Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Dievišķās un pasaulīgās skumjas
Ko nozīmē šķīstīties pirms svētkiem?
Cilvēks un racionālā domāšana


Izdrukai

Arhīvs

Vērtību Rīga

Raidījumu vada:
Sendija Burka

Pirmdienās 12:15

Pirmdienās 22:00 atkārtojums

 

e-pasts: vertiburiga@lkr.lv


Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

14.jūl.2014

Pirms mazliet vairāk nekā pusgada Rīgas Svētā Pāvila luterāņu draudze sāka rīkot jaunu vakara dievkalpojumu, aicinot uz to apkārtnes iedzīvotājus, vienkāršā uzrunas un mūzikas formā iedrošinot, varbūt pat pirmo reizi, - ienākt dievnamā.
Jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Gaismas pilī atklāta izstāde, kurā  skatāmas senas grāmatas – lūgšanu un pavārgrāmatas, kalendāri un seni pergamenti, kas atklāj to, kā cauri gadsimtiem mūs ietekmējis rakstītais un drukātais vārds.


7.jūl.2014

Rīgā ierodas Pasaules koru olimpiādes simbols -  Miera zvans, kas 9. jūlijā „Arēnā Rīga” iezvanīs Pasaules koru olimpiādes sākumu.  Šajā Pasaules koru olimpiādē piedalīsies 27 000 dziedātāju. Viņu vidū arī Rīgas pareizticīgo koris „Blagovest”.  
„Latvijas Samariešu apvienība” ir neatsverams palīgs ļoti daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem. Šodien raidījumā par to, kā nodrošināt aprūpi cilvēkiem, kas negrib vai nevar vecumdienās pārcelties uz dzīvi pansionātā.  


30.jun.2014

Nakts patversmes darbojas arī vasarā, tāpēc drēgnajās naktīs nevienam nav jānakšņo uz ielas. Ja gadījušies neparedzēti apstākļi, dzīvesbiedrs izlicis no dzīvesvietas vai pazaudētas mājas atslēgas, tad nakti var pārlaist kādā no pilsētas patversmēm. 
Jēzus draudzes koris dziedās Pasaules koru olimpiādē, kas Rīgā notiks no 9.- 19. jūlijam. Saruna ar  kora vadītāju un diriģenti Austru Ošleju. 


23.jun.2014

Rīgas pilsēta kļuvusi ar vienu zīmolu bagātāka. Sākot no šīs nedēļas veikalu plauktos parādīsies jaunais „Aqua Riga” dzeramais ūdens. Ar to slāpes veldzēs arī visi Pasaules koru olimpiādes dalībnieki, vienlaikus prezentējot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Šogad Rīga ir ne tikai kultūras un koru galvaspilsēta, bet arī „Tezē” kustības reģionālās tikšanās vieta. Septembrī Rīgā ieradīsies simtiem jauniešu no dažādām valstīm, lai būtu kopā lūgšanās, semināros un dziesmās, mācoties sekot Kristus aicinājumam - kļūt par zemes sāli. Raidījumā vairāk par Latvijas uzdrīkstēšanos Rīgā rīkot reģionālo „Tezē” kopienas tikšanos un aicinājums iesaistīties brīvprātīgo darbā


16.jun.2014

1941. gada 14. jūnijā no savām mājām bez tiesas un brīdinājuma tika izsūtīti tūkstošiem cilvēku. Tā bija viena no lielākajām deportācijām, ko piedzīvoja Latvija. 14. jūnijā Mateja baznīcā notikušais koncerts „Neaizmirsti”  aicināja atcerēties, meklēt taisnību, bet pāri visam – piedošanu.
No 9. līdz  19. jūlijam Rīgā norisināsies Pasaules koru olimpiāde, kurā piedalīsies 27 tūkstoši dalībnieku no 73 valstīm. Tostarp arī draudžu un garīgās mūzikas kori no Latvijas. Viņu vidū arī kamerkoris „Matejs”.


9.jun.2014

Latvijā dzimusi jauna tradīcija – Baznīcu nakts.  6. jūnijā 43 Rīgas dievnami vienlaikus vēra savas durvis apmeklētājiem, aicinot ciemos ikvienu – neatkarīgi no konfesionālās piederības un ticības pārliecības.
Aizvadītajā nedēļā  Rīga saņēma oficiālu sertifikātu, kas apliecina – Rīga ir viena no 1000 pasaules pilsētām, kas uzņemtas PVO Veselīgo pilsētu saimē.
Kā bērniem un jauniešiem saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku? Kādas ir pašvaldības, sabiedrisko organizāciju un kristīgo draudžu piedāvātās iespējas piedalīties vasaras nometnēs bērniem.


2.jun.2014

Lielākajā atkritumu apsaimniekošanas poligonā „Getliņi Eko” atklāta jau otrā siltumnīca, kurā audzē gardus tomātus.
Pirmo reizi Latvijā pasākums „Baznīcu nakts 2014”, kurā savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dažādu konfesiju draudzes.  
Ikviens aicināts piedalīties arī Āgenskalna draudzes Dārza svētkos un evaņģelizācijas pasākumā „No mīnusa uz plusu”.


26.mai.2014

Kā sagaidīsim Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu?
Dzintars – viena no Latvijas vizītkartēm. Kā dzintars iedvesmo mūsdienu rotu māksliniekus, laužot stereotipus par to, ka dzintars nav nekas īpašs un piederas tikai vecmāmiņas rotu lādītei?
Vai uz baznīcu jāiet tikai svētdienas rītā? Nē, to var darīt arī vakarā un pat pusnaktī, jo „Baznīcu naktī”, kas šogad pirmo reizi notiks 6. jūnijā, savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dievnami.  


19.mai.2014

Latvijas baptistu draudžu saime jau trešo reizi bīskapa amatā ievēlējusi mācītāju Pēteri Sproģi. Aizvadītajos gados izdevies kalpošanas darbam piesaistīt jaunus garīdzniekus un dibināt jaunas draudzes. Kas veido baptistu konfesijas popularitāti Latvijā?

Kā veidojas Rīgas kristīgo draudžu sadarbība ar pilsētas domi, īstenojot pilsētas iedzīvotāju sociālās un garīgās vajadzības? Saruna ar Rīgas pilsētas Kristīgo lietu padomes priekšsēdētāju, mācītāju Jāni Šmitu.

Sportiski aktīva brīvā laika pavadīšana kopā ar pilsētas izzināšanu – tas ir skriešanas seriāls „Izskrienam Rīgu”, kura sākums jau 31. maijā. 


12.mai.2014

Kas nosaka draudzes kvalitāti? Vai labs mācītājs ir baznīcas popularitātes galvenā atslēga? Vairākas Rīgas un Latvijas baptistu draudzes, kā arī Kristīgo studentu brālība veikusi savas darbības garīgo auditu. Kāpēc un vai vispār vajadzīga draudžu darba izvērtēšana? Saruna ar Igoru Rautmani, Stratēģiskā attīstības centra vadītāju.
Aprīļa nogalē ekumeniskā dievkalpojumā tika iesvētīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" jaunā kapela. Garīgais atbalsts slimniekam ir tik pat svarīgs kā ķīmiskas zāles un ķirurģiskas operācijas. Raidījumā saruna ar ārstu Juri Meijeru, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra kapelānu.


5.mai.2014

Kristus Piedzimšanas katedrālē noslēdzies restaurācijas darbu projekts – īstenota arhitekta Roberta Pflūga vēsturiskā iecere – zvanu torņa un centrālā kupola apzeltīšana. Tagad arī centrālais kupols laistās zelta krāsā. Tas pārklāts ar 980 proves zeltu, izmantojot gandrīz 58 000 īpašo zelta lapiņu.
Ķengaragā dzīvojošajiem katoļiem atkal būs pašiem savs dievnams. Svētā Antona baznīcas celtniecība gada laikā virzījusies lieliem soļiem. Šobrīd dievnams Ķengaragā, Maskavas ielā jau ieguvis tradicionālas baznīcas formas un ticis pie torņa.


28.apr.2014

Kādas iespējas un piedāvājumi bērniem un jauniešiem, izvēloties vasaras nometnes?
Vēl raidījumā radiostāsts par  senioru aprūpes centru „Dzintara melodija”, kur nesen atklāta multisensorā istaba - telpa, kas īpaši aprīkota ar dažādiem priekšmetiem, gaismas elementiem, dabas skaņām un mūziku, lai  palīdzētu senioriem ar demenci pēc iespējas ilgāk saglabāt garīgās spējas un mazinātu vientulības izjūtu.  


21.apr.2014

Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies! Lieldienu vēsts ir nemainīga – Kristus ir uzvarējis nāvi un ļaunumu, dodot iespēju cilvēkam dzīvot ticībā sakņotu dzīvi. Dieva apsolījuma piepildījums ir vienīgais, kam ir paliekoša un pārlaicīga vērtība.
Šīs Lieldienas visos kristiešu dievnamos tiek svinētas vienā laikā, šoreiz arī kalendāriski apliecinot, ka vēsts par Augšāmcelto Kristu ir vienota un nemainīga visās konfesijās. Raidījumā  - Latvijas vadošo konfesiju vadītāju sveicieni un pārdomas šajās Lieldienās!
Vēl stāsts par baltajiem zvirbuļiem – Gada balvas kultūrā -  saņēmējiem. Balva „Baltais zvirbulis”  tiek pasniegta jau desmito gadu, tas ir apliecinājums un pateicība par nesavtīgu darbu kultūras procesu attīstībā un veicināšanā.


14.apr.2014

Pasaules koru olimpiāde norisināsies Rīgā, atvedot uz Rīgu 200 tūkstošus dalībnieku no vairāk nekā 60 valstīm.
Par Laulāto kursu Āgenskalna baznīcā stāsta Sintija un Gatis Brediki.
Kāda būs Ukrainas nākotne? Saruna ar draudzes „Labā vēsts”  mācītāju Andreju Čebotarjovu, kurš nesen pabijis Ukrainā.


7.apr.2014

Kas ir "Dieva stāsts"? Šodien raidījumā par to, kā Bībeles stāstus izstāstīt vienkāršā un saprotamā veidā, aptverot plašo vēsturisko notikumu izklāstu Bībelē, vienlaikus padarot interesantas Vecās Derības lietas un Jāņa Atklāsmes grāmatas pareģojumus.

Stāstīsim arī par Baznīcu nakti - pasākumu, kurā dalību pieteikušas gandrīz 30 Rīgas baznīcas. Praktiski padomi draudzēm, kā labāk sagatavoties šim pasākumam, ko vajadzētu ņemt vērā, kā arī aicinājums pieteikties citām baznīcām.


31.mar.2014

Kāpēc katrai draudzei, neatkarīgi no garīgās pieredzes un skaitliskā apjoma,  vajadzīgs sapnis un vīzija? Saruna ar LBDS bīskapu Pēteri Sproģi.
Tuvojoties Lieldienām, Latvijā notiks Johana Sebastiana Baha pasiju koncerti, ko kopā ar Radio kori veido dažādi pasaulē slaveni un pazīstami orķestri un solisti. Raidījumā par to, kāpēc Bahu nevar izprast ar prātu? Kur slēpjas komponista garīgo algoritmu noslēpumi, kas savieno  ticību un mūziku?


24.mar.2014

Jauno psihoaktīvo vielu lietošana pārvērtusies par nekontrolējamu sērgu. Ko par to saka mediķi, policija un garīdznieki? Pašreizējo likumdošanu psihoaktīvo vielu izplatībā, to ietekmi uz cilvēka organismu un atkarības garīgos aspektus raidījumā skaidro Rīgas domes Sabiedriskās kārtības un drošības komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlajs, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece Liene Cipule un Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis.  


17.mar.2014

Estētiskās audzināšanas skolā „Mazais prātnieks” bērnu veidotā izstādē „Mana Rīga”, pilsēta atklājas jauno rīdzinieku sajūtās un emocijās.
Latvijas Bībeles centrs ķēries pie apjomīga projekta – Viljama Fetlera kādreizējā „Misiones un Bībeles skolas” nama atjaunošanas. Raidījumā - par Viljama Fetlera kalpošanu vēsturē un nama renovācijas darbiem šodien.
Rīgas Mateja draudze aicina uz „Laulāto vakariem”.


10.mar.2014

Baznīcu nakts ir iniciatīva, kurā, verot savas durvis apmeklētājiem, iesaistās dažādu konfesiju dievnami. 6. jūnijā vairāk kā 30 Rīgas dievnami gatavo īpašu programmu, iedrošinot un aicinot iepazīt kristietību.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludinājis jauniešu iniciatīvu konkursu. Tā mērķis ir finansiāli atbalstīt iniciatīvas, kuras veicina Rīgas jauniešu iekļaušanos pilsētas kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot fiziskās aktivitātes, vērtīborientāciju un aktīvu līdzdalību.


3.mar.2014

No 1. marta pa Rīgas vēsturiskajām vietām vadīs ekskursijas vadīs sertificēti tūrisma gidi. Sertifikātu, kas apliecina profesionālas prasmes, vēstures un valodas zināšanas, saņēmuši 70 gidi.
Mateja baptistu draudzes kursu cikls „Ceļš uz finansiālo brīvību” sniedz atbildes uz jautājumiem -  vai būt pārtikušam ir labi vai slikti? Kāpēc citiem izdodas kļūt bagātiem, bet citi visu mūžu dzīvo no rokas mutē?
Sākas gavēņa laiks. Cik būtiska ir sevis ierobežošana tieši ēdiena patērēšanā? Vai šodien tas ir moderni? Par to saruna ar mācītāju Kristu Kalniņu.


24.feb.2014

Radio ekskursija uz tehniskās jaunrades namu „Annas 2”, kur top auto, kuģu un lidmodeļi, kur var mācīties persiešu valodu, pētīt zvaigznes un darīt vēl daudz citu interesantu lietu.
Jēzus evaņģēliski luteriskā draudze jau otro gadu rīko vakariņas laulātajiem pāriem. Šim pasākumam dots nosaukums – „Pietura diviem”.


17.feb.2014

Rīgas pilsētas bibliotēka „Avots” saviem apmeklētājiem piedāvā plašu grāmatu klāstu, interneta un biroja programmas, kā arī profesionālas bibliotekāru konsultācijas.
Kā atrast savas garīgās mājas? Kā gospelmūzika var kļūt par daļu no garīgās dziedināšanas? Par to saruna ar Aigu Skrīveri no Rīgas Svētās Ģertrūdes baznīcas. Aiga līdzās savam televīzijas žurnālistes darbam kalpo arī sieviešu cietumā.


10.feb.2014

Kā tiek attīstīts e – talona pakalpojumu klāsts? Pamatskolas „Rīdze” skolēni e - talonu izmanto gan kā braukšanas biļeti, gan skolēnu apliecību. Tagad  e - talons kalpo arī kā norēķina karte skolas ēdnīcā.
Sieviešu lūgšanu vakari Mateja baznīcā, kas iedrošina atklāt lūgšanas spēku savā dzīvē.
Intervija ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes ērģelnieci Dignu Markuli.


3.feb.2014

Rīgas skolas un bērnudārzi šogad tiks pie siltuma, omulības, iegūs skaistas fasādes, vienlaikus, samazinot rēķinus par apkuri. Pilsētas patversmes un zupas virtuves ir gatavas darbam ziemas sezonā.
Sākas sarunu vakari bērnu vecākiem, kuros galvenā uzmanība veltīta bērnu un vecāku attiecību problēmām.
Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca, izmantojot informācijas tehnoloģijas un dažādus kalpošanas veidus, sava dievnama durvis atver jaunajai paaudzei un ieslodzītajiem, vienlaikus sludinot gadu gaitā nemainīgo Kristus evaņģēliju.


27.jan.2014

Kā pilsētā baudīt ziemas priekus? Rīgā darbojas vairākas slidotavas un Uzvaras parkā, pateicoties sniega pūšamajai mašīnai, iespējams arī slēpot.
Atskats uz aizvadītajā nedēļā notikušo diskusiju par augtāko izglītību Latvijā. Vai mūsu augstskolas nodrošina kvalitatīvu augstāko izglītību?
Vēl sarunā ar RTU profesoru Gati Bažbaueru  par to, kā pirmais divnieks ietekmējis turpmāko izglītību un kāpēc ticības ceļš ir apzināta rīcība?


20.jan.2014

Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Ar kādiem pienākumiem Rīgai būs jātiek galā, šogad nesot Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu? Vai kultūras galvaspilsētas statuss  Rīgai garantēs tikai izdevumus vai nesīs arī peļņu?
Vēl raidījumā uzzināsim par jauno ūdensizturīgo Bībeli. Kādas atsauksmes saņemtas kopš jaunā Bībeles tulkojuma latviešu valodā? Vai jaunais tulkojums iedzīvojies mūsu baznīcās un liturģijā?


13.jan.2014

Ikgadējā akcija „Labā Zvaigzne” ir tradīcija un īpašs paldies par nesavtīgajiem labajiem darbiem rīdzinieku labā. Šogad akcijas laikā tika saņemtas 109 anketas, kurās nominēti 70 pretendenti – cilvēki un organizācijas, kas darījuši labus darbus,  snieguši palīdzīgu roku, radījuši pozitīvas emocijas.
Kā pēdējos divdesmit gados veidojušās baznīcas un sabiedrības attiecības? Vai ekumenisms nozīmē dažādu kristīgo baznīcu saplūšanu? Kur meklējams patiess teoloģiskais dialogs? Saruna ar arhibīskapu LELB arhibīskapu Jāni Vanagu.


6.jan.2014

Zvaigznes dienā, kas simboliski noslēdz Ziemassvētku notikumus, līdzās Bībeles stāstam par trīs austrumu gudrajiem, kuri dodas meklēt jaunpiedzimušo ķēniņu, ir arī personīgs un individuāls vēstījums, kas atklāj sastapšanos ar Kristu. Mateja draudzes mācītājs Ainars Baštiks par to, kā sastapšanās ar Kristu  maina lietu kārtību cilvēka dzīvē.
Ieskats Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga konsekrācijas 20 gadu pateicības dievkalpojumā un saruna Jāni Vanagu par izaicinājumiem, svētībām, kritiku un ekumēnismu.


30.dec.2013

Gada pēdējā raidījuma atslēgas vārdi ir cilvēks un laiks. Apziņa, ka cilvēks nav vientuļa sala un atziņa, ka  katrai dienai mūsu dzīvē ir liela vērtība.
Šoreiz Ziemassvētku atskaņās tiksimies ar operas solisti Evitu Zālīti un dziedātāju Ievu Akurateri. Mākslinieces kopā ar dziedātāju Ingu Pētersonu noslēdz koncertsēriju „Pie Tavas sirds”.
Vēl raidījumā – vēlējumi Jaunajā gadā un intervija ar Diānu un Māri Dravniekiem, astoņu  bērnu vecākiem, kas nu jau nokļuvuši vecvecāku kārtā. Viņi katru gadu veido Ziemassvētku dievkalpojumu muzikālo ietērpu. Šie svētki viņiem ir darbs un kalpošana reizē. Dravnieki ir kopā jau 30 gadus, jo Diānas un Māra laulība tika slēgta  tieši pirmajos Ziemassvētkos, Mateja baznīcā.


23.dec.2013

Ziemassvētku vakarā ikviens no mums ir aicināts piedalīties Jēzus dzimšanas dienas svinībās. Tāpēc raidījumā – informācija par Ziemassvētku dievkalpojumiem, kā arī citiem svētku pasākumiem Rīgā.
Dzirdēsim Latvijas kristīgo konfesiju vadītāju sveicienus svētkos, kuros šoreiz par to, kāpēc Ziemassvētki nes līdzi ne tikai prieku, bet arī skumjas.
Līdzās tam uzzināsim, kādas atziņas Kristīgais radio 20 gadu garumā devis klausītājiem, atbalstītājiem  un satura veidotājiem.


16.dec.2013

Labdarības organizācija „Palidzesim.lv” aicina izjust dāvināšanas prieku.
Stāsts par Bērnu slimnīcas un Lutera draudzes saitēm, kas pēdējos gados īstenojušās „Vecāku mājas” darbībā.
Informācija par to  kā, pateicoties mobilā veselības busiņa darbam, ārsta konsultācijas kļūst pieejamas arī internātskolu, bērnu namu un lauku rajonu bērniem.


9.dec.2013

Kā mūsdienās praktiski īstenot Kristus pavēli: "Ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas?" Kādi ir izaicinājumi jaunu draudžu tapšanā? Baltijas Pastorālā institūta 7 pastāvēšanas gadi un 50 studenti ir apliecinājums tam, ka jauni mācītāji un garīgie vadītāji nerodas tukšā vietā. Tam vajadzīgs aicinājums, izglītība, kalpotāja raksturs un draudžu atbalsts. "Vērtību Rīgā" stāsts par Baltijas Pastorālo institūtu un tikko notikušo absolventu izlaidumu. 


2.dec.2013

Adventa laiku uzsākot, radījumā stāsts par to, cik svarīgi ir pateikt paldies saviem līdzcilvēkiem, nekļūt vienaldzīgiem pret apkārtējām nejēdzībām un vienlaikus būt atsaucīgiem un sniegt palīdzību tiem, kam tā nepieciešama. Paldies glābējiem, kas strādāja Zolitūdes traģēdijas dienās!
Informācija par konferenci „Dzimumu līdztiesība izglītības saturā un procesā” un stāsts par „Ziemassvētku egļu ceļu”, kas arī šogad greznos galvaspilsētu.   


25.nov.2013

Rīgas Domes sociālais dienests sniedz palīdzību Zolitūdes traģēdijā cietušajiem.
Kāpēc bija jānotiek šai traģēdijai? Kur tajā brīdī bija Dievs, kurš varēja novērst tik daudzu cilvēku bojāeju? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes meklē sabiedrība. Tikmēr pār tiem cilvēkiem, kuri šajā traģēdijā zaudējuši tuviniekus, draugus un kolēģus, kā milzu vāks klājas ciešanas un nebeidzamas skumjas. Tomēr arī bēdās Dievs ir ar mums kopā. Raidījumā dzirdēsit, kādus mierinājuma vārdus Mirušo piemiņas dienas dievkalpojumā sacīja Latvijas baptistu draudžu bīskaps Pēteris Sproģis. 


18.nov.2013

Unikāls atradums - Rīgas Svētā Jāņa baznīcā, aiz milzu skapja daudzus desmitus gadu glabājās unikālas piemiņas plāksnes, kas liecina par Brīvības cīņām un Latvijas dibināšanas laiku. Kāpēc šis noslēpums tik ilgi palicis neatklāts un kam pieder atrastās plāksnes?

Vēl būs informācija par pašvaldības un nevalstisko organizāciju forumu "Rīga dimd, iedzīvotāji runā un stāsts par Rīgas Doma baznīcas vēsturiskajām vitrāžām, kurām pavisam drīz tiks pievienota vēl viena - Atmodas laikam veltīta.


11.nov.2013

Šodien stāstīsim par kristiešu iniciatīvu, vienojoties kopīgā lūgšanās par ticības brāļiem un māsām tajās valstīs, kur kristietība ir aizliegta un ticības apliecināšana draud ar nāvi.
Vēl noskaidrosim, kā veicas Latvijas Nacionālā muzeja remonta darbi.Vai plaisas, kas parādījušās muzeja sienās apdraud ēku? Kāpēc muzeja remonta projekta īstenošana būs dārgāka nekā plānots?
Aicināsim uz ikgadējo pilsētas gaismas festivālu "Staro Rīga", kas nu jau kļuvis par tiltu starp Latvijas valsts dzimšanas dienu un Adventa laiku.


28.okt.2013

Rīgas 1. slimnīca durvis vērusi jaunajai „Šarlotes poliklīnikai”, kas šobrīd ir modernākā šāda tipa ārstniecības iestāde galvaspilsētā.
Ikgadējā starptautiskā Pareizticīgās baznīcas konference   „Baznīca, ģimene un skola” notiks 30. oktobrī un 1. novembrī. Konferences galvenais temats šogad saistīts ar tikumisko audzināšanu.
Kā mūsdienu pasaulē samērot tiesiskuma un Bībeles principus? Kristīgo juristu asociācija sadarbībā ar Latvijas Bībeles centru aicina uz diskusiju par vērtību brīvību modernajā sabiedrībā.


21.okt.2013

Gruzijas Svētā PANTELEIMONA Dziedinātāja baznīcas dziedoņu ansamblis –koncertā Svētā Pētera baznīcā vienlaikus atklāj senās Gruzijas garīgos un tradicionālos dziedājumus.
Stāsts par Alfas kursa fenomenu. Arī Latvijas kristīgās draudzes atzinušas, ka Alfas kurss ir viena no efektīvākajām un dabiskākajām evaņģēlija vēsts sludināšanas formām. Alfas metodes vienlīdz labi adaptējamas kā jauniešu, tā senioru auditorijās, kā armijā, tā ieslodzījumu vietās.


14.okt.2013


07.okt.2013

„Vērtību Rīgā” par Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubileju. Ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Domā arhibīskaps Jānis Vanags Latvijas Tautas fronti salīdzināja ar Mozu, kurš savu tautu izveda no verdzības.
Vēl raidījumā stāsts par fonda „Nāc līdzās” fotokonkursu ar nosaukumu „Labestība” un saruna par to, kāpēc cilvēkam nepieciešama savas dzīves inventarizācija.


23.sep.2013

Pagājušajā nedēļā notika 7. Latvijas Ārstu kongress, kas pulcēja vairāk nekā 4, 5 tūkstošus mediķu. Viņu vidū arī daudz ārstu, kuriem mediķa profesionalitāte iet roku rokā ar ticību Dievam. Raidījumā intervija ar asociēto profesoru Enoku Biķi.
Vēl uzzināsim, kāpēc Pļaujas svētkus dažādās konfesijās svin atšķirīgos laikos? Kā pļaujas svētku būtība – pateicība par svētībām – īstenojas mūsdienu kristieša dzīvē?


16.sep.2013

Latvija sākusi svinēt „Tēvu dienu”. Kāpēc svētki vajadzīgi ne tikai mammām, bet arī tēviem? Kādu pienesumu šāda diena dod sabiedrībai kopumā, kurā ir liels skaits šķirto ģimeņu?
Apciemosim Svētās Marijas Magdalēnas baznīcu, kur noslēgumam tuvojas restaurācijas un renovācijas darbi. Stāsts par to - vienlaikus ir vēsturiski izglītojošs un pamācošs, kā, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, atjaunot vēsturisku dievnamu un mūsdienu garīgo centru.


9.sep.2013

Tikko izremontētās telpās jauno mācību gadu sākusi pamatskola „Rīdze”.
Latvijas Nacionālās bibliotēka aicina ikvienu piedalīties projektā „Tautas grāmatu plaukts”.
Pilnā sparā rit tradicionālais pilsētas „Jauniešu mēnesis”.  Par to visu raidījumā „Vērtību Rīga”.


2.sep.2013

Kā jaunais mācību gads iesācies Rīgas skolās un bērnu dārzos? Būs skolas uz kurām skolēni un skolotāji varēs braukt ar velosipēdu, bet skolu tehniskajiem darbiniekiem paaugstinās algas.  
Jauns darba un kalpošanas posms sākas arī pilsētas domes kapelā. Pēc vasaras atvaļinājuma, kapelā  atkal notiks iknedēļas dievkalpojumi. Vai attaisnojusies kapelas darbība?
Radio stāsts par Latvijas Bībeles centru, izglītības iestādi, kas piemērota gan Bībeles pamatu apguvei, gan padziļinātām teoloģijas zināšanām, gan arī draudzes vadības un kalpošanas prasmju apguvei.


26.aug.2013

Jaunais mācību gads tuvojas ļoti strauji. Šodien raidījumā par to, kā jauno mācību gadu sagaidīs Rīgas skolas.
Ar interesantiem svētkiem, milzu galda spēlēm, burbuļmašīnu un piepūšamajām atrakcijām jaunais mācību gads sāksies arī Āgenskalna baptistu draudzes Svētdienas skolā.
Berģos top jauna iniciatīva, veidojot bērnu izglītības modeli, apvienojot tajā mīlestības psiholoģiju un izmantojot jauno valsts apmaksāto auklīšu pakalpojumu.


19.aug.2013

Atjaunotais Spīķeru kvartāls šobrīd kļūst par vienu no iecienītākajām pastaigas vietāmgalvaspilsētā un ir grūti noticēt, ka vēl pavisam nesen šī vieta nemaz nebija tik pievilcīga. Kāda ir spīķeru vēsture? Ar kādu programmu šoreiz pārsteigs starptautiskais garīgās mūzikas festivālu? Kā pirms 24 gadiem Baltijas valstu iedzīvotāji spēja vienoties kopīgā akcijā, izveidojot garāko dzīvo ķēdi un atgādinot, ka mēs esam Padomju savienības okupācijas upuri? Par to – raidījumā „Vērtību Rīga”. 


12.aug.2013


5.aug.2013


29.jūl.2013


22.jūl.2013

Kultūras centrā „Ziemeļblāzma” notiek Vasaras Bībeles skolu bērniem, ko organizē  Rīgas Misiones baptistu draudze. Gadu no gada, strādājot ar bērniem, tiek likti pamati jaunai draudzei Vecmīlgrāvī.
Šonedēļ Rīga uzņems pasaules skaistākos buriniekus un jahtas, kas regates „The Tall Ships Races” laikā četras dienas atradīsies Rīgas ostā. Šogad regatē piedalās arī divas jahtas no Latvijas un 58 jauniešiem ir iespēja burāt uz dažādu valstu buriniekiem.


15.jūl.2013


8.jūl.2013

Radiostāsts par vienu no Rīgas centra dievnamiem, kas ar saviem majestātiskajiem kupoliem slejas Brīvības ielā, līdzās Esplanādei, pretī Ministru kabineta ēkai. Tā ir Kristus Piedzimšanas katedrāle - galvenais pareizticīgo baznīcas dievnams, kas padomju laikos bija pārtapis par planetāriju, bet Atmodas laikos atkal atguva baznīcas sakrālo misiju. Cik zelta vajag, lai apzeltītu kupolus, kādas metodes tiek izmantotas, lai putni nesabojātu baznīcas un krustu zeltījumu, kāpēc pareizticīgo baznīcās altāris nav redzams un kāda šodien ir Kristus piedzimšanas katedrāles draudzes dzīve?


1.jūl.2013

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki vakar sākās ar ekumēnisko dievkalpojumu Rīgas domā. Šāds dievkalpojums notika pirmo reizi svētku vēsturē. Tāpēc „Vērtību Rīgā” par lielisko iespēju koriem un ticīgiem cilvēkiem svētkus iesākt ar Dieva slavēšanu un lūgšanu.
Kora dziedāšana visos laikos raksturojusi arī baptistu draudzes. 4. jūlijā Mateja baznīcā kopā nāks kori no dažādām Latvijas baptistu draudzēm. Koncertā „Mana dvēsele dzied” skanēs latviešu baptistu komponistu darbi - gan vecmeistaru devums, gan mūsdienu autoru dziesmas. „Vērtību Rīgā” sarunā ar Ēriku Ēšanvaldu  par to, kā top dziesmas baznīcas korim.


24.jūn.2013

Kā kristietim izturēties pret nacionālajiem svētkiem, svinēt vai nesvinēt?
Kādas prioritātes turpmākajiem četriem gadiem izvēlējusi jaunā Rīgas dome, kas savu darbu sāka pagājušajā nedēļā. Kā Rīgā notiek ceļu, tiltu un izglītības iestāžu remonti? Kādi lieli pasākumi šajā vasarā notiks galvaspilsētā?


17.jūn.2013

Sācies tautas skrējienu seriāls "Izskrien Rīgas parkus". Tā ir iespēja visiem, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības, piedalīties sportiskās aktivitātēs - skriet un nūjot.
Radiostāsts par Svētā Franciska Romas katoļu baznīcu. Dievnama pamati likti vairāk nekā pirms 120 gadiem. Šodien līdzās savai kalpošanai baznīca ir arī topošo katoļu priesteru pirmā prakses vieta.


10.jūn.2013

Dvēseļu dārzs ir piemiņas vietu nedzīvi dzimušajiem bērniņiem. 14. jūnijā Sv. Alberta baznīcas teritorijā notiks piemiņas dievkalpojums visiem tiem mazuļiem, kas aizgājuši mūžībā grūtniecības laikā vai miruši drīz pēc piedzimšanas. Raidījumā saruna ar mācītāju Linardu Rozentālu, kāpēc šis ir viens no tematiem, par kuriem negribam vai neprotam runāt.


3.jūn.2013

 „Vērtību Rīgā” ieskats Brīvdabas muzeja gadatirgū, kas notiek jau vairāk nekā 40  gadus.
Kā un kur Rīgā bērni visas vasaras garumā  varēs pavadīt brīvo laiku?
Latvijas Evaņģēliski luterāņu baznīcas Diakonijas centrs durvis vēris pirmajam sociālajam dienas centram, kurā satiksies vairākas paaudzes.


27.mai.2013

Rīgā, Krāsotāju ielā 12 atjaunota viena no visvecākajām koka ēkām, kas turpmāk būs gan koka muzejs, gan restaurācijas darbnīca.
Torņakalnā, Lutera baznīcā aizsācies labdarības maratons visas vasaras garumā,  kas aicina ikvienu labas gribas cilvēku palīdzēt vecākiem sakrāmēt nākamā mācību gada skolas somu!


20.mai.2013

Katram bērnam jāaug ģimenē. Tomēr Latvijā joprojām darbojas bērnu nami, kuros lielākoties mīt dzīvu vecāku bērni. Bērni, kuru  mammām un tētiem pārtraukta vecāku vara. Lai nodrošinātu iespēju izaugt ģimeniskā vidē, pēdējos gados tiek popularizētas audžu ģimenes, kas uz laiku uzņemas rūpes par bērnu. Šodien raidījumā par starptautisko konferenci „Palīdzi uzaugt bērnam ģimenē”


13.mai.2013

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atvērta pirmo iespieddarbu izstāde, kurā apskatāma arī pirmā Rīgā iespiestā grāmata latviešu valodā „Luterāņu rokasgrāmata”.
Jēzus ev. luteriskā baznīca, piedāvājot plašu programmu, sākot ar ērģeļmūzikas koncertu un kāpšanu baznīcas tornī, beidzot ar lūgšanu brīdi sveču gaismā, piedalās Muzeju nakts pasākumos.  
Kas ir Timoteja skola? Kā savienot kalpošanu draudzē ar ģimenes dzīvi? Saruna ar Esteri Rozi, LBDS svētdienskolu apvienības vadītāju, triju bērnu mammu.


6.mai.2013

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” pēc restaurācijas un atjaunošanas darbiem atkal ir atvērta apmeklētājiem. Kokrūpnieka un mecenāta Augusta Dombrovska 1913. gadā celtais nams turpmāk kalpos gan profesionālai mākslai, gan pašdarbībai. Raidījumā stāsts par „Ziemeļblāzmas” vēsturi un tagadni.
Šogad pareizticīgo Baznīca Kristus augšāmcelšanās svētkus svinēja 5. maijā. Otrajās Lieldienās „Vērtību Rīgā” iepazīsim Svētās Trijādības Sergija klostera baznīcu, uzzināsim, kā cep prosforas jeb dievmaizītes un kāpēc pareizticīgie Lieldienās olas krāso sarkanā krāsā.


29.aprīlī.2013

Trīsvienības svētkos, 26. maijā Svētās Trīsvienības baznīcai Sarkandaugavā 135 gadu jubileja. „Vērtību Rīgā” stāsts par baznīcu kalnā, kurā kopš tā dibināšanas 1878. gadā vienmēr notikuši dievkalpojumi. Baznīca celta ar cerību, ka 900 sēdvietas vienmēr būs piepildītas. Draudzes pirmsākumos vācu mācītāji dievkalpojumus vadījuši gan vācu, gan latviešu valodā, bet  „Aldaris” šai draudzei dāvinājis unikālu altārgleznu.
Vēl raidījumā informācija par 4. maija svētku programmu un iespēju pieteikties bērnu vasaras nometnēm.  


22.aprīlī.2013

Atbalsts zupas virtuvēm, bērnu un jauniešu nometnēm, Rīgas Doma restaurācija, Bībeles svētki un ekumeniskais Krusta ceļš ir dažas no sadarbības formām, kur veidojas kopīgs pašvaldības un kristīgo draudžu darbs. Raidījumā ieskats Rīgas domes un kristīgo draudžu pārstāvju tikšanās reizē.
Kādus pasākumus apmeklētājiem piedāvā Rīgas bibliotēku nedēļa? Mūsdienās bibliotēka nav tikai grāmatu krātuve. Tagad tā ir arī satikšanās vieta, kur notiek izstādes, koncerti, ekskursijas un citi pasākumi.


15.aprīlī.2013

Piņķu Jāņa draudzes dievnama vēsture sākas 18. gs. Šajā draudzē joprojām atrodas Rīgas rātes dāvinātais 350 gadus vecais biķeris, tāpat baznīca nesaraujami  saistīta ar pulkveža Jukuma Vācieša vēsturisko sprediķi bataljona karavīriem. Saglabājot vēstures mantojumu, Piņķu Jāņa draudzē, arī šodien skan Dieva vārds.


8.aprīlī.2013

Kā strādā kristīgais psiholoģijas centrs „Mājas”, veidojot terapijas grupas un organizējot seminārus vecākiem?
Kāpēc, runājot par sabiedrības veselību, mēs domājam tikai par medicīnu un veselības aprūpi? 19. aprīlī Kongresu namā notiks konference „Veselīgs rīdzinieks - veselā Rīgā”.


1.aprīlī.2013

Kāpēc Kristus ciešanu ceļš un augšāmcelšanās ir svarīga katru gadu, neatkarīgi no ticības pieredzes?
Kas ir diakonija? Kā tā tiek īstenota LELB Diakonijas centrā?  


25.mar.2013

Klusajā nedēļā raidījumā stāstīsim par Krusta ceļu, kas Lielajā piektdienā notiks Vecrīgā, domāsim par to, kāpēc cilvēkam vajadzīga ne tikai fiziska, bet arī garīga atpūta, un apciemosim Bolderājas katoļu baznīcu.


18.mar.2013

Ķengaragā, Maskavas ielā top jauna baznīca, kurā nākotnē kalpošanas darbu uzsāks vēsturiskā Svētā Antona Romas katoļu draudze.  

Vai baznīcas apmeklējums ir brīvā laika pavadīšana, hobijs vai nepieciešamība? Par to sarunā ar Ivetu un Oto Rudovičiem no Mateja baptistu draudzes.


11.mar.2013

Kāda ir un būs kristietība trešajā tūkstošgadē? Vai individualizācija un sekularizācija apdraud vai veicina ticības izplatību un attīstību?

Jaunā Bībeles tulkojuma izdošana pārliecinošā balsojumā kļūst par gada notikumu konkursā „Kilograms kultūras 2012”.


04.mar.2013

Kā runāt ar bērnu, lai viņš tevi sadzird? Kā veidot kontaktus sirds sarunai ar bērnu? Tie ir jautājumi uz kuriem atbildes meklē vecāki. Lai palīdzētu viņiem šajā procesā, kristīgo psihologu grupa uzsāk sarunu vakarus jeb praktiskus seminārus. Pirmais no tiem - Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.


25.feb.2013

 

Kas mainījies laulību reģistrācijas kārtībā? Kāpēc jaunajam pārim, neatkarīgi no laulību norises vietas, iesniegums personīgi jāiesniedz dzimtsarakstu nodaļā?    

Kā atšķirt  depresiju no ticības dzīves pārbaudījumiem? Kad meklēt mācītāja padomu, bet, kad vērsties pie psihologa? Raidījumā saruna ar „Dvēseles dziedināšanas dienu” dalībniekiem un lektoriem Kasparu Bērziņu, Andri Kravali un Pēteri Eisānu.


18.feb.2013

Vai gavēnis var būt arī prieka pilns? Kā Rīgas draudzes gatavojas ekumeniskajam Krusta ceļam Lielajā Piektdienā, kas šogad notiks 29. martā. Raidījumā arī par depresiju un izdegšanas sindromu, no kura nav pasargāts neviens, neatkarīgi no ticības pieredzes un kalpošanas gadiem baznīcā. Kāpēc vēlēšanās būt perfektam Dieva bērnam ir liela bīstamība?


11.feb.2013

Radiostāsts par baznīcu pilsētas nomalē, kurā mises notiek latviešu, krievu un poļu valodā. Baznīcu, kas pārkāpusi 100 gadu slieksnim, šobrīd atdzimst evaņģēlija sludināšanai. Tā ir Bolderājas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca.


4.feb.2013

Nākotnē Rīga kļūs par vienu ielas nosaukumu bagātāka. Turpinot ielām dot arī garīdznieku vārdus, Pārdaugavā iecerēts atklāt bīskapa Boļeslava Sloskāna ielu. Raidījumā arī par ģimeņu sporta festivālu "Sporto visi"un kamerkora „Matejs” 10 gadu jubilejas koncertu.


28.jan.2013

Pēdējā brīža piedāvājums! Tā var teikt par iespēju apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kas apmeklētājus gaida vēl līdz 11.  februārim. LNMM bez nopietna kapitālā remonta darbojies 107 gadus. Iecerēts, ka dažu gadu laikā tajā notiks vērienīga restaurācija. Muzejs līdzās arhitektūras pieminekļa statusa ēkai iegūs arī jaunas, plašas un ērti pieejamas telpas. „Vērtību Rīgā” stāsts par Nacionālā mākslas muzeja vēsturi, tagadni un nākotni.


21.jan.2013

Atbrīvoties no dzīves sāpēm un atkarībām nav viegli. Rīgas Mateja baznīcā aizsāktā atveseļošanas programma „Īstā brīvība” ir vieta  ikvienam, kas dzīvē ticis ievainots vai cieš no atkarībām.

Vēl raidījumā iespēja iepazīties ar Inesi Bušu, latvieti, kura jau piecus gadus kā misionāre kalpo Argentīnā.


14.jan.2013

Organizācija „Dzīvības koks” Rīgas pilsētas konkursā „Labā zvaigzne” saņēmusi atzinību kā atbalstošākā nevalstiskākā organizācija. Viņi sniedz atbalstu onkoloģiskajiem slimniekiem un viņu tuviniekiem.

Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca ir unikāls kultūras un vēstures piemineklis, kas pārsteidz ar savu netradicionālo apļo formu. Šajā baznīcā pie dievgalda gājis rakstnieks Garlībs Merķelis, ērģeles spēlējis dzejnieks Fricis Bārda, bet daudzus gadus vēlāk sludinājis un dendroloģisko dārzu izveidojis teologs, profesors Roberts Feldmanis.


7.jan.2013

Ar cerībām, ka šis gads būs tieši tāds, kādam tam jābūt – raidījumā četras sarunas ar četriem dažādu draudžu un konfesiju garīdzniekiem – par jau paveikto, vēl iecerēto un pāri visam Dieva dāvāto iespēju sludināt Kristus vēsti.
Kāds bijis aizvadītais gads Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrālē, Lutera evaņģēliski luteriskajā draudzē, Āgenskalna baptistu baznīcā un vasarsvētku draudzē „Cerība”?


31.dec.2012

Aizvadītajā, 2012. gadā raidījums „Vērtību Rīga” savus klausītājus ar vārdiem „Esiet, sveicināti” uzrunājis katru pirmdienu, kopā 53 reizes. Esam stāstījuši par dažādu konfesiju dievnamiem un draudzēm, to vēsturi un šodienu, iepazīstinājuši ar cilvēkiem, kas dažādos veidos kalpo Dievam un līdzcilvēkiem.
Kāda ir Rīgas pilsētas šī gada paveikto darbu bilance un kāds rīdziniekiem solās būt nākamais 2013. gads.


24.dec.2012

24. decembrī, kad kristīgā pasaule svin Kristus dzimšanas svētkus. Dažādu konfesiju baznīcās notiek dievkalpojumi un katrs no mums ir aicināts būt par Ziemassvētku vakara viesi. Tomēr nemaz tik senā pagātnē gājiens uz baznīcu Ziemassvētkos varēja kļūt par nopietnu karjeras, mācību vai ģimenes dzīves apdraudējumu. Vai ticēt Dievam agrāk bija vieglāk vai grūtāk nekā šodien? Par to šīsdienas raidījumā saruna ar Rīgas Lutera draudzes padomes locekli Vandu Brūveli, kuras apzinātais ticības ceļš iesākās tieši Ziemassvētku vakarā 1987. gadā.


10.dec.2012

Radiostāsts par vecāko mūra baznīcu Rīgā – Svētā Jura baznīcu, kas 13. gs. celta kā Zobenbrāļu ordeņa kapela. Vēstures notikumu griežos tā pārtapusi par linu un kaņepāju noliktavu, bet šodien  baznīcas telpās ierīkots Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs.


03.dec.2012

Ieskats „Global Leadership Summit” vadītāju konferencē, kas 23. un 24. novembrī notika  Rīgā, kristīgajā centrā „Labā vēsts”. Šogad to apmeklēja vairāk nekā 700  draudžu mācītāju, kalpošanas nozaru vadītāju, uzņēmēju un sabiedrisko organizāciju pārstāvju.
Saruna ar profesori Māru Pilmani par to, kāpēc mediķiem līdzās cilvēka anatomijai jāmācās arī dvēseles un miesas kopības jēdzieni. Lai izteiktu pateicību mirušajiem, kas palīdzējuši dzīvajiem, Anatomikumā  tiek rīkots pateicības dievkalpojums.


26.nov.2012

Stāsts par baznīcu, kurā gaisa temperatūra atkarīga no gadalaika. Draudzes dievkalpojumi tur notiek sveču gaismā un tūristi notiekošo uztver kā īpaši viņiem iestudētu šovu. Tā ir Usmas baznīca, kurā darbojas Berģu evaņģēliski luteriskā draudze.


19.nov.2012

Kas un kāda ir mūsu Latvijas identitāte globalizācijas pārņemtajā pasaulē? Saruna ar Augšāmcelšanās luterāņu draudzes mācītāju un Lutera akadēmijas pasniedzēju Gunti Kalmi.

Arhibīskaps emeritus Jānis Pujāts nosvinējis savu 82. dzimšanas sienu, šobrīd kalpo Sāpju Dievmātes baznīcā, vada mises, sprediķo un uzklausa grēksūdzes. Sarunā ar „Vērtību Rīgu” viņš atzīst, ka ticību un dievbijību mācījies no saviem vecākiem. 


12.nov.2012

Vai 100 gadi draudzei ir daudz vai maz? Rīgas Golgātas baptistu draudzei dzimšanas dienas svinības.

Kāds šogad 18. novembrī būs ekumeniskais dievkalpojums Rīgas Domā un vai restaurācijas darbi būs pabeigti?

Kā ar dziesmām, mūziku var pielūgt uz slavēt Dievu? Jēkaba katedrāles un Āgenskalna baznīcas slavēšanas grupas iecerējušas kopīgu slavas un pielūgsmes vakaru.


5.nov.2012

Kā runāt un stāstīt par mūsu tautas pagātnes notikumiem, kā mācīt vēsturi tām paaudzēm, kas nemīl lasīt grāmatas un kam vārds „muzejs” lielākoties izraisa nepatiku? Par Lāčplēša dienai veltītajiem pasākumiem stāsta Rīgas domes ISKD Kultūras pārvaldes priekšniece Dzidra Šmita.
Ko no šodienas mācītāja sagaida draudze un sabiedrība kopumā, kādas ir garīdznieka amata priekšrocības un ar kādām grūtībām viņam nākas saskarties? Saruna ar LBDS Garīdznieku brālības vadītāju, Āgenskalna draudzes mācītāju Edgaru Maži.


29.okt.2012

Jaunieši  no Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas izveidojuši paši savu Kambari, kurā ir iespēja dalīties savā ticības pieredzē, kopīgi lūgties, dziedāt, spēlēt spēles un smieties.

Kristus ir mūsu gudrība, svētums, taisnība un pestīšana. Šos vārdus no 1. Korintiešu vēstules par savu moto ņēmušu jaunā interneta portāla „Gudrības sākums” veidotāji.


22.okt.2012

Kas notiek ar krāsainajām koku lapām, kas šajā rudenī priecē visus pilsētniekus, bet vienlaikus ir sodība sētniekiem un  privātmāju īpašniekiem?
Radiostāsts par dievnamu Sarkandaugavā, Rīgas Kristus Karaļa Romas katoļu baznīcu, kur dievkalpojumi notiek trīs valodās, kas beidzot tikusi arī pie savulaik projektētā dievnama torņa, kur draudze iesaistās lūgšanās par savā teritorijā dzīvojošiem cilvēkiem.


15.okt.2012

Kādu palīdzību sievietes un bērni var saņemt „Māras centrā”?

Ar ko pārsteidz jaunais Bībeles tulkojums latviešu valodā, kas nav iepriekšējā izdevuma labojums vai uzlabojums, bet gan pilnīgi jauns tulkojums no senebreju, aramiešu un sengrieķu valodas.


08.okt.2012.

Kā Rīgā tiek atjaunota tradīcija – pie skolām stādīt ābeļdārzus? Vai biznesā iespējams izmantot kristīgus principus? Kur Rīgā atrodas baznīca, kuras dārzā rotājas krāsainas mozaīkskulptūras, bet dievnama griestu zīmējums atgādina īstu pieneņpūku pļavu? 


01.okt.2012.

Kādu alternatīvu piektdienas vakara pavadīšanai kādā no Vecrīgas klubiem piedāvā Sv. Jāņa baznīca?
Kāda būs ģimeņu privilēģiju karte rīdziniekiem? Kā pilsētā tiks īstenota jaunā koncepcija „Ģimenei draudzīga Rīga”?
Kā akcija „Par Dzīvību” aicina domāt par dzīvības vērtību un katra cilvēka tiesībām piedzimt un dzīvot?


24.sept.2012.

Kā Rīgas vecākā slimnīca, kas ir arhitektūras piemineklis, šodien kļūst par mūsdienīgu ārstniecības iestādi ar plašu un daudzveidīgu pakalpojumu klāstu.
Raidījuma otrajā daļā radiostāsts par Rīgas Augstākās reliģijas zinātņu institūtu, kurā izglītību iegūst kristīgās mācības skolotāji un pastorālie konsultanti, kas ir salīdzinoši jauna profesija Latvijas profesiju klasifikatorā un izglītības sistēmā.


17.sept.2012.

Vai latviešu valodā Bībelē atkal būs lasāmas arī Apokrifu grāmatas? Kad  sagaidīsim jauno Bībeles tulkojumu? Kur un kā mācās topošie katoļu draudžu priesteri?
Stāsts par Rīgas Metropolijas Romas katoļu Garīgo semināru.


10.sept.2012.

Stāsts par Bībeles svētkiem, kas 15. septembrī notiks Vērmanes dārzā.  Kas mūs sagaida Bībeles svētkos, kādi pasākumi notiek Jauniešu mēneša ietvaros un kas ir „Alfa” kurss? Kāpēc dažādu konfesiju kristīgās draudzes to atzinušas par labu evaņģēlija sludināšanas veidu? 


03.sept.2012.

Uzsākot mācību gadu, raidījumā stāsti par izglītības iestādēm, kas saistītas ar kristietību. Baltijas Pastorālais institūts (BPI) šobrīd ir baptistu konfesijas garīdznieku un kalpošanas nozaru vadītāju kadru kalve. Tur mācās topošie mācītāji, svētdienas skolu, muzikālās kalpošanas, kā arī jauniešu darba vadītāji.


27.Aug.2012.

Aizraujošie piedzīvojumi vasaras Bībeles skolā „Bumerangs. Atgriešanās pie Jēzus”. Atmiņas par vienu no Mateja baptistu draudzes ilglaicīgākajiem mācītājiem Arvīdu Vasku, kuram kalpošanu raksturoja trāpīgi sprediķi, literāra valoda un dievbijīgums. Pirmās luterāņu draudzes Pārdaugavā tapšanas vēsture. Rīgas Evaņģēliski luteriskā Mārtiņa draudze sāk sava dievnama 160 gadu jubilejas svētkus.


20.Aug.2012.

Kristiešu draudzes „Dieva mājas” dievkalpojumos vienmēr skan Latvijas himna, tur nedomā  par tradīcijām, bet augsti vērtē ģimeniskumu un vienkāršību. Četru gadu pastāvēšanas laikā „Dieva mājas” izveidojusi jaunas draudzes arī Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Ogrē un Valmierā.  Draudzes „Dieva mājas” vadītājs un mācītājs ir indietis Samjuels Tomass Valuthatdhils, kurš Latvijā dzīvo jau vairāk nekā 10 gadus. 


13.Aug.2012.

Rīgā, Tērbatas ielā 38 savu mājvietu atradusi kristiešu draudze „Rīta zvaigzne”. Šobrīd draudze skaitā ir neliela, bet viņus raksturo ticība Trīsvienīgajam Dievam, kalpošana „Krīzes grūtniecības centrā”, jauniešu roka koris „Fusion” un vēl citas lietas. „Rīta Zvaigznes” dievkalpojumi ir vienkārši un radoši vienlaikus. Šī draudze nepiesakaita sevi nevienai no tradicionālajām konfesijām un vairāk atbilst brīvaznīcai.


06.Aug.2012.

Kā no majestātiskas katedrāles „Rīgas Doms”  kļūst par bērniem draudzīgu baznīcu.   Jau otro gadu Domā notiek īpašs pasākums tieši jaunajai paaudzei – „Doms bērniem”.  „Vērtību Rīgas” radiostāsts  par Vīlandes baptistu draudzes dievnamu, kas savas durvis pirmo reizi vēris 1888. gadā. Jau 17 gadus Vīlande ir viens no Rīgas baptistu dievnamiem, kas slavens ar savu „Bēbīšu skoliņu”, misijas darbu un jauniešu kustību „Metro”.


30.Jūl.2012.

„Latvijas Samariešu apvienību” aizvadītajā nedēļā ar dažādiem pasākumiem un starptautiskām pirmās palīdzības sacensībām atzīmēja savus 20 darba gadus. Kāda ir samariešu organizācijas vēsture, vai tai ir saistība ar Bībelē pieminēto žēlsirdīgo samarieti, kā šodien strādā „Latvijas samarieši” – par to visu raidījumā „Vērtību Rīga”.


23.Jūl.2012.

Maskavas forštatē, Ludzas ielā 6/8 atrodas Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionāru kongregācijas Rīgas mājas. Šīs kustības dibinātāja ir Māte Terēze. Šobrīd pasaulē 120 valstīs darbojas 630 misijas mājas, kurās kalpo apmēram 4000 dažādu tautību māsas. Kopš 1994. gada māsas darbojas arī Rīgā. Ikdienā viņas var atpazīt pēc balti zilajiem tērpiem, kad māsas dodas savās gaitās vai uz svēto misi. Bet māsu galvenā kalpošana ir misijas mājā Ludzas ielā.


16.Jūl.2012.

Svētā Franciska Romas katoļu baznīca ir viens no vecākajiem katoļu dievnamiem, kas ar saviem majestātiskajiem sarkano ķieģeļu torņiem slejas Katoļu ielas 16. numurā. Sv. Franciska  dievnama pamati likti vairāk nekā pirms 120 gadiem, bet mūslaikos savā vēsturiskajā vizītē to apmeklējis Romas Pāvests Jānis Pāvils II. Arī tagad Franciska baznīcā darbojas draudze, kas līdzās savai kalpošanai ir arī topošo katoļu priesteru pirmā prakses vieta.


09.Jūl.2012.

„Vērtību Rīgā” stāsts par sociālā darba aizsācēju Viljamu Būtu, kurš Londonā nodibinot „Pestīšanas armiju”, lika pamatus kustībai, kas vienlaikus rūpējas par cilvēka materiālajām un garīgajām vajadzībām, sniedzot tiem zupu, ziepes un pestīšanu. Kāda ir „Pestīšanas armijas vēsture”, tās pirmsākumi Londonas ielās,  darbība Latvijā un kāda armijai līdzība ar baznīcu? 


02.Jūl.2012.

Rīgas augstākā baznīca, kuras torņa smailē sēž jau septītais gailis ir neatņemama pilsētas panorāmas daļa. Reformācijas šūpulis Latvijā, karus un ugunsgrēkus pārdzīvojusi, atdzimusi no drupām, šodien tā ir jaunlaulāto un tūristu iecienīta vieta, koncertu un izstāžu zāle, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.  Tā ir Rīgas Svētā Pētera evaņģēliski luteriskā baznīca.


25.Jūn.2012.

Septītās dienas adventistu Korintas draudze ir apliecinājums tam, ka no lielas draudzes var rasties jauns atzars, veidojot savas jaunas tradīcijas un izteiksmes formas. Korintas draudzes dievkalpojumos, piemēram, ja ir vēlēšanās, var dzert tēju.  Ja gribas dziedāt, tad slavēšanas dziesmas der visiem neatkarīgi no dziedātprasmes mūzikas skolā.


18.Jūn.2012.

„Vērtību Rīgas” stāsts par Sv. Pestītāja anglikāņu draudzi. Padomju laikos anglikāņu baznīcā saimniekoja Rīgas Politehniskā institūta Studentu klubs, kas rīkoja tiem laikiem brīvdomīgus pasākumus un dažādus jauniešu iecienītus koncertus. Ar anglikāņu baznīcu saistās arī mūzikas festivāls „Bildes”.
Šodien Sv. Pestītāja anglikāņu baznīcu raksturo dievkalpojumi angļu valodā, aktīva koncertdzīve, zupas virtuve un atbalsts bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm.


11.Jūn.2012.

Ticības apliecinājums mūzikā un vārdos pirmajā „Baltijas jauniešu festivālā” 9. jūnijā 2012. gadā.

Radiostāsts par vienu no Latvijas metodistu draudzēm, kuru raksturo sadraudzība, vārda brīvība un kalpošana līdzcilvēkiem, bet pirmajā vietā  - Jēzus Kristus, kurš ir galvenais ticības pamats un virzītājspēks. 


04.Jūn.2012.

9. jūnijā „Arēnā Rīga” notiks „Baltijas Jauniešu festivāls”. Tas būs ticības apliecinājums un aicinājums sekot Kristum, ko veidos kristīgie mūziķi no dažādām valstīm un sludinātājs Franklins Grehems. Turpinot iepazīt Rīgas dievnamus, raidījumā stāsts par Jaunciema evaņģēliski luterisko draudzi. Tas ir viens no interesantākajiem priekšpilsētas dievnamiem, kas latviskās tradīcijas garā sākts celt 1911. gadā  un mūsdienās var lepoties ar altārgleznu, kurā Jēzus attēlots ar gaišiem matiem.


28.Mai.2012.

Čiekurkalnā atrodas Misiones draudzes  dievnams, kas ar savu dārzu, skulptūrām un fasādes rotājumiem pārsteidz garāmgājējus. Tas mazliet atgādina Antonio Gaudi stila arhitektūru, bet uzraksti „Jēzum Kristum”, „Varenajam Dievam” un „Dievs svētī mūs” nepārprotami liecina, ka tas ir lūgšanu nams.


21.Mai.2012.

Jau ceturto gadu Rīgas domē notiek starptautiskais ģimenes forums „Dabīga ģimene kā valsts vērtība un prioritāte”.Forumā piedalījās gan pašmāju speciālisti, pētnieki, izglītības darbinieki, valsts politikas veidotāji un īstenotāji, gan vieslektori no Ungārijas, Krievijas, Lietuvas un ASV. Visi runātāji akcentēja individuālās un valstiskās izvēles nozīmi.  Tās izvēles, kuras izdarīsim šeit un tagad – noteiks mūsu nākotni. 


14.Mai.2012.

Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsu kalpoņu klosteris. Ķīpsalā, līdzās vecajai „Ģipša fabrikai” un gaumīgām ģimeņu mājām dzīvo ticības māsas, kuras ikdienā nevalkā mūķeņu tērpus, strādā algotu darbu, vada rekolekcijas un nodarbības bērniem, dalās savā ikdienas maltītē ar trūkumcietējiem un cenšas dzīvot līdzīgi kā pirmie kristieši un Jēzus māte Marija.


07.Mai.2012.

Būt kopā, sajust prieku, ko sniedz ticība Dievam un kopīga muzicēšana. Ar šādu ideju 1. maijā Rīgā, Pestīšanas tempļa dievnamā notika „Bērnu un jauniešu Dziesmu un mūzikas diena”. Šī tikšanās, kas kļuvusi par stabilu tradīciju, katru gadu vieno baptistu draudžu svētdienas skolu ansambļus, mūziķus un solistus.


30.Apr.2012.

Stāsts par draudzi, kas ilgus gadus dievkalpojumus noturējusi gan citu draudžu dievnamos, gan pie baznīcas vārtiem, gan teltī, līdz beidzot tikusi pie sava nama kādreizējā kinoteātrī. Šīs draudzes vizītkarte ir evaņģēlijs, labdarība, darbs ar bērniem un jauniešiem. Tā ir vasarsvētku draudze „Patiesības vārds”.


23.Apr.2012.

Kāda līdzība ķiplokam un kartupelim ar kristieša dzīvi? Kāpēc katrai kristīgai konfesijai jārūpējas par jaunu draudžu dibināšanu? Kāda vieta nākotnē būs mazajām kristiešu grupām, kas pulcējas nevis dievnams, bet dzīvokļos un mājās?
Par savu pieredzi, veidojot mājas draudzi, raidījumā stāsta Krišjānis Jukumsons – Jukumnieks, Baiba Blaus un Tomas Šulcs.


16.Apr.2012.

Sarkandaugavā kopš 1878.gada darbojas Trīsvienības evaņģēliski luteriskā draudze, kas pārcietusi karus un padomju laikus, tomēr nekad nav pārtraukusi savu darbību un regulāri noturējusi dievkalpojumus. 

Vēl raidījumā stāsts par Rīgas rātsnama kapelu, kas tikko nosvinējusi savas pastāvēšanas pirmo gadadienu un aicinājums uz labdarības koncertiem, kas tiek rīkoti, lai saglabātu vienu no Vecrīgas pērlēm -  Svētā Jāņa baznīcu.


09.Apr.2012.

Kristus ir klātesošs vakar šodien un rīt! Kristus ir apliecinājums, tam, ka visam dzīvē ir jēga. Kristus ir ticības pamats, - katram savs, bet vienlaikus universāls visiem. Šodien raidījumā – baznīcas vadītāju pārdomas un sveicieni Kunga Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētkos. Vēl raidījumā stāsts par misiju „Luterāņu stunda”, kas Latvijā darbojas jau 20 gadus. Ar „Luterāņu stundas” vārdu saistās radio un televīzijas raidījumi, labu un saturīgu filmu skatīšanās, festivāls „…un Vārds tapa filma”, kā arī Bībeles kursu mācības.


02.Apr.2012.

„Vērtību Rīgā” stāsts par pirmo latviešu luterāņu jaundibināto draudzi pēc Otrā pasaules kara un dievnamu, kas atjaunots no drupām un nes Lieldienu laikam atbilstošu nosaukumu – Augšāmcelšanās baznīca. Augšāmcelšanās draudzi dibinājuši cilvēki, kas atgriezušies no izsūtījuma. Viņu dzīves ir viens no tiešākajiem evaņģēlija apliecinājumiem, kas atklāj kristietību, patriotismu un ciešanu jēgu.26.Mar.2012.

Kā baznīcā jūtas jaunieši? Kādas evaņģēlija sludināšanas formas viņi atzīst par iedarbīgām? Par to „Vērtību Rīgā” stāsta Latvijas Adventistu baznīcas Jauniešu kluba „Vēstnieki” dalībnieki.


19.Mar.2012.

Vecmīlgrāvī, Baltāsbaznīcas ielā 50 atrodas dievnams, kura tornis joprojām kalpo kā bāka jūras braucējiem. Bet tiem, kas krastā - Baltā baznīca kļūst par vietu, kur saņemt siltu zupu, mācīties angļu valodu un rast atbalstu grūtībās. Tur pulcējas draudze, kas par savu galveno uzdevumu uzskata Kristus vēsts sludināšanu visiem cilvēkiem - kā bagātiem, tā nabagiem, kā vientuļiem, tā ģimenes cilvēkiem. 


12.Mar.2012.

Tagadējā Kristus evaņģēliski luteriskā baznīca savulaik bijusi Svētā Jēkaba kapela un tās celtniecība sākusies 1884. gadā. Padomju gados dievnamā bijusi zārku darbnīca, bet Atmodas laikā, profesora Roberta Feldmaņa vadībā uzsākta baznīcas atgūšana un atjaunošana. Šodien līdzās Pokrova kapiem un Jēkaba kapu teritorijā darbojas draudze, kura lielu uzmanību veltī cilvēkiem ar redzes traucējumiem un, kurā savulaik viesojies princis Čārlzs.


05.Mar.2012.

Rīgas reformātu Bībeles draudzes ticības pamati meklējami teologa Žana Kalvina mācībā. Šodien tā ir radoša draudze, kas par galveno uzskata Dieva vārdu. Viņi iemācījušies regulāri un  sistemātiski studēt rakstus un māca to arī citiem.


27.Feb.2012.

Mežaparka evaņģēliski luteriskā baznīcas pirmais nosaukums ir Gustava Ādolfa kapela. Tā ir mazākā luterāņu baznīca Rīgā, kuras pirmsākumi saistīti gan ar elektrostaciju, gan ar zirglietu noliktavu. Atmodas laikā šis dievnams bijis garīgās gaismas avots. Tur mācītāja Roberta Feldmaņa sprediķi pulcēja daudz jauniešu, no kuriem daudzi vēlāk kļuva par teologiem un sabiedriski aktīviem ļaudīm. Šodien Mežaparkā ir neliela ģimeniska draudze, kas sludina evaņģēliju, studē Bībeli un gatavojas būvēt draudzes namu.


20.Feb.2012.

Mastu ielā 4, Rīgā savu mājvietu atradusi draudze „Dieva ģimene”. Savas ticības un darbības pamatā šīs draudzes ļaudis likuši  galvenos Dieva baušļus un Kristus pavēli - iet un darīt par mācekļiem visas tautas.  „Dieva ģimene” sludina evaņģēliju, palīdz bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm un cilvēkiem, kuri cieš no atkarībām.


13.Feb.2012.

Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca, Pils ielā 5 ir pirmais katoļu dievnams, kas savu darbību sācis pēc Reformācijas kustības. Šodien tajā mises notiek latviešu, krievu poļu un lietuviešu valodā. 


06.Feb.2012.

Bolderājas evaņģēliski luteriskā baznīca ir pirmā luterāņu baznīca Pārdaugavā. Tās vārds saistīts ar Bībeles tulkojuma latviešu valodā autoru, mācītāju - Ernestu Gliku. Šī baznīca ir otrs lielākais koka dievnams Rīgā ar lielu dārzu, daudzveidīgu kalpošanu un lieliem nākotnes plāniem.


30.Jan.2012.

Rīgas Trīsvienības Romas katoļu baznīca atrodas krustcelēs starp Pļavniekiem un Purvciemu. Šis dievnams ir kļuvis par katoļu garīgo centru, kur svētās mises notiek trīs valodās.


23.Jan.2012.

Līdzās Gaiļezera Bērnu slimnīcai, starp Mežciemu un Purvciemu, kalna galā stāv skaists dievnams - Biķeru baznīca. Kāpēc baznīcas nosaukumā minēts vārds biķeris un kāds dievnamam sakars ar Krievijas ķeizerieni? Kā padomju laikos baznīcā būvētas jahtas?
„Vērtību Rīgā” stāsts par Biķeru baznīcas vēsturi un draudzes darbību šodien.16.Jan.2012.

Nebūt vienaldzīgiem un palīdzēt cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās. Palīdzēt rast cerību, iedrošināt, uzmundrināt un pabarot – tādi ir „Kraukļa fonda” darbības pamatprincipi. Šodien raidījumā  par to, kā ideja par palīdzības darbu dažu gadu laikā izveidojusies par nopietnu un vērā ņemamu labdarības kustību ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.  Raidījumā piedalās Gints Lūsis – Grinbergs, Natālija Pundonena un Guntis Mamis. 

 


09.Jan.2012.

Pārdaugavā, Nometņu ielā 31, kur padomju gados atradās kinoteātris „Oktobris”, tagad darbojas pagaidām neliela draudze ar lieliem nākotnes plāniem. Tā ir evaņģēliskā vasarsvētku draudze „Cerība”, kas ilgus gadus lūgusi, lai Dievs dod iespēju iegūt pašiem savu namu. „Cerība” uzsākusi „Vislatvijas Lūgšanu naktis” un lielu uzmanību pievērš sociālajam darbam.


02.Jan.2012.

Rīgas Pestīšanas tempļa draudzes pirmsākumi meklējami jau 1922. gadā, bet nama celtniecība tika pabeigta 1927. gadā. Pestīšanas templī bija oša koka sēdekļi, katrs apmeklētājs par noteiktu summu varēja nopirkt sev krēslu. Tas nozīmēja, ka sēdekļa aizmugurē tika piestiprināta metāla plāksnīte ar ziedotāja uzvārdu. Baznīcas zāli kādreiz rotājusi arī liela lustra, ko draudzes mācītājam Fetleram dāvinājusi Anglijas karaliene. Šodien no tā laika godības palicis maz, bet Pestīšanas templī joprojām ir cilvēki, kuri tic Dievam un savu ticību grib darīt zināmu arī citiem.

 


26.Dec.2011.

Kas Rīgā svētkos piesaista pašmāju un ārzemju tūristus? Vai mēs kādreiz sagaidīsim arī pirmās Ziemassvētku eglītes muzeju?
Raidījuma otrajā daļā iepazīsimies ar Svētā Pāvila ev.Luterisko draudzi, kas 19. gadsimtā  celta kā viena no Rīgas pievārtes baznīcām, bet šobrīd atrodas uz robežas starp veco un jauno pilsētas daļu.


19.Dec.2011.

Pašā Vecrīgas sirdī, Klostera ielā 4 atrodas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīca, kas celta apmēram 13. gadsimta beigās un 14. gadsimta sākumā.  Gadu gaitā tur saimniekojušas trīs dažādas konfesijas – katoļi, luterāņi un pareizticīgie. Marijas Magdalēnas baznīcā dievkalpojumi notiek latgaliski un dievlūdzējiem tās durvis atvērtas no agra rīta līdz vēlam vakaram.


12.Dec.2011.

Rīgā darbojas bērnudārzs „CreaKids”, kuru var apmeklēt mazuļi jau no gada vecuma. Tur grupiņās ir dažāda vecuma bērni. Kādu pozitīvu rezultātu tas dod?
Raidījuma otrajā daļā - par Ziemassvētku koncertu „Arvien tuvāk”, kas 16. decembrī notiks Mateja baznīcā. Koncertā apvienosies dažādi kristīgie mūziķi un mākslinieki.  Starp viņiem būs Linda un Māris Prinduļi, grupa „Jorspeis”.


05.Dec.2011.

Kas ir kustība „Fusion”, kas Latvijā darbojas  jau trīs gadus un ar savu neformālismu, tiešumu un Kristus mīlestību aizrauj daudzus jauniešus?


28.Nov.2011.

Pašā Vecrīgas vidū, līdzās Saeimai, Klostera ielā 2 atrodas Svētā Jēkaba baznīca, kas celta 13. – 14. gadsimtā. Vairākkārt pārbūvēta, vairakkārt mainījusi konfesionālo piederību. Piedzīvojusi svētbilžu grautiņus Reformācijas laikā, Napaleona karagājiena laikā kalpojusi kā pārtikas noliktava, bet Barikāžu laikā kļuvusi par patvērumu cilvēkiem gan fiziskā, gan garīgā nozīmē. Šodien Svētā Jēkaba dievnams ir visu Latvijas Romas katoļu draudžu katedrāle.


21.Nov.2011.

Krusta baznīca  aizvadītajā gadā svinēja 100. gadu jubileju. Tas ir dievnams, kas celts no Rīgas aizsargvaļņu akmeņiem, pārdzīvojis divus karus, padomju laikus un šodien staro gan vārdā tiešā, gan pārnestā nozīmē. Baznīcas torņa smailē atrodas izgaismots krusts, bet draudzes kalpošana cilvēkiem sniedz garīgo gaismu un siltumu.


14.Nov.2011.

Kāds saturs šodien ir vārdiem dzimtenes mīlestība un patriotisms? Saruna ar Guntu un Jāni Rožkalniem.
Kas ir nesen atklātais kristīgās palīdzības centrs „Betlēmes žēlsirdības māja”?


07.Nov.2011.

„Vērtību Rīgā” stāsts par Bērnu un jauniešu centru „Imanta”, kas ir bērnu nams ar senu vēsturi un tradīcijām. „Imantu” par savām mājām jeb namiņu sauc bērni no 2 līdz 18 gadu vecumam. Kā atrast pareizo pieeju katram bērnam, kā izprast viņu pārdzīvoto un, kā palīdzēt dziedēt pāridarījumus?


31.Okt.2011.

Kas ir ģimenes ekoloģija?
Kāds ir Rīgas pašvaldības atbalsts audžuģimenēm? Ar kādām grūtībām nākas saskarties cilvēkiem, kuri uzņēmušies sirds darbu – būt par audžuvecākiem?


24.Okt.2011.

„Prieka vēsts” ir draudze, kas sasniegusi pilngadību, savu namu cēlusi uz bumbu patvertnes pamatiem un ik svētdienu uz dievkalpojumiem pulcē pāri par tūkstotim dievlūdzēju. Draudzes „Prieka vēsts” pamatā ir ticība Trīsvienīgajam Dievam un Viņa vārdam Bībelei.


17.Okt.2011.

Šoreiz iepazīsimies ar draudzi, kas tuvojas savai 375 gadu jubilejai, kuras nosaukums varēja būt veltīts Zviedrijas princesei Kristīnei. Draudzi, kurai nācies būvēt četrus dievnamus. Rīgas Jēzus Evaņģēliski luteriskā baznīca.


10.Okt.2011.

Draudze, kuras nama celtniecības uzsākšanai izstrādāti trīs projekti. Šīs draudzes dievnamā ilgus gadus spēlēts teātris, bet pēcatmodas laikā draudze savu darbību sākusi praktiski no nulles. Rīgas Semināra baptistu draudze.


03.Okt.2011.

Rīgā atklāta un iesvētīta mācītāja, profesora Roberta Feldmaņa iela. Raidījuma otrajā daļā stāsts par baznīcu, kuras nosaukumā minēts vārds „metode”, un ko par pērli savulaik nosaucis izcilais krievu dziedātājs Fjodors Šaļapins. Apvienotās metodistu baznīcas 2. draudze.


26.Sep.2011.

Lutera Akadēmija ir tā mācību iestāde, kur mācās topošie mācītāji, draudžu darbinieki un baznīcas mūziķi. Lutera Akadēmijai šobrīd ir jaunas mājās - Vecrīgā, Alksnāja ielā 3, Reformātu baznīcas telpās, kur padomju gados atradās slavenā ierakstu studija „Melodija” un, kur tapa visā savienībā populāri mūzikas ieraksti.


19.Sep.2011.

Kristīgi izglītojošajā bērnu un jauniešu centrā „Matejs” nepiespiesti - rotaļājoties, spēlējoties un dziedot, - Kristus vēsts  sasniedz bērnu un viņu vecāku sirdis. 


12.Sep.2011.

Radio stāsts par skolu, kurā savulaik bijusi gan teoloģijas fakultāte, gan slimnīca. Kopš 1992. gada 1. oktobra nams Ojāra Vācieša ielā 6 atkal kalpo kristīgajai izglītībai. Tur darbojas Rīgas Katoļu ģimnāzija.


05.Sep.2011.

Rīgas Kristīgā vidusskola ir viena no senākajām, bet reizē arī jaunākajām skolām. Tās ēkai ir vairāk nekā 100 gadu, bet 20 gadu tā nes Kristīgās vidusskolas vārdu.  


29.Aug.2011.

„Vērtību Rīgā” – stāsts par lielāko baptistu draudzi pilsētā un Latvijā, kas šodien šķērsojusi divu gadsimtu sliekšņus, šeit simtiem cilvēku sastapuši Dievu.  Tā ir Rīgas Mateja baptistu baznīca.


22.Aug.2011.

Iepazīsimies ar Evaņģēlisko kristiešu draudzi „Zilais krusts”, kuras tagadējā mājvieta ir bijušajās krievu armijas kazarmās. Tur  ikdienā nesastapsiet piepucētus kristiešus lepnos automobiļos. „Zilajā krustā” ceļu pie Dieva meklē alkoholā un noziedzībā nomaldījušies cilvēki.


15.Aug.2011.

„Vērtību Rīgā”  radio stāsts par Mārtiņa evaņģēliski luterisko baznīcu, kuru raksturo divi torņi, kas luterāņu baznīcām ir retums. Mārtiņa baznīcas darbība vienmēr bijusi saistīta ar labdarību.


08.Aug.2011.

Palīdzība atkarībās esošajiem cilvēkiem, evaņģēlija sludināšana bērniem, radio raidījumu veidošana – tie ir daži no vasarsvētku draudzes „Dzīvības Avots” darbības veidiem. Raidījumā iepazīsimies ar draudzes „Dzīvības Avots” dzīvi un tās cilvēkiem. 


25.Jūl.2011.

Kā pašvaldības policijas darbu un pašus policistus uztver Rīgas iedzīvotāji un viesi? Kādas ir pašvaldības policijas darbības prioritātes. Un, kas tiek darīts, lai bērnu un jauniešu brīvo laiku neaizpildītu tikai bezmērķīga ielu dzīve?
Vēl raidījumā par Betānijas Dominikāņu māsu Svētā Jāzepa klostera māsu dzīvi un kalpošanu.


11.Jūl.2011.

Radiostāsts par adventistu Rīgas 1. draudzi, kurā ir 40 dažādas kalpošanas grupas. Šī ir viena no retajām baznīcām, kur visus Bībeles terminus prot iztulkot zīmju valodā.


04.Jūl.2011.

Baznīca, kas uzcelta par ziedojumiem un kuras iesvētīšanai bija sarūpēts pat ceļamkrāns. Rīgas Svētā Gregora Apgaismotāja baznīca ir vienīgais armēņu dievnams Baltijas valstīs, kas būvēts atbilstoši šīs konfesijas tradīcijām. Tas uzcelts par ziedojumiem un baznīcas iesvētīšanai bija sarūpēts pat ceļamkrāns.


27.Jūn.2011.

Viena no lielākajām katoļu baznīcām, kurā darbojas dažādas kopienas, kur iksvētdienas dievkalpojumos kopā pulcējas vairāk nekā pustūkstotis kristiešu un kalpo kapucīnu mūki. Rīgas Svētā Alberta Romas katoļu draudze.


20.Jūn.2011.

Radio stāsts par Rīgas Svētā Jāņa baznīcu, kas bagāta ar senu vēsturi, mūzikas dzīvi un šobrīd strādā pie garīgā centra izveides Taurupes pagasta Bēvuļēnos.
Jānis Šmits, mācītājs, Rīgas domes deputāts - par Kristīgo draudžu kolēģijas veiktajiem darbiem un Bībeles svētkiem Rīgā.


13.Jūn.2011.

Iepazīsimies ar Rīgas Misiones draudzes darbību, kas par savu prioritāti uzskata Maskavas ielas apkārtnē dzīvojošos bērnus.
Kādus plusus un kādus mīnusus ģimenes dzīvē pievieno ticība Dievam – par to sarunā ar Maigu un Gintu Veilandiem.
Rīgas domes piedāvātās  vasaras brīvlaika pavadīšanas iespējas bērniem un pusaudžiem.


17.dec.2012

Simtiem un tūkstošiem pārtikas paku brīvprātīgie „Kraukļa fonda” darbinieki katru nedēļu nogādā ģimenēm ar bērniem ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Labdarības organizācijas „Kraukļa fonds” darbība pamatojas uz trīs pamatprincipiem: sniegt atbalstu, ēdienu un garīgo vēsti. Šodien „Kraukļa fonds” no dažu cilvēku grupas izveidojies par sava veida palīdzības tīklu, kas rūpējas par daudzbērnu ģimenēm 44 vietās Latvijā.


06.Jūn.2011.

Stāstīsim par Bērnu zīmējumu izstādi Rīgas rātsnamā, par saturīgu un vērtīgu brīvā laika pavadīšana kopā ar bērniem, un aicināsim padomāt par to, ko mēs, cilvēki, – varam mācīties no mūsu uzticamajiem mājdzīvniekiem!


30.Mai.2011.

Rīgas Domes vasarā paredzētie darbi un aicinājums uz kopīgām aizlūgšanām par mēra Nila Ušakova veselību.
Baznīca, kas savulaik celta pilsētas galvenās ūdens ņemšanas vietā šodien atrodas Tallinas, Cēsu un Brīvības ielas krustpunktā – Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes draudze.


23.Mai.2011.

Uzzināsim, kāpēc sadarbība ar kristīgajām draudzēm ir viena no Rīgas domes prioritātēm un kuras ir tās jomas, kurās kopīgi strādājot, rīdzinieku labā var paveikt lielas lietas?
Iepazīsimies ar kristīgo draudze „Labā Vēsts”, kas savu mājvietu atradusi Rīgā, Purvciemā, Ūnijas ielā 99.


16.Mai.2011.

Raidījumā „Vērtību Rīga” – par ģimenes vērtībām un kritisko demogrāfisko stāvokli Latvijā un citur pasaulē.
Raidījuma otrajā daļā stāsts par vienu no Rīgas baznīcām, kas hronikās minēta jau 15. gs sākumā – Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca.  


09.Mai.2011.

Kurai no Pārdaugavas draudzēm ir divas dzimšanas dienas? Un, kāpēc šai baznīcai padomju laikos izmūrēja visus logus?
Kāpēc mūsu valstī ir tik slikta demogrāfiskā situācija un vai pastāv kāds risinājums?


02.Mai.2011.

Šoreiz par teologa, mācītāja, profesora Roberta Feldmaņa piemiņas godināšanu, bet raidījuma otrajā daļā iepazīsim Rīgas Svētās. Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu baznīcas draudzi.


25.Apr.2011.

Pirmajā raidījumā – kāpēc Rīgas domē vajadzīga kapela?
Un kā lielākā no luterāņu draudzēm Latvijā - Lutera draudze - īsteno kalpošanu saviem baznīcēniem un citiem pilsētas iedzīvotājiem.


25.Apr.2011.

Pirmajā raidījumā – kāpēc Rīgas domē vajadzīga kapela?
Un kā lielākā no luterāņu draudzēm Latvijā - Lutera draudze - īsteno kalpošanu saviem baznīcēniem un citiem pilsētas iedzīvotājiem.