnami gatavo īpašu programmu, iedrošinot un aicinot iepazīt kristietību.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludinājis jauniešu iniciatīvu konkursu. Tā mērķis ir finansiāli atbalstīt iniciatīvas, kuras veicina Rīgas jauniešu iekļaušanos pilsētas kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot fiziskās aktivitātes, vērtīborientāciju un aktīvu līdzdalību.


3.mar.2014

No 1. marta pa Rīgas vēsturiskajām vietām vadīs ekskursijas vadīs sertificēti tūrisma gidi. Sertifikātu, kas apliecina profesionālas prasmes, vēstures un valodas zināšanas, saņēmuši 70 gidi.
Mateja baptistu draudzes kursu cikls „Ceļš uz finansiālo brīvību” sniedz atbildes uz jautājumiem -  vai būt pārtikušam ir labi vai slikti? Kāpēc citiem izdodas kļūt bagātiem, bet citi visu mūžu dzīvo no rokas mutē?
Sākas gavēņa laiks. Cik būtiska ir sevis ierobežošana tieši ēdiena patērēšanā? Vai šodien tas ir moderni? Par to saruna ar mācītāju Kristu Kalniņu.


24.feb.2014

Radio ekskursija uz tehniskās jaunrades namu „Annas 2”, kur top auto, kuģu un lidmodeļi, kur var mācīties persiešu valodu, pētīt zvaigznes un darīt vēl daudz citu interesantu lietu.
Jēzus evaņģēliski luteriskā draudze jau otro gadu rīko vakariņas laulātajiem pāriem. Šim pasākumam dots nosaukums – „Pietura diviem”.


17.feb.2014

Rīgas pilsētas bibliotēka „Avots” saviem apmeklētājiem piedāvā plašu grāmatu klāstu, interneta un biroja programmas, kā arī profesionālas bibliotekāru konsultācijas.
Kā atrast savas garīgās mājas? Kā gospelmūzika var kļūt par daļu no garīgās dziedināšanas? Par to saruna ar Aigu Skrīveri no Rīgas Svētās Ģertrūdes baznīcas. Aiga līdzās savam televīzijas žurnālistes darbam kalpo arī sieviešu cietumā.


10.feb.2014

Kā tiek attīstīts e – talona pakalpojumu klāsts? Pamatskolas „Rīdze” skolēni e - talonu izmanto gan kā braukšanas biļeti, gan skolēnu apliecību. Tagad  e - talons kalpo arī kā norēķina karte skolas ēdnīcā.
Sieviešu lūgšanu vakari Mateja baznīcā, kas iedrošina atklāt lūgšanas spēku savā dzīvē.
Intervija ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes ērģelnieci Dignu Markuli.


3.feb.2014

Rīgas skolas un bērnudārzi šogad tiks pie siltuma, omulības, iegūs skaistas fasādes, vienlaikus, samazinot rēķinus par apkuri. Pilsētas patversmes un zupas virtuves ir gatavas darbam ziemas sezonā.
Sākas sarunu vakari bērnu vecākiem, kuros galvenā uzmanība veltīta bērnu un vecāku attiecību problēmām.
Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca, izmantojot informācijas tehnoloģijas un dažādus kalpošanas veidus, sava dievnama durvis atver jaunajai paaudzei un ieslodzītajiem, vienlaikus sludinot gadu gaitā nemainīgo Kristus evaņģēliju.


27.jan.2014

Kā pilsētā baudīt ziemas priekus? Rīgā darbojas vairākas slidotavas un Uzvaras parkā, pateicoties sniega pūšamajai mašīnai, iespējams arī slēpot.
Atskats uz aizvadītajā nedēļā notikušo diskusiju par augtāko izglītību Latvijā. Vai mūsu augstskolas nodrošina kvalitatīvu augstāko izglītību?
Vēl sarunā ar RTU profesoru Gati Bažbaueru  par to, kā pirmais divnieks ietekmējis turpmāko izglītību un kāpēc ticības ceļš ir apzināta rīcība?


20.jan.2014

Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Ar kādiem pienākumiem Rīgai būs jātiek galā, šogad nesot Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu? Vai kultūras galvaspilsētas statuss  Rīgai garantēs tikai izdevumus vai nesīs arī peļņu?
Vēl raidījumā uzzināsim par jauno ūdensizturīgo Bībeli. Kādas atsauksmes saņemtas kopš jaunā Bībeles tulkojuma latviešu valodā? Vai jaunais tulkojums iedzīvojies mūsu baznīcās un liturģijā?


13.jan.2014

Ikgadējā akcija „Labā Zvaigzne” ir tradīcija un īpašs paldies par nesavtīgajiem labajiem darbiem rīdzinieku labā. Šogad akcijas laikā tika saņemtas 109 anketas, kurās nominēti 70 pretendenti – cilvēki un organizācijas, kas darījuši labus darbus,  snieguši palīdzīgu roku, radījuši pozitīvas emocijas.
Kā pēdējos divdesmit gados veidojušās baznīcas un sabiedrības attiecības? Vai ekumenisms nozīmē dažādu kristīgo baznīcu saplūšanu? Kur meklējams patiess teoloģiskais dialogs? Saruna ar arhibīskapu LELB arhibīskapu Jāni Vanagu.


6.jan.2014

Zvaigznes dienā, kas simboliski noslēdz Ziemassvētku notikumus, līdzās Bībeles stāstam par trīs austrumu gudrajiem, kuri dodas meklēt jaunpiedzimušo ķēniņu, ir arī personīgs un individuāls vēstījums, kas atklāj sastapšanos ar Kristu. Mateja draudzes mācītājs Ainars Baštiks par to, kā sastapšanās ar Kristu  maina lietu kārtību cilvēka dzīvē.
Ieskats Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga konsekrācijas 20 gadu pateicības dievkalpojumā un saruna Jāni Vanagu par izaicinājumiem, svētībām, kritiku un ekumēnismu.